Merih Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 47 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Karasal Sayısal Televizyon (DVB-T2) Yayınına Geçiş'in Uygulama Takvimi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    365446

Karasal Sayısal Televizyon (DVB-T2) Yayınına Geçiş'in Uygulama Takvimi

Vericilere göre listeyi görmek için tıklayabilirsiniz.
    Ekli Görünütler Ekli Görünütler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    570731

.....
    Düzenleyen ati39 : 19-12-2012 at 13:10

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

şu yayınlar başlasın göbek atacağım valla....2004 senesinden beri 8 senedir Forumda bu konu konuşulru duru.....ha bugün başladı , ha yarın diye belki 20 tane Konu açıldı....hala bir şeyin olduğu yok....yazık ya Millet aya gidiyor biz daha Karasal Digital Yayına başlayamadık...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583744

Artık başlasın fenalık geldi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    365446

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hedo Mesajı Göster
    şu yayınlar başlasın göbek atacağım valla....2004 senesinden beri 8 senedir Forumda bu konu konuşulru duru.....ha bugün başladı , ha yarın diye belki 20 tane Konu açıldı....hala bir şeyin olduğu yok....yazık ya Millet aya gidiyor biz daha Karasal Digital Yayına başlayamadık...
    O zaman göbek atmaya az kaldı hocam :) Çünkü Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (İTU) Karasal yayın diye tabir ettiğimiz UHF, VHF bandların kullanımı için yeniden karara vardı. Bu karara göre bu band aralığındaki Analog karasal yayın 2015 yılında durdurulacak ve bu zamana kadar da DVB-T ya da DVB-T2 geçilmek zorundadır. Analog karasal yayın kapatılınca da ortaya çıkan tüm bandların hepsi Digital Karasal Yayına kullanılmayacaktır. Bir kısmı da 4G v.s teknolojiler için kullanılacaktır.

Sonuç olarak bu süreç işlenmek zorundadır. Bundan önceki durumlar keyfi olarak girişilen durumlardı. Kanalların frekans ihalesi de kazasız belasız sonuçlanırsa bundan sonraki süreçte DVB-T2 geçişin tümden sekteye uğrayacağını (ki bence çok gereksiz bir TEKNOLOJİ) sanmıyorum. En fazla lokal anlamda sekteye uğrayabilir. Bu da zaman içerisinde düzeltilir.

Kısacası artık kaçışı yok.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

2015 yazmıslar bızım sureyı .(:(
    o gune kadar baska cesıt sıstem yayın cıkar.:))

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    73488

Sayısal yayına başlama tarihi en erken Ankara'da 1 Kasım 2013 yazmışlar ama bu tarihin testlerin tamamiyle bittiği tarih aynı zamanda. O yüzden Engeç Mart 2013'de birçok ilde test yayınları başlayacak. Anten A.Ş, Tv kuruluşlarının ortaklığıyla kurulduğu için beklenenden çok daha hızlı yaygınlaşma olacaktır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42584

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi frantic Mesajı Göster
    2015 yazmıslar bızım sureyı .(:(
    o gune kadar baska cesıt sıstem yayın cıkar.:))
    o tarih bile çok iyimser bence 17 yi bulur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    399407

Bilgilendirme için çok teşekkürler üstad. :)

Yalova 5. sıraya konmuş listede. Hangi kritere göre düzenlemişler bilemiyorum ama sormak istediğim bir şey var.
    102 ekran lcd tv mizin arkasında CI kart girişi var. Baktım DVB-T yayınlarını alabileceği yazıyor.Eğer bu verilecek yayınlar DVB-T2 den verilirse, sanırım benim tv bu yayınları alamayacak. :( Doğru mu anlamışım acaba?
    Saygılar.
    Düzenleyen artunx : 21-12-2012 at 22:38 Sebep: Yazım hatası

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    73488

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi artunx Mesajı Göster
    Bilgilendirme için çok teşekkürler üstad. :)

Yalova 5. sıraya konmuş listede. Hangi kritere göre düzenlemişler bilemiyorum ama sormak istediğim bir şey var.
    102 ekran lcd tv mizin arkasında CI kart girişi var. Baktım DVB-T yayınlarını alabileceği yazıyor.Eğer bu verilecek yayınlar DVB-T2 den verilirse, sanırım benim tv bu yayınları alamayacak. :( Doğru mu anlamışım acaba?
    Saygılar.
    Büyük ihtimal almayacak. Daha detaylı bilgi için model numarasıyla google da arama yapabilirsin.
    Düzenleyen selo3000 : 22-12-2012 at 10:37

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2008
    Mekan
    08 Artvin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    413695

peki o tvnin arkasına takılan modul girişinin karasal yayınla bi alaksı yok değil mi.sadece teledünya ve kablo tv için oldugunu biliyorum acaba yanlış mı.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    38952

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi osnakli Mesajı Göster
    peki o tvnin arkasına takılan modul girişinin karasal yayınla bi alaksı yok değil mi.sadece teledünya ve kablo tv için oldugunu biliyorum acaba yanlış mı.
    Modül,abonelik gerektiren yayınlar içindir.DT,DS.ve Teledünya gibi.
    Tv niz Dvb-T yayınlarını alabilen bir modüle sahip olabilir.Ancak bu da yetmez,Mpeg2 bir modülse ,örnek vereyim;Kıbrısta 2 adet yayın izleyebilirsiniz . Mpeg4 ise 15 adet Tv veya radyo yayınını destekliyor...Ayrıca Rum tarafındaki tüm karasal digital yayınları da alabilirsiniz.
    Türkiye'de karasal sayısal yayınlar Dvb-T2 olacağına göre tv nizin bu yayınları alacağını pek sanmıyorum.Büyük çoğunluk gibi bizler ve siz de ya Tv nizi değişeceksiniz yada yeni bir "DVB-T2 set top box"alıp yeni gelecek yayınları görebileceğiz.
    Çin kökenli sitelerde USB şeklinde DVB-T2 karasal yayın alan modüller reklam ediliyor.Belki de onlardan kullanırız.

Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42584

çin üstümüzden yine binler kazanacak desenize.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

yaşasın seneye bu gün dijital yayın izleyecez :D :Ç

Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    491753

Test yayınları ne zaman başlar ve ülkemizde DVB-T2 alıcı cihazları ne zaman satışa çıkar ? Bilgisi olan.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    399407

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi selo3000 Mesajı Göster
    Büyük ihtimal almayacak. Daha detaylı bilgi için model numarasıyla google da arama yapabilirsin.
    Evet haklısınız. Tv min arkasındaki giriş yalnızca DVB-T içinmiş. DVB-T2 yi desteklemiyor. Kullanma kılavuzunda öyle yazıyor. :(
    Teşekkürler.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi osnakli Mesajı Göster
    Karasal yayın için modül girişi koymuşlar ama yeni sisteme uyumlu değil. Gerçi tv yi bu sene almıştık. Ama DVB-T2 girişi koysalarmış daha makbule geçerdi. Ek masraftan kurtulurduk. Teledünya için DVB-C girişli modeller kullanılıyor. Ben Teledünya için HD kutu kullanıyorum.
    Teşekkürler.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cypriot1 Mesajı Göster
    Tv niz Dvb-T yayınlarını alabilen bir modüle sahip olabilir.Ancak bu da yetmez,Mpeg2 bir modülse ,örnek vereyim;Kıbrısta 2 adet yayın izleyebilirsiniz . Mpeg4 ise 15 adet Tv veya radyo yayınını destekliyor...Ayrıca Rum tarafındaki tüm karasal digital yayınları da alabilirsiniz.
    Türkiye'de karasal sayısal yayınlar Dvb-T2 olacağına göre tv nizin bu yayınları alacağını pek sanmıyorum.Büyük çoğunluk gibi bizler ve siz de ya Tv nizi değişeceksiniz yada yeni bir "DVB-T2 set top box"alıp yeni gelecek yayınları görebileceğiz.
    Çin kökenli sitelerde USB şeklinde DVB-T2 karasal yayın alan modüller reklam ediliyor.Belki de onlardan kullanırız.

Saygılar
    Tv min kullanma kılavuzunda şöyle yazıyor. ''Digital Alış: DVB-T İletim Standartları: DVB-T MPEG2''
    Bu da gösteriyor ki benim lcd DVB-T2 ile uyumlu değil. Bir odada Teledünya diğer odalarda ise Kablo TV kullanıyorum. Analog yayınlar tamamen kapanınca, artık bir şeyler düşünürüz. O zamana kadar bu şekilde devam. :)
    Teşekkürler.
    Düzenleyen artunx : 28-12-2012 at 20:12 Sebep: Yazım hatası düzeltildi

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-09-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    31587

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cypriot1 Mesajı Göster

Saygılar
    Dost MPEG-2 ler yakında paket den çıkartılacaktır. Eş zamanlı olarak Türkiye ile birlikte burada da (Kıbrıs) ASO tamamlanacaktır. Çalışmalar birlikte yürütülüyor. Bir müddet DVB-T ve DVB-T2 birlikte yayınlanaqcak. Set-top box veya DVB-T2 tünerli alıcıların yaygınlığı çoğaldığı zaman tamamen DVB-T2 olacak. Şimdilik 5 multiplex olarak planlandı. Komşu ile yapılan frekans kargaşasını çözdükden sonra esas harita ortaya çıkacak. DVB-T/T2 UHF 21-59 uncu kanallarda olacak.
    60-69 uncu kanallar mobil iletişimcilere devredilecektir. Bunun Türkiyede öyle olacağı görülüyor.

Lefkede durum nasıl ? Planlamaya göre istenirse bölgesel olarak analog yayın olabilir. Örneğin Üniversitenizin yayını. şehrin sınırlarını aşmaycak şekilde.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    263725

baştan beri defalarca söylemek istediğim trt haricinde burada belirtilen yüzlerce aktarıcı noktasından acaba büyük şehirler bunlar ben diyim 15 siz diyin 20 o da merkezleri kapsar acaba bunun dışında kaç tane özel tv çıkar ki yayın yapabilecek taşrada yine biz alırız elimize dvbt-2 yi öyle şapşal şapşal bekleriz ancak düşünün ki bunca noktadan dvbt2 yayın yapmaya kalkan bir tv nin kurulum işletim bakım artı elektrik maliyetini kim yanaşır buna dvbt-2 sadece büyük şehirlerde olacak kesintisiz yayın bekleyenler de bir bardak soğuk su koyun kenara bence istanbul için bile onlarca yayın noktası belirlenmiş nasıl olacaksa bir sene sonra yeni uyduyla mpeg4 le uydudan yayını pırıl pırıl sokan özel tv laf olsun diye 20-30 verici kurar o kadar kimse daha fazlasını beklemesin iddaya giren var mı??

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23453

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi artake10 Mesajı Göster
    baştan beri defalarca söylemek istediğim trt haricinde burada belirtilen yüzlerce aktarıcı noktasından acaba büyük şehirler bunlar ben diyim 15 siz diyin 20 o da merkezleri kapsar acaba bunun dışında kaç tane özel tv çıkar ki yayın yapabilecek taşrada yine biz alırız elimize dvbt-2 yi öyle şapşal şapşal bekleriz ancak düşünün ki bunca noktadan dvbt2 yayın yapmaya kalkan bir tv nin kurulum işletim bakım artı elektrik maliyetini kim yanaşır buna dvbt-2 sadece büyük şehirlerde olacak kesintisiz yayın bekleyenler de bir bardak soğuk su koyun kenara bence istanbul için bile onlarca yayın noktası belirlenmiş nasıl olacaksa bir sene sonra yeni uyduyla mpeg4 le uydudan yayını pırıl pırıl sokan özel tv laf olsun diye 20-30 verici kurar o kadar kimse daha fazlasını beklemesin iddaya giren var mı??
    Zamanında Osmanlı'da Matbaa'ya karşı çıkanlar gibi bir tavrınız var.Hele bir yayın çıksın ondan sonra karar verilir.Olmaz mı ? Ayrıca her defasında fikrinizi kabul ettirmeye çalışmak zorunda değilsiniz.Birkaç kere yazarsınız çekilirsiniz bir kenara.Her alternatif teknoloji iyidir.Bugun Avrupa kullanıyor bu teknolojiyi.Onlar sanki enayi bir biz akıllıyız.

Hele bir gelsin.Zaten belli olur.Eğer tutacak bir teknoloji olmaz ise zaten yatırımlar durur.Tabi karşı çıkma nedeniniz Uyduculukla uğraşıyor ve geçiminizi bundan sağlıyorsanız o başka.Ekmek davanız varsa birşey diyemem ama.Odadaki bir çubuk antenle alınabilecek bir teknoloji.Bugun kendi mahallemden örnek vereyim.İnsanlarda birlik yok ve çok kötü bir görüntü var.Zamanında burda herkes analog kablo tv üyesiydi.Cazibesini kaybedince insanlar çanak taktırmaya başladı.Ancak bir mahallede 90 hanede 90 tane Turksata bakan çanağa ne gerek var.Kirlilik olmuyor mu ?

Derdiniz sansür yasaksa.Onu ilgili makamlar uyduda da isterse yasaklar.O zor bir iş değil.

Benim görüşüm DVB-T sevdirilirse ve başarılı olursa.İnsanlar yıllar içinde nasıl Karasaldan Uyduya geçtiyse,tekrar karasala dönebilir.Tabi bu uzun bir vadede olur ama olur.
    Düzenleyen yasamx : 28-12-2012 at 00:50

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    263725

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yasamx Mesajı Göster
    Zamanında Osmanlı'da Matbaa'ya karşı çıkanlar gibi bir tavrınız var.Hele bir yayın çıksın ondan sonra karar verilir.Olmaz mı ? Ayrıca her defasında fikrinizi kabul ettirmeye çalışmak zorunda değilsiniz.Birkaç kere yazarsınız çekilirsiniz bir kenara.Her alternatif teknoloji iyidir.Bugun Avrupa kullanıyor bu teknolojiyi.Onlar sanki enayi bir biz akıllıyız.

Hele bir gelsin.Zaten belli olur.Eğer tutacak bir teknoloji olmaz ise zaten yatırımlar durur.Tabi karşı çıkma nedeniniz Uyduculukla uğraşıyor ve geçiminizi bundan sağlıyorsanız o başka.Ekmek davanız varsa birşey diyemem ama.Odadaki bir çubuk antenle alınabilecek bir teknoloji.Bugun kendi mahallemden örnek vereyim.İnsanlarda birlik yok ve çok kötü bir görüntü var.Zamanında burda herkes analog kablo tv üyesiydi.Cazibesini kaybedince insanlar çanak taktırmaya başladı.Ancak bir mahallede 90 hanede 90 tane Turksata bakan çanağa ne gerek var.Kirlilik olmuyor mu ?

Derdiniz sansür yasaksa.Onu ilgili makamlar uyduda da isterse yasaklar.O zor bir iş değil.

Benim görüşüm DVB-T sevdirilirse ve başarılı olursa.İnsanlar yıllar içinde nasıl Karasaldan Uyduya geçtiyse,tekrar karasala dönebilir.Tabi bu uzun bir vadede olur ama olur.
    ben her zaman yeniliği desteklerim nasıl bir örnek vermişseniz fikrimi kabul ettirmek gibi bir çaba içersinde değilim sadece beni hiç bir zaman yanıltmayan hislerimle yazıyorum hem ben her zaman her yere azarım size ne.. artı ben ayakkabıcıyım uyduyla ticari anlamda hiç işim olmaz ama 2 sene sonra yine burda görüşürüz tamam mı benim bu gün erdekte çubuk antenle aldığım karasal yayının dvbt-2 de emisyon noktası kapanıor siz büyük sehirden öyle yaşamadan teorik yazarsınız ancak ama benim yazılarımı engellemeyin yeter ve son olarak yine iddaa ediyorum bu işin sonu bakın fos yani silme kalsın millet 2 sene sonra okusun

21. Merih Banner Alt
3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık