Merih Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: oscam ayarları hk.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    241636

oscam ayarları hk.

Arkadaşlar benim sorunum server da kanalı izlerken ortalama 5dk içinde kanal şifreli tarzında uyarı alıyorum oscam yazılımının en son sürümünüde denedim olmadı sonuç hep aynı dikkat ettiğim bir husus oldu MENU+MAVİ tuşa bastığımda en alttaki aktifleştirme kısmını AKTİF ettiğim halde her kontrol ettiğimde KAPALI olarak kendini ayarlaması yayını en fazla 5 dk izleyebiliyorum sonra MENÜ+SARI tuş ile oscamı resetliyorum 5 dk sonra yine şifreli kanal uyarısı alıyorum aceba sorun ne olabilir server aldığım yer 7944 oscam versiyonu yükle dedi düzelir dedi sonuç yine aynı yardımcı olursanız sevinirim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    188925

o menudeki kapalı olması bir onemi yok.
    bende hep kapalı yazıyor ama sifreyi cozuyor.
    oscam web e girince o menu otomatik olarak kapalıya donuyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2010
    Mekan
    KKTC
    Üye No
    547503

hic izleyememe gibi bir sorununuz olsaydi ayarlardan oldugunu varsayabilirdik
    server aldığınız yerle bağlantıya gecin. gecikme donma gibi sorunlar aldıgınız server ile ilgilidir

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    390697

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sertan_krc Mesajı Göster
    Arkadaşlar benim sorunum server da kanalı izlerken ortalama 5dk içinde kanal şifreli tarzında uyarı alıyorum oscam yazılımının en son sürümünüde denedim olmadı sonuç hep aynı dikkat ettiğim bir husus oldu MENU+MAVİ tuşa bastığımda en alttaki aktifleştirme kısmını AKTİF ettiğim halde her kontrol ettiğimde KAPALI olarak kendini ayarlaması yayını en fazla 5 dk izleyebiliyorum sonra MENÜ+SARI tuş ile oscamı resetliyorum 5 dk sonra yine şifreli kanal uyarısı alıyorum aceba sorun ne olabilir server aldığım yer 7944 oscam versiyonu yükle dedi düzelir dedi sonuç yine aynı yardımcı olursanız sevinirim...
    server bilgilerini oscam wep arayüzünden eklediğin zaman kapalı olarak görülür menü+mavi yaptığın zaman ama elle kumanada ile server bilgilrini girersen o ayar açık olarak görülür deneyin..

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    390697

ama tabi bana göre elle girdiğin zaman server daha iyi çalışır belkide psikolojik tir.:)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    70249

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi casyo Mesajı Göster
    server bilgilerini oscam wep arayüzünden eklediğin zaman kapalı olarak görülür menü+mavi yaptığın zaman ama elle kumanada ile server bilgilrini girersen o ayar açık olarak görülür deneyin..
    web arayüzünde "dosyalar" kısmından "oscam server"
    ikinci satıra enter ile "enable=1" satırı ekleyip kaydederseniz açık görünür

resimde işaretlenen yerdeki gibi
    o zaman Cihazda "Aktifleştir" kısmı "Açık" olur.
    Bilgileri web arayüzünden girdikten sonra Ancak şunuda söylemek gerekirse bu kısmın açık yada kapalı olması farketmez.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1565

başka cihazda açılıp bu cihazda açılmaması nasıl servere bağlı olabilir ki...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    241636

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykiri1 Mesajı Göster
    hic izleyememe gibi bir sorununuz olsaydi ayarlardan oldugunu varsayabilirdik
    server aldığınız yerle bağlantıya gecin. gecikme donma gibi sorunlar aldıgınız server ile ilgilidir

Gecikme veya donma hiç olmuyor ama dediğim gibi 5 dk içinde server devreden çıkıyor diyebilirim sonra tekrar elle mmenu + sarı tuş ile serverı resetliyorum her seferinde serverdan kaynaklı olsaydı bazen 5 bazen 10 dk da server devreden çıkardı ama bu hep 5 dk devreden çıkıyor banada sankş yazılım ile alakalı bir sorunmuş gibi geldi. tabii bu benim fikrim :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    241636

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibergun Mesajı Göster
    başka cihazda açılıp bu cihazda açılmaması nasıl servere bağlı olabilir ki...
    hiç başka cihazda denemedim server olayını bence yazılımsal bir şey olabilir..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    241636

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi casyo Mesajı Göster
    Server bilgilerini ayar yapmayı denemedim hiç sadece aktifleştir kısmını aktif ediyorum o sonra yine kapalı oluyor birde onu deneyeyim.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    241636

Arkadaşlar oscamın 7840 versiyonunu yükledim şimdilik sorunum ortdan kalktı ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1565

deneyelim bakalım aynı sorun bendede vardı.tşklr.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1565

yazılımdan önce ve sonra fabrika ayarları ve tüm kanalları sil yaptığımızda hiçbir sorun kalmıyor bilginize bu bende böyle sorun yaşayan denesin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    377663

Bende cccam sorunu var. Aldığım serverın aynısı Turbo HD 2'de de kullanıyorum. Onda stabil çalışıyor. Chıpbox'da server takıldı mı dondu mu devamı gelmiyor. turbo hd 2'de donsa bile 5,10 saniye sonra tekrar şifreler açılıp kanal izlenebiliyor. Chıpbox'da uyumsuzluk var halbuki turbo hd 2'ye göre daha stabil olması gerekmez mi? Bir de emu çakışma yapar mı onu merak ediyorum? eklentiler de softcam kaldır eklentisi yok. Server'la iletişim kurdum sorunu anlattım ama sonuç aynı. Hangi oscam sürümü daha iyi şu ana kadar, 7042,7144-7944 ve 7959 sürümünü indirdim. Ama sorun aynı internette sorun yok. 8 mbps stabil çalışıyor. Chıpbox oscam web arayüzüne girerken protocol contanst, onun altında not found görünüyor. Şifreli yayınlar izlendiği zaman not found yazısının olduğu yerde chıpapi ile ilgili yazılar çıkıyor. Hiçbirşey anlamıyorum. bu işin uzmanı da değilim ama sorun anlaşılmıştır sanırım. Şöyle birşey de aljazeera sportlar iyi çalışıyor bulsatcom sky almanya buna dahil sanki cihaz kart seçiyor açılmayanlarda uyumsuzluk var. veriler akmıyor. Şunu da belirteyim cihazı kötülemek için yazmıyorum. cihaz çok iyi görüntü kalitesini beğeniyorum turbo hd 2'den iyi. sadece oscam'le ilgili ne yapılabilir. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim? Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    511297

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi spartakus85 Mesajı Göster
    Bende cccam sorunu var. Aldığım serverın aynısı Turbo HD 2'de de kullanıyorum. Onda stabil çalışıyor. Chıpbox'da server takıldı mı dondu mu devamı gelmiyor. turbo hd 2'de donsa bile 5,10 saniye sonra tekrar şifreler açılıp kanal izlenebiliyor. Chıpbox'da uyumsuzluk var halbuki turbo hd 2'ye göre daha stabil olması gerekmez mi? Bir de emu çakışma yapar mı onu merak ediyorum? eklentiler de softcam kaldır eklentisi yok. Server'la iletişim kurdum sorunu anlattım ama sonuç aynı. Hangi oscam sürümü daha iyi şu ana kadar, 7042,7144-7944 ve 7959 sürümünü indirdim. Ama sorun aynı internette sorun yok. 8 mbps stabil çalışıyor. Chıpbox oscam web arayüzüne girerken protocol contanst, onun altında not found görünüyor. Şifreli yayınlar izlendiği zaman not found yazısının olduğu yerde chıpapi ile ilgili yazılar çıkıyor. Hiçbirşey anlamıyorum. bu işin uzmanı da değilim ama sorun anlaşılmıştır sanırım. Şöyle birşey de aljazeera sportlar iyi çalışıyor bulsatcom sky almanya buna dahil sanki cihaz kart seçiyor açılmayanlarda uyumsuzluk var. veriler akmıyor. Şunu da belirteyim cihazı kötülemek için yazmıyorum. cihaz çok iyi görüntü kalitesini beğeniyorum turbo hd 2'den iyi. sadece oscam'le ilgili ne yapılabilir. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim? Saygılar.
    Sayın spartakus85 tesbitleriniz yerinde oscam'da versiyonlar arasında farklılıklar var herşey bitti sıra oscam'ı sorgulamayamı geldi gibi algılanır fakat paylaşım uygulaması illegal bir konu deyip es geçilemez cihazımız için oscam gereksinim ise yapılacak alternatifleri araştırıp bu aksaklıkları gidermek gerekir veya oscam'in yerine seçenek olarak ne kullanırsak tabiki uygulama cihipbox'da oscam ile kısıtlı değilse CHIPBOX TEAM bu konuda bize seçenekler önerirse bu cihazımızın değerini kat kat yüceltirler seçenek ihtiyaçtır emek harcayıp akıl üretenlere teşekkür borcumuzdur.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    377663

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ig52 Mesajı Göster
    Sayın spartakus85 tesbitleriniz yerinde oscam'da versiyonlar arasında farklılıklar var herşey bitti sıra oscam'ı sorgulamayamı geldi gibi algılanır fakat paylaşım uygulaması illegal bir konu deyip es geçilemez cihazımız için oscam gereksinim ise yapılacak alternatifleri araştırıp bu aksaklıkları gidermek gerekir veya oscam'in yerine seçenek olarak ne kullanırsak tabiki uygulama cihipbox'da oscam ile kısıtlı değilse CHIPBOX TEAM bu konuda bize seçenekler önerirse bu cihazımızın değerini kat kat yüceltirler seçenek ihtiyaçtır emek harcayıp akıl üretenlere teşekkür borcumuzdur.
    Linux cihazlarda böyle bir sorun var gibi daha önce dm 500s kullanıyordum çok tatmin edici değildi server olayı. turbo hd 2'de şakır şakır çalışıyordu biliyorsun turbo hd 2 linux değil. bu sefer linux özellikli cihaza chıpbox'ı da yanında alayım dedim ıptv özelliği de olduğu için ama server sorunu var. aynı serverı 2 hiremco cihazında kullanıyorum ikisinde ayrı cevap vermesi şaşırtıyor doğrusu. Dediğinize katılıyorum benim amacım oscamı yargılamak değildi bir kullanıcı olarak ustalara yardımcı olmak. Bu cihazın en iyi şekle gelmesi biz kullanıcıları da sevindirir. Sonuçta bütün ustalar emek harcayarak en iyi örnekleri vermeye çalışıyorlar. Tekrar saygılar.
    Düzenleyen spartakus85 : 22-12-2012 at 13:15

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1565

yazdığımı denediniz mi ayrıca bendeki 7840..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

Server alır iken "Chipbox HD'ye uygun olsun" dedim...
    Aynı zaman da Turbo Fx HD2'de de kullanıyorum...
    Chipbox HD'de daha başarılı...
    Çünkü server sağlayıcıdan böyle istemiştim...
    Saygı ve muhabbet ile...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

oscam 7144 gayet başarılı çalışıyor hotbırd 13 derecede..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    146445

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi veliyıldırım Mesajı Göster
    Server alır iken "Chipbox HD'ye uygun olsun" dedim...
    Aynı zaman da Turbo Fx HD2'de de kullanıyorum...
    Chipbox HD'de daha başarılı...
    Çünkü server sağlayıcıdan böyle istemiştim...
    Saygı ve muhabbet ile...
    Eyvallah Veli kardeş...Teşekkürler...
    Ben de yeni aldım Chipbox hd'yi ama Oscam'ın yazılımını henüz anlayamadım...
    Bu konuda görüşmemiz mümkün mü?
    Kolay gelsin dileklerimle...

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık