Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 42 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: et9000 ile sıkça dsmart modul bozulması

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    417091

et9000 ile sıkça dsmart modul bozulması

benim et9000 cihazım var. 3 ay önce dsmart modül aldım. 2. kez dsmart modul arızalandı. ilkinde modul bozuk desem modülü değiştirip gönderdiler. Sizlerde boyle bir şey baına gelen var mı ? Modulun sık sık bozulmasının cihazla ilgisi var mıdır ? Konu hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi rica ederim. Teşekkürler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2012
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    582201

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi breave123 Mesajı Göster
    benim et9000 cihazım var. 3 ay önce dsmart modül aldım. 2. kez dsmart modul arızalandı. ilkinde modul bozuk desem modülü değiştirip gönderdiler. Sizlerde boyle bir şey baına gelen var mı ? Modulun sık sık bozulmasının cihazla ilgisi var mıdır ? Konu hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi rica ederim. Teşekkürler.
    öyleşey olurmu kardeş modülü cihaz bozmaz modül cihazı bozar benim başıma gelmişti summy cihaza taktım 2 günde cihazı bozmuştu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    567938

arkadaşım aynı sıkıntıyı bende yaşadım.2 defa bende bozdum.dsmartın modulünü.ama benim tahminim et cihazda güncelleme yapıyoruz ya.o arada cihazı restart yapınca modül bozuluyor.ben çözümü güncelleme yapınca modülü çıkarıyorum.bir sorun kalmadı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

evet arkadaşlar malesef bende aynı sorunu yaşadım ve bu forumda konu açmıştım.modülü istanbula göndermeden sagolsun bayi arkadaş çözdü.cihazın imajı modülün yazılımı arasında bir sıkıntı oldugunu söyledi bayideki arkadaş.bu sadece xtrend et 9000lere mahsusmuş.vuduo plus da 2 yıldır kullanıyordum modülü bir sıkıntı yoktu.xtrend et 9000cihazına ne zaman taktım 1 ay sonra modü arıza verdi.bayideki arkadaş modül yazılımı ile sorunu çözdüler.bu yazılımı dsmart bazı bayilerine verip müşteri hizmetleri ile irtibatlı yüklüyorlarmış.bana 40 tl ye mal oldu.garantisi olmasına ragmen aldılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5750

Evet aynı olayı bende eylül ayında modülü ilk aldığım hafta yaşamıştım..modülü değiştirdiler ..şimdilik sorun yok..
    demek güncelleme yapmıycaz..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

demekki genelde böyle bir sorun olduğu görünüyor umarım yetgililer bir çözüm bulur zira bu sıkıntı ya cihazın imajından yada donanımından kaynaklanmakta,şuda var aynı imajları yani enigma2 imajlarda xtrend et 9000 harici cihazlarda sorun yok.buda bir gerçek.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    417091

Arkadaşlar merhaba 3. yorumdaki arkadaşımın dediği olabilir. ben cihazdan güncelleme yaptıktan sonra oldu. Şimdi yandık servise göndercez inşallah fazla masraf olmaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    567938

Arkadaşlar merhaba 3. yorumdaki arkadaşımın dediği olabilir. ben cihazdan güncelleme yaptıktan sonra oldu. Şimdi yandık servise göndercez inşallah fazla masraf olmaz.
    kardeş,cihazda güncelleme yaparken bozuldu deme.açmıyor veya çalışmıyor ne olduğunu bende bilmiyorum de? yoksa senden alırlar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5750

O zaman iki seçenek var ..
    Güncelleme yaparken modülü çıkartmak yada güncelleme yapmayan bir imaj atmak lazım. OPEN AAF 3.0 güncelleme yapmıyor arkadaşlar..
    Farkında olmadan bu durum modülümü korumuş.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    417091

yok yok demem :). Pazartesi kargoyla göndercem yetkili servise nedenini bilmediğim şekilde bozuldu diye not yazacağım içine.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

yakınınızda büyük dsmart bayisi varsa o yapabilir modülünüzü modül güncelleme ile yapılabiliyor.modülü göndermenize gerek yok.benim modülümü bilinçli ve bu işi bilen bayi tarafından yapıldı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    417091

maalesef geçen bozulduğunda götürdüm. Hiç bir şey yapamadı. Ama istanbulda avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bayi varsa oraya gidebilirim. teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2009
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    485792

Modül güncellemesi yapıldıktan sonra sürüm kaç oluyor?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    567938

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gg75 Mesajı Göster
    Modül güncellemesi yapıldıktan sonra sürüm kaç oluyor?
    kardeş,modül güncellemesi değil.xtrend cihazda dsmart modüllü üyelik seyrederken xtrend cihazın image güncellemesi yapılırken restarttan sonra dsmart modül hata veriyor.o konuyu yazıyoruz.modül güncelleme ve sürüm diye bişe yok.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

modül güncellemesinden ziyade modülün yazılımı uydu üzerinden bayi ile dsamrt tarafından iletişim kurularak yeniden yükleniyor.tabi bu arada yeni sürümüde varsa yüklenebilir.benim modülü bu şekilde yaptılar.tabi xtrend cihazı üzerinde yapıldıki tekrar aynı sorun yaşanmasın diye.bayiye cihazıda götürmüştüm.ayrıca cihaza orginal yazılım yükledik onun üzerinden yapıldı.
    Düzenleyen sayder : 03-12-2012 at 12:26

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13251

ben 2yılı aşkın bi süredir x trend et 9000 ve d smart modül kullanıyorum, çoğunlukla open pli kullanıyorum cihazda ve güncelleme yapmadığım gün de yok gibi . ama çok şükür bügüne kadar öyle bi sorun yaşamadım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5750

Edit..
    Düzenleyen kemalege2000 : 06-12-2012 at 22:49 Sebep: edit..yanlış alıntı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5750

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahmetozgun Mesajı Göster
    ben 2yılı aşkın bi süredir x trend et 9000 ve d smart modül kullanıyorum, çoğunlukla open pli kullanıyorum cihazda ve güncelleme yapmadığım gün de yok gibi . ama çok şükür bügüne kadar öyle bi sorun yaşamadım...
    Open Pli nin hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? yada yüklediniz? Bende Open-vix yüklüyken uçmuştu modül..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13251

open pli 3.0 kullanıyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6875

bana x-trend 9000 lerin modül üst yuvasında sıkıntı varmış gibi geliyor.Geçenlerde üst kısımda modül takılı iken kanallar açılmamaya başladı menüden baktım modül bulunamadı diyor.Çıkardım taktım gene aynı.Alt slota takınca modül tekrar çalıştı vede sorun yok.Daha önce modül bozan birisi olarak ben güncelleme yapmadım ve 3.0 imaj kullanıyordum ama modül bozuldu.Garantiden d-smart servisinde değiştirmişler.Eğer yazılımla halledilseydi bana yeni modül göndermezlerdi.Yeni modül geldi vede 1 ay başım ağrıdı.Neden derseniz bende 2 yıllık maxi paket vardı.Adamlar sıfır eğlence modülü göndermişler.Yeni kart 1 yıllık tanımlı olduğu için bir türlü eski aboneliğimi devrettiremedim, en sonunda şikayet var com a yazdım vede sonuçlandı.Ama başım çok ağrıdı.Bana göre sıkıntı farklı gibi geldi.Sanki kart update sırasında oluyor bunlar gibime geldi.Güncelleme yaptıran Arkadaşa ayrıca şunu sormak istiyorum bizdeki modülde bilgi kısmında yazılım 2009 tarihli sendeki ne yazıyor.Farklı bir şey yazıyorsa kanal çözmesinde ve aynı anda 2 d-smart şifreli yayını kayıt yaptırabiliyor mu?

21. Merih Banner Alt
3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık