Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Kanal listesi

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2006
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    289492

Kanal listesi

Cihazı yeni aldım, umduğumdan küçük bulsam da beğendim.
    Ancak kanal listesi ile sorunum var. Binbir zahmetle sıralıyorum. HDe nin yeni frekansını girince alfabetik sıraya giriyor ve yeniden sıralamaya izin vermiyor.
    Ayrıca kanal listesinde iken alttaki renkli tuşlara basınca ( tümü, uydu, yayıncı) kanal listesini geri dönülemez şekilde allak bullak ediyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    97667

Merhaba,

Kanal listesini düzenlemek için dreambox edit programını kullanabilirsiniz. Daha detaylı açıklamalar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Düzenleyen manager2000 : 11-12-2012 at 14:32 Sebep: edit

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi postanem Mesajı Göster
    Cihazı yeni aldım, umduğumdan küçük bulsam da beğendim.
    Ancak kanal listesi ile sorunum var. Binbir zahmetle sıralıyorum. HDe nin yeni frekansını girince alfabetik sıraya giriyor ve yeniden sıralamaya izin vermiyor.
    Ayrıca kanal listesinde iken alttaki renkli tuşlara basınca ( tümü, uydu, yayıncı) kanal listesini geri dönülemez şekilde allak bullak ediyor.
    Enigma2 tabanlı cihazların hepsinde kanal listesi bu şekilde olur. Sizin bahsettikleriniz enigma2 kod yapısından kaynaklanmaktadır. Kanal listenizi daha rahat düzenlemek için dreambox edit kullanmalısınız. Ayrıca kanal listesinde rahat gezinmek için favori kanallarınızı içeren buket listeleri oluşturmalısınız.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi manager2000 Mesajı Göster
    Merhaba,

Kanal listesini düzenlemek için dreambox edit programını kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde pc nizde dizdiğiniz kanalları ftp programı aracılığıyla (örneğin ftpzilla) cihazınıza aktarabilirsiniz. Daha detaylı açıklamalar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Sizin açıklamanıza ek olarak kanal listenizi dreambox edit ile düzenledikten sonra dreambox edit içerisinde tekrar cihaza gönderebilirsiniz. Başka bir ftp programıyla uğraşmanıza gerek yoktur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    97667

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekkıran Mesajı Göster
    Sizin açıklamanıza ek olarak kanal listenizi dreambox edit ile düzenledikten sonra dreambox edit içerisinde tekrar cihaza gönderebilirsiniz. Başka bir ftp programıyla uğraşmanıza gerek yoktur.
    Evet haklısınız. O detayı atlamışım..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2006
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    289492

Teşekkür ederim.
    Ama HDe nin yeni frekansındaki kanallarını ekleyince diğer kanalların bozulması hala garip geliyor :).

Ayrıca ondan sonra menüde değişiyor, taşıma kipini açma nın olmadığı farklı bir menü geliyor.
    Düzenleyen postanem : 11-12-2012 at 15:18

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi postanem Mesajı Göster
    Teşekkür ederim.
    Ama HDe nin yeni frekansındaki kanallarını ekleyince diğer kanalların bozulması hala garip geliyor :).

Ayrıca ondan sonra menüde değişiyor, taşıma kipini açma nın olmadığı farklı bir menü geliyor.
    Tüm kanalların olduğu listeye geliyorsunuz ondan dolayı kanal taşıma kipi sadece buket içerisinde kullanılır. Tüm kanalları enigma2 alfabetik olarak baştan sona doğru dizer.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2006
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    289492

Tekrar teşekkür ederim, sayenizde çözdüm.

8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı