Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 47 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Link :

Link :

Cihazı almanyadan gümrük vergisini ödeyerek getirttim, hm-sat firmasından.

bu firmada görülen fiyatlar, sepete atınca %18 gibi bir vergi düşüyor almanya dışı alımlarda. tam fiyatı görmek için kayıt olun tr adresli ve fiyatın düştügünü görün.

Maliyeti: cihaz + kargo + vergi + harç = 1200 TL tuttu toplamda. topkapı ptt den gittim aldım, 8-9 günde geliyor. alırken sadece nufus kagıdı yeterli.

Kişisel yorumlarım ;

Hayatımda gördügüm en iyi görüntü ve ses kalitesine sahip cihazdır. ( Çok cihaz kullandım, deneyimim çoktur )

CI+ lisansı sayesinde; dt ve ds yasal modüllü üyelikleri tek cihazda izliyoruz sorunsuz. Ayrıca 1 yıllık astra HD+ kart hediye. Astra uydunuz varsa ordaki harika şifreli Hd kanallarıda izlersiniz. ( dt ds hd+astra kart 3ü aynı anda izleniyor sorunsuz )

Evde kutu karmaşasını ortadan kaldiriyor. ( dt , ds , kendi uydunuz yani 2-3 receiver teke düşüyor )

Çift tunerli, 1 kanalı izlerken başka yayını kaydet. 500 gb hartdiski var.

Kanal geçişleri hızlı, menü kolay.

Malzeme kalitesi , kumanda zaten fotolardanda görüldügü üzere çok şık, kalite akıyor, kumanda ayrıyeten ışıklıdır. ( bildigim 8-10 kişi bu cihazdan aldı ama herkese siyah plastik kumanda çıktı , bana metal 1 tb lik cihaz alanlara verdikleri bu kaliteli kumanda çıktı. bu kumanda 55 euroya satılıyor alabilirsiniz.

Cihaz sessiz, ısınma yok.

İçindeki 500 gb lik hartdiske çok kolay,pratik bir şekilde kayıt yapıp izleyebiliyoruz.

Technisatın sundugu ücretsiz program ile kanal isim düzeltme, sıralama , frekans ayarı, yedekleme v.b işleri pc mizden yapıp kablosuz olarak pc den veya usb ile atabiliyoruz cihaza.

Ayrıca bu program ile film, resim , mp3 v.s cihaza atıp, cihazdanda pc ye atabiliyoruz.

Birçok medya formatını destekler ( fotolardaki teknik bilgilerde var zaten mkv avi divx v.s )

Negatif yönleri :

1-cihaz türkçe ama bazı karakter problemi var ( Büyük harflerde ; İ Ş Ö v.b ) ( mail attım yazılımla düzelticez dediler )

2-cccam v.s paylaşım işleri kesinlikle yapmaz. biss keey bile yoktur cihazda kapalı fta cihazdır. ( bu problem degil çünkü %90 dt veya ds modüllü üyelikleriniz olacagı için trt veya ntvspor gibi kanallarda şifreye girmez ve biss gibi bir probleminiz olmaz )

3-otomatik frekans arama veya tp ekleme yok. komple uyduyu taratıyorsun veya tp yi elle girip tarıyorsun. tp yi kaydetmek yok.

ÖNEMLİ NOT: Dt modüllü üyelik satmıyor tr de. a) avrupadan ci+ modüllü üyelik temin edeceksiniz. b) tr deki vestel , arçelik , lg digiturku içinde satılan bir tv almak lazım. ondan çıkan modülü takıp izlersiniz. çoçuk , yatak odası , mutfak için 32 inç bir tv alabilrsiniz. bu tv ler dahili uydu alıcılı oldugu için, istediginiz odada receiver takmadan tv yi kullanabilirsiniz, kablo tak kullan. tv yi hiç açmadan satadabilirsiniz, modülünü çıkarıp. c) çeşitli alım-satım sitelerinde bu tv lerden alıp modülü dt üyeligini hiç başlatmadan satanlarda var, öylede alabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*** TECHNİSAT : YAZILIM , AYARLAR , PROGRAMLAR , HAZIR KANAL LİSTESİ , CEP TELEFONU PROGRAMLARI V.S ***

Technisatın Son Çıkan Yazılımı ( 22.03.2013 ):

Yazılım Yükseltme : Klasörden 4 dosya cikar. Fat32 formatlı flash diske sadece singleupdate ve xxxxxxxx.ppad dosyalarını klasör olmadan boş diske kopyalayın.
    Cihazı kumandadan kapatın ve ön usb kısmına takın bellegi. Cihazı açın, cihaz açılınca ekranda software update çıkar. ok diyip başlatın. bitince update completed veya welcome der cihaz açılır. Bellegi cikarın ve soracagı 3-5 ayarı yapın veya atlayın sonra ana menüden yaparsınız. ana menüye artık gelince ilk olarak fabrika ayarlarına getirin sonra istediginiz işlemleri yapın.

TechniPort Plus Beta 0.9.5.4 ( Tv-Radyo Kanal Listesi Düzenleme,Frekans Ayarları,Cihaza Video Resim Atma ve İçinden Alma Programı )

Link :

Mediaport (Version 1.3.9) (7.47 MB) ( Pc İle Cihaz Arasında Dosya Alıp Yollama )

Link :

Kendi Hazırladıgım Sıralanmış Kanal Listesi ( Turksat & Eutelsat ) :

Üye Olduğunuz D.Turk & D.Smart Pakete Göre Listedeki Bazı Kanallar Açılmayabilir !

Techniport Programı İle Kablosuz Veya Usb Aracılıgıyla Cihaza Atabilirsiniz.

Link :

Technisat Apple Store & Google Play Cep Telefonu Programları :

Astra HD+ Kartı Aktive Etme Yöntemi: ( @albani can ustadan alıntıdır )

"Astra hd+" Card aktivasyonu,şöyle oluyor;Card cihaza takılıyor ve ilgili bir HD+ paketindeki kanalın üzerine geliyor,sonra 30/40saniye
    beklenince bir uyarı geliyor ekrana oradan bir kaç sorulana ok filan deyip devam edince 10/20saniye sonra size ekrandan kullanım
    süresi geliyor ve kanal da açılıyor!

Bitiş tarihi olarak da taktığınız günden başlıyor ve 365gün olarak hesaplanıyor zaten bitiş tarihini göreceksiniz ekrandan,sonrada ekran
    kapanıyor+

Astra 19,2>>HD+ Paketi;14 adet HD kanal var

10832H. 22000 2/3 S2/8PSK
    11464H. 22000 2/3 S2/8PSK

CİHAZ FOTOLARI & VİDEO BÖLÜMÜ

Düzenleyen hakkos : 27-04-2013 at 15:00 Sebep: Son Yazılım Ekleme

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

merakla bekliyoruz,donanım kalitesi ortada,geriye cihazın görüntü performansı kalıyor..
    cihaz kaça geldi,teslimatta sorun oldumu,bilgi verirseniz sevinirim...
    Düzenleyen emfatih : 12-12-2012 at 20:07

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

387 euro cihaz + 30 euro kargo + 180 tl gümrük ( vergi, damga , bandrol ) ödedim. gümrükte herhangibi bir sorun olmadı 9 günde geldi.:ok:

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emfatih Mesajı Göster
    merakla bekliyoruz,donanım kalitesi ortada,geriye cihazın görüntü performansı kalıyor..
    cihaz kaça geldi,teslimatta sorun oldumu,bilgi verirseniz sevinirim...

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2007
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    306672

Baya pahalıya gelmiş, nerdeyse 1200 tl...

Gerçi cihaz her açıdan kalitesini gösteriyor, kumandadan bile...

İncelemeni merakla bekliyoruz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    565151

güzel görüntü veriyor technisat recaiverler bende ISIO S1 aldım 298 avro tabiki ismarladim gidip gelen arkadaşlara gümrük nakliye vermedim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

Sonunda Technisat Digicorder İsio S 500 gb Getirttim Almanya Hm-Sat tan. İlerleyen günlerde kullancı deneyimlerimi paylaşırım.

Saygılar.
    dostum,deneyimlerini paylaşmanı bekliyoruz...
    Düzenleyen emfatih : 14-01-2013 at 22:25

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emfatih Mesajı Göster
    dostum,deneyimlerini paylaşmanı bekliyoruz...
    ilk mesaja eklendi:ok:
    Düzenleyen hakkos : 26-01-2013 at 03:10 Sebep: bilgi

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    294494

öncelikle hayırlı olsun ve bu cihaz hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim bir kaç merak etim konu daha var

Örneğin vu ve dm gibi bu cihazla youtube girip kayıt yapabiliyor mu ayrıca bu cihaz'a ait interaktif programlar var
    ve son olarak ta bilgisayardaki bir filimi mkv gibi filimleri sorunsuz açıyor mu
    Düzenleyen qannas : 23-01-2013 at 11:55

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi qannas Mesajı Göster
    öncelikle hayırlı olsun ve bu cihaz hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim bir kaç merak etim konu daha var

Örneğin vu ve dm gibi bu cihazla youtube girip kayıt yapabiliyor mu ayrıca bu cihaz'a ait interaktif programlar var
    ve son olarak ta bilgisayardaki bir filimi mkv gibi filimleri sorunsuz açıyor mu
    teşekkürler.

youtube işini bilmiyorum hiç denemedim o işlerle pek ugraşmıyorum. mkv evt açıyor, ayrıca pek çok uzantıyıda sorunsuz okuyor.
    :ok:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    294494

Bilgi için teşekkürler ..

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi qannas Mesajı Göster
    Bilgi için teşekkürler ..
    rica ederim:ok:

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

bu arada kumanda bana metal çıktı ama diger alan 7 8 arkadaşa hep siyah çıktı :banana:

benim aldıgım sıralar sanırım bir kampanya vardı bana öyle denk geldi. yoksa sadece 1 tb lik cihazlarda metalik , ışıklı kumandayı veriyorlarmış.
    Düzenleyen hakkos : 26-01-2013 at 03:57

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

ilk mesaj düzenlenmiş , yeni bilgi ve programlar eklenmiştir.:warn:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    471695

wmv wma flv tümü 3gp oynatıyurmu

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    471695

mesela dm8000 flv tümünü oynatmıyur 3gp ses çalıyur görüntü yeşil wmv wma oynatmıyur

Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    403341

merhaba, ben de forumdan bir arkadaştan aldığım cihaz ile Technisat Digicorder Isio S1 kullananlar arasına dün gece itibarı ile katıldım. Konunun ilk mesajındaki kanal listesini attım ilk iş olarak. DS modülü çalıştırmayı da becerdim. DT modülü dün aktive ettirmiştim. Dün gece denediğimde DT yayınlarında şifreli mesajı aldım ve açılmadı. Bu akşam müşteri hizmetlerini arayıp tekrar sinyal göndermelerini isteyeceğim, sanırım çözülür. Bu konuda atladığım bir nokta olabilir mi?

Bir de, yıllarca Enigma2 kullanan biri olarak, buket alışkanlığı var açıkçası. Techniport ile dediğim gibi TV listesi attım. Merak ettiğim, buket mantığı gibi burada da sayı sınırı olmadan TV listeleri oluşturulabilir mi?

Astra'yı da bu akşam aktive edeceğim inşallah.

İlk izlenimlerim, görüntü kalitesi oldukça başarılı. Ama kanal geçiş hızının çok hızlı olduğu söylenemez. Cihazın diğer özelliklerini ise henüz kurcalayamadım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi birceselen Mesajı Göster
    merhaba, ben de forumdan bir arkadaştan aldığım cihaz ile Technisat Digicorder Isio S1 kullananlar arasına dün gece itibarı ile katıldım. Konunun ilk mesajındaki kanal listesini attım ilk iş olarak. DS modülü çalıştırmayı da becerdim. DT modülü dün aktive ettirmiştim. Dün gece denediğimde DT yayınlarında şifreli mesajı aldım ve açılmadı. Bu akşam müşteri hizmetlerini arayıp tekrar sinyal göndermelerini isteyeceğim, sanırım çözülür. Bu konuda atladığım bir nokta olabilir mi?

Bir de, yıllarca Enigma2 kullanan biri olarak, buket alışkanlığı var açıkçası. Techniport ile dediğim gibi TV listesi attım. Merak ettiğim, buket mantığı gibi burada da sayı sınırı olmadan TV listeleri oluşturulabilir mi?

Astra'yı da bu akşam aktive edeceğim inşallah.

İlk izlenimlerim, görüntü kalitesi oldukça başarılı. Ama kanal geçiş hızının çok hızlı olduğu söylenemez. Cihazın diğer özelliklerini ise henüz kurcalayamadım.
    Bu ürün hepsidijital stoklarına da gelmiş. Yurtdışından kargo ile gelirken herhangi bir problem oldumu? Görüntü kalitesinde özellikle sd kanallarda oldukça başarılı diyorlar. Enigma2 tabanlı cihazlar ile aralarında ciddi bir fark var mı? İmkanınız varsa siz veya diğer kullanıcılar cihaza ait kanal görüntüleri veya video paylaşırlarsa cihaz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.
    Düzenleyen tekkıran : 15-03-2013 at 16:53

Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    403341

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekkıran Mesajı Göster
    Bu ürün hepsidijital stoklarına da gelmiş. Yurtdışından kargo ile gelirken herhangi bir problem oldumu? Görüntü kalitesinde özellikle sd kanallarda oldukça başarılı diyorlar. Enigma2 tabanlı cihazlar ile aralarında ciddi bir fark var mı? İmkanınız varsa siz veya diğer kullanıcılar cihaza ait kanal görüntüleri veya video paylaşırlarsa cihaz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.
    benyurtdışından değil, yurtdışından getiren bir arkadaştan aldım. Dolayısı ile gümrük sorunu sözkonusu olmadı. Gerek SD, gerek HD kanalların görüntü kalitesi, hala kullandığım diğer cihaz Vu Duo'ya göre daha iyi diyebilirim. Resim ve video inşallah en kısa zamanda paylaşırım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi birceselen Mesajı Göster
    benyurtdışından değil, yurtdışından getiren bir arkadaştan aldım. Dolayısı ile gümrük sorunu sözkonusu olmadı. Gerek SD, gerek HD kanalların görüntü kalitesi, hala kullandığım diğer cihaz Vu Duo'ya göre daha iyi diyebilirim. Resim ve video inşallah en kısa zamanda paylaşırım.
    Peki teşekkürler, cihaz tasarım olarak oldukça güzel. Üst düzey uydu alıcısı almak isteyenler için iyi bir seçenek olarak duruyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301236

ben medya player olarak cihazı kullanmıyorum ama sitesinden sizin için baktım bu formatlar var.

MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1, H.264, DivX MP4, MKV, MOV, TS, TS4, VOB, WMV, Xvid, AVI MP3, AAC, M4A, MP2

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi derbeder_zap Mesajı Göster
    wmv wma flv tümü 3gp oynatıyurmu

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık