arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar diliyorum...benim önceden goldmaster 9400 cı vardı ayarlaması çok kolaydı..binamızda elektrik problemi yaşandı cihazımız yandı...şimdi bi akrabada ....arçelik as 520d ci.... bu cihaz varmış kullanmadıgı verdi bana ama çok zor hiç bişey anlayamadım...önceki cihazım çok kolay anlaşılır bir proğramı vardı...bunu bir türlü çözemedim...benim çanağım daisec motorlu çanak anten...cihazı açtım çok güzel çalışıyor ama motoru bir türlü ayarlayamadım kullanımını çözemedim halbuki çanak ayarlar çok dogru..farklı cihaz takıldıgı için..bu cihazla yönlendiremedim çanagı..oysa çanak ayarları tam ayaralrda problem yok cihaz yanmadan önce bütün uyduları rahatlıkla izliyorduk...bu cihazın kullanım aralarını bana bi tarif edebilecek bir arkadaşımız olursa çok sevinirim...2 saat tır uğrasıyorum bir türlü arçelik as 520d ci çanagı yönlendiremedim kontrol edemiyorum..çanak dönüyor ama kontrol edemiyorum...çanak güzel çalışıyor...durdurma işi ayarlama işlerini bi tarif ederseniz çok sevinirim arkadaşlar...beni sinir etti bu adi cihaz alçak cihaz :) insan ya bilmediğinin düşmanı :) saygılar arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum:ok: