Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 19 mesajdan 1 ile 19 arası

Konu: openmips güncelleme yaparken cihaz kitlendi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496778

New Icon22 openmips güncelleme yaparken cihaz kitlendi.

Sayın ustalar bu akşam üzeri cihazı 2 defa güncelleme yaptım. ancak her iki güncellemede cihaz kitlendi bende kendim daha önce oluşturdugum backup yükledim daha önce scorpy ustanın backup yüklüydü eklentilere bazı seyler ekledim kanal listem vs ayarlarımı kendime göre düzenlemek istemiştim. son zamanlarda manuel güncelleme işlemi yaparken hem cihazda kasmalar hemde bazı eklentilerde sorunlar çıkmaya başladı bunun sebebi ne olabilir aynı sorunu yaşayanlar var mı.. openmips dışında sıkıntısız rahat cihazı kullanabilecegim image tavsiyeniz nelerdir saygılar.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kemanci55 Mesajı Göster
    Sayın ustalar bu akşam üzeri cihazı 2 defa güncelleme yaptım. ancak her iki güncellemede cihaz kitlendi bende kendim daha önce oluşturdugum backup yükledim daha önce scorpy ustanın backup yüklüydü eklentilere bazı seyler ekledim kanal listem vs ayarlarımı kendime göre düzenlemek istemiştim. son zamanlarda manuel güncelleme işlemi yaparken hem cihazda kasmalar hemde bazı eklentilerde sorunlar çıkmaya başladı bunun sebebi ne olabilir aynı sorunu yaşayanlar var mı.. openmips dışında sıkıntısız rahat cihazı kullanabilecegim image tavsiyeniz nelerdir saygılar.
    Yazılımdan kaynaklı hatalardan dolayı problem çıkmış olabilir ben bu aralar italysat 4.0 yazılımını kullanıyorum, openpli tabanlı güzel bir yazılım isterseniz yükleyip deneyin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496778

itlysat pek hoşuma gitmedi usta suan cihazı on kezden fazla resetledim yeniden backup attım iyice sinirlenmeye başladım bu guncelleme de sıkıntıı var simdi diyeceksiniz guncelleme neden gerekiyo yapma diye bu sefer eklentilerden yuklemelerime devam etmek istiyorum yine bu sefer cihaz restart yapınca gşgablue logosu asılı kalıp ekran donuyor buna care ne dir bu sorun dunden beri var guncellemeleri alırken oldu sizlerde aynı sorun yok mudur lutfen yardım !.. openmips ayarına bir image varsa tavsiye bekliyorum itlysat haricinde.
    Düzenleyen kemanci55 : 29-11-2012 at 13:26

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

itlysat pek hoşuma gitmedi usta suan cihazı on kezden fazla resetledim yeniden backup attım iyice sinirlenmeye başladım bu guncelleme de sıkıntıı var simdi diyeceksiniz guncelleme neden gerekiyo yapma diye bu sefer eklentilerden yuklemelerime devam etmek istiyorum yine bu sefer cihaz restart yapınca gşgablue logosu asılı kalıp ekran donuyor buna care ne dir bu sorun dunden beri var guncellemeleri alırken oldu sizlerde aynı sorun yok mudur lutfen yardım !.. openmips ayarına bir image varsa tavsiye bekliyorum itlysat haricinde.
    bence openmips i en son yazılımını indir yeniden kurun daha sonra güncelleme yapmayın sadece eklentileri update yapın ben şu an pb OE1.0 yazılımını kullanıyorum sade ve hızlı diğerlerini sadece deniyorum yine pb ye dönüyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4456

Harkan hocam
    Sadece eklentileri guncelleme nasil yapiliyor onu bilmiyorum. Kisaca anlatir misiniz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

eklentilere gelin yeşil tuşa basın genelde eklentilere herhangi bir şey gelirse oradan görürüsünüz zaten çok gerekmedikçe ben güncelleme yapmam yazılımda en güzeli güncelleme yapmak yerine yeni yazılımı atmaktır ;nasılsa kanal listemi,diğer önemli pluginlerimi yedekliyorum yazılım atmak 5 dakika diğer dosyalarımı da atmak 3 dakikamı alır alın size temiz kurulum

Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    569589

aynı sorunu ben de yaşadım.. iki sefer aldığım yedeğe döndüm.. en sonunda güncelleyebildim.. menü=>kurulum=>yazılım güncelle=>update and ask to reboot olarak yapıyordum.. sorun oluyordu.. en son menü=>kurulum=>yazılım güncelle=>update and reboot automatically dedim.. Güncelledi..

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Online güncelleme de ara sıra böyle problemler çıkabiliyor ben openaaf de denedim onda da hata verdi güncellemede e2 de kaldı, hdf denedim ondada reboot yaptıktan sonra cihaz açılmadı. Genel olarak yazılımların hepsinde problem olabiliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4456

Openmips'in yeni güncellemesini yapan ve bu sorunu (kilitlenme sorunu) olmayan var mı bugün içinde?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    530558

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi simurg Mesajı Göster
    Openmips'in yeni güncellemesini yapan ve bu sorunu (kilitlenme sorunu) olmayan var mı bugün içinde?
    dün sizden güncelleme yaptım kilitlenmedi bügün se güncelleme yok diyor benim cihaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4456

Dün ağustos image sini yüklemiştim. Onu kontrol ettiğimde 118 güncelleme var diyordu ama korkudan güncelleyemedim tekrar kilitlenir diye...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496778

Evet dün bende bu şekilde yaptım sorunsuz şekilde güncelledi. ama biraz işlem uzun sürüyor. bugun güncellemede 32 güncel dosya buldu .

Member
    Giriş Tarihi
    09-05-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    348319

Dün, yazılım güncelleme yaptım.İlk kez Gigablue solo -e2-'de kaldı.Yeniden openmips 2.0 yükledim.Sorun şu mytube eklentisi kurulmuyor. Openmips'te mytube eklentisini kullananlar klasör halinde yüklerse bir upload sitesine makbule geçer.:help1: ipk halinde mytube'yi kurmaya çalışıyorum 0 ekleti yüklendi diye yazı çıkıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    530558

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MTechnics Mesajı Göster
    Dün, yazılım güncelleme yaptım.İlk kez Gigablue solo -e2-'de kaldı.Yeniden openmips 2.0 yükledim.Sorun şu mytube eklentisi kurulmuyor. Openmips'te mytube eklentisini kullananlar klasör halinde yüklerse bir upload sitesine makbule geçer.:help1: ipk halinde mytube'yi kurmaya çalışıyorum 0 ekleti yüklendi diye yazı çıkıyor.
    bende dosyası yok ama ipk yı yüklemeden önce mavi tuşla invert etmeyi dene sonra yükle öyle bir dene istersen

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MTechnics Mesajı Göster
    buraya baktınmı arkadaşım ben denedim öyle koydum :

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Openpli tabanlı yazılımların genelinde bu aralar problemler var. Ben italysat kullanıyordum bugün online güncelleme yaptım, şuan mp4 formatlı hiçbir video çalışmıyor. Sorun yaşayan arkadaşlar eski versiyonlara dönsünler.

Member
    Giriş Tarihi
    09-05-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    348319

Sorunu çözdüm klasör halinde attım Mytube eklentisi çalışıyor.Openmips 2.0 imaj.

Cihazınıza Ffp ile bağlanın, /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ Mytube klasörünü atın.

dragonfb, harkan ipk halinde mavi tuşla seçim vs yapsamda 0 eklenti yüklendi hatası çıktı.Blackhole imajdan aldım mytube eklentisini.
    Düzenleyen MTechnics : 01-12-2012 at 20:41 Sebep: ek msj

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496778

son güncellemeden sonra işlem yapmadım acaba şuan son durum nedir sorun devam ediyormu ? en son uptade and reboot değilde ask to reboot secenegi ile guncellemiştim ...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    530558

son güncellemeden sonra işlem yapmadım acaba şuan son durum nedir sorun devam ediyormu ? en son uptade and reboot değilde ask to reboot secenegi ile guncellemiştim ...
    suan sıkıntı yok

20. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık