Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 28 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Kışladaki intihar sayısı , şehit sayısını geçti

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    432496

Kışladaki intihar sayısı , şehit sayısını geçti

Kışladaki intihar raporu tüyler
    ürpertiyor! Meclis İnsan Hakları
    İnceleme Komisyonu, TSK ile
    ilgili hazırladığı raporda
    intiharların, şehit sayısını geçtiği
    belirledi. Komisyon Başkanı
    Ayhan Sefer Üstün, son 10 yılda
    artan intihar sayısını "kabul
    edilemez" olarak nitelendirdi.
    İnsan Haklarını İnceleme
    Komisyonu, asker hakları
    konusunu görüşmek üzere
    toplandı. Komisyon Başkanı Üstün,
    son 2,5 buçuk yılda 175 er ve
    erbaş, son 10 yılda ise toplam
    934 erbaş ve erin intihar ettiğini
    bildirdi. Üstün, “Son 2,5 yılda iç
    güvenlik olaylarında 233 şehit,
    son 10 yılda ise 818 TSK
    personeli şehit olmuş. Son on
    yılda intihar olayları şehit
    sayısını geçmiş durumda. Bu
    rakamlar kabul edilemez. Bunun
    üzerine hep birlikte gitmesi
    lazım'' diye konuştu.
    KÖTÜ MUAMELE GÜNDEMDE
    Asker Hakları Platformu adına
    sunum yapan Doç. Dr. Tolga
    İslam, askerlik yaparken
    gördüklerinin kendisini rahatsız
    ettiğini belirterek, kendilerine
    gelen şikayetleri dosya haline
    getirdiklerini söyledi. İslam,
    “Bizim basit bir derdimiz var.
    Zorunlu askerlik devam edecekse,
    bu askerlerin kötü muameleye
    uğramamasının sağlanması lazım.
    20 yaşında savunmasız, haklarını
    nasıl savunacağını bilmeyen
    insanlara yardımcı olmak gerek”
    dedi.
    Bir yılda tüm illerden 432
    başvuru aldıklarını belirten İslam,
    kötü muamelenin intihar, kalıcı
    fiziksel hasarlar ve akıl sağlığını
    yitirme gibi sonuçları olduğunu
    söyledi. Sadece dün iki intihar
    haberi geldiğini belirten İslam,
    “ Sadece 2012 yılında 43 intihar
    vakası var. Bu açıklanan rakam,
    daha fazla olduğunu
    düşünüyoruz” dedi.
    Meclis'in bu konuda kuvvetli bir
    irade göstermesi gerektiğini
    belirten İslam, çünkü bireylerin
    haklarını aramaktan korktuklarını,
    ürktüklerini, bu korkunun ortadan
    kaldırılması gerektiğini söyledi.
    “TSK, İNSAN HAKLARI
    KONUSUNDA DİKKATLİ VE
    HASSAS”
    Komisyona bir sunum yapan Milli
    Savunma Bakanlığı Müsteşar
    Yardımcısı Hakim Tuğgeneral Akif
    Vurucu, Türk silahlı Kuvvetleri'nin
    insan hakları konusunda hassas ve
    dikkatli davrandığını söyledi.
    TSK'da asta kötü muamele,
    cebir ve şiddet kullanmanın suç
    olarak düzenlendiğini ve ciddi
    müeyyideler öngörüldüğünü
    belirten Vurucu , TSK içerisinde
    bu suçları işleyenlerin tespiti
    halinde derhal yasal işlem
    yapıldığını söyledi. 'Başıma bir şey
    gelir diye şikayet edemiyorum
    diyenleri' cesaretlendirmek için
    tedbirler alınması gerektiğini
    belirten Vurucu, TSK'nın, intihar
    vakalarını önleyebilmek amacıyla
    özellikle sorunlu olabileceği
    düşünülen personelin önceden
    tespiti yoluna gittiğini söyledi.
    Türkiye genelinde 20-24 yaş
    aralığının en fazla intiharın
    meydana geldiği yaş aralığı
    olduğunu ifade eden Vurucu,
    “Askerlik hizmeti de bu yaş grubu
    içerisinde yapıldığında intiharların
    bu döneme rastladığını kabul
    etmek lazım” dedi.
    “PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBAYI
    VEREN DE BİR KOMUTANDI”
    AK Parti Ordu Milletvekili İhsan
    Şener ise, sadece erlerin değil bir
    yüzbaşının, binbaşının da
    psikolojisinin bozulabileceğini
    belirterek, “Sonuçta pimi çekilmiş
    bombayı veren de bir komutandı”
    dedi.
    BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul
    Kürkçü, TSK'daki intiharların
    Türkiye geneline göre 10 kat
    fazla olduğunu belirterek, “Bunu
    düşünmemiz lazım" dedi. Kürtçü,
    cinsel yönelim tartışmasının
    kaçınılmaz olarak TSK'nın
    gündeminde olduğunu da
    belirterek, “Eşcinsellikle ilgili hak
    koruyucu mekanizmalar TSK'ya
    da aynen aktarılmalı” dedi.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız
    Düzenleyen enstantane : 28-11-2012 at 22:10

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

15 ay geçmeyi bilmiyor. Zaten yeni nesil iyice bunalımda. Arkada sevgili bırakıpta gelenler iyice kafayı yiyor. Sonuç bu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14707

Askerlikte fazla kafayı takmamak lazım, askerliğe, süresine, orda yaşananlarav.s herşey olacağına varır..Tabi PKK tehdidi olan yerler için söyleyemem ama Askerlikte bir şey yok bakış açısına göre eğlenceli yönleri bile var..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Herkes askerlik yapıyor.. şöyle bir düşünürsek sıyrık tipleri... durmadan vukuat işleyenleri,devremizdir örtbas edelim dediklerimizi hatırlarız.Onların yüzünden topluca ceza almışızdır çarşı izinlerimiz yanmıştır.
    İşte onlardan bazılarının balatayı yakma olayıdır anlatılan.

Bizim zamanımızda her işini kendi yapardı asker,kıta binalarını boyamakla askerliğini bitiren ve hangi eliyle selam vereceğini dahi öğrenmemiş asker gördüm.... şimdi yemeğini sivil şirket pişiriyor...kirlettiği masayı temizlik şirketinin kızları siliyor.

Geçenlerde nizamiye kiremini değiştiren astsubaylar gördüm..." neden askere yaptırmıyorsunuz " dedim.. " bile bile yere düşüp sakatlanıyorlar,sorumlu olduğumuz için biz hapis yatıyoruz " dediler.Tehlike arzeden hiçbir işi veremiyorlarmış.

Aileden yeterli vatan sevgisini almış olanları tenzih ederim ama... Mehmetciklerden de çok sayıda Mehmet Beylere özenenler var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16540

Bu ülkede laçkalaştırılmayan bir kurum, müessese kaldımı ki!?
    En sağlam yer asker ocağı denirdi, askere giden adam olup traşlanıp gelirdi.
    Askerliğini yapmayana ne söz hakkı ne de kız verilirdi.

Bu gidişle okullarda her tür ciddiyetsizliğin, laçkalığın serbest bırakılarak
    zıvanadan çıkarılan öğrencilerin öğretmenleri takmayıp darpetmesi gibi
    askeriyede de erlerin rütbelileri önüne katıp kovalayacağı günler yakındır.
    Gidiş iyi değil!!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Böyle haber yapa yapa halkı askerlikten soğutuyorlar oysa askere gitmeden intihar eden gençlerin istatistiğine baksak belkide askerde intihar edenleri 100'e katlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    494264

Kaldirsinlar su askerligi dolgun maasla Amerika daki gibi heryere müdahale edebilecek özel ve büyük Osmanli birlesik devletlerini ülküsünü icine katan bir ordu kurulmasi gerekir.

yoksa bu gidisle askeriyeden vatandan millet sogur milletimizin patriot duygularini canli tutmamiz icin büyük ve müdahale gücü yüksek acil bir emperyal orduya ihtiyacimiz var.

yoksa bu Anadolu topraklari bize haram olur.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

buyuk konusmayim diyorum ama mecbur kalirsan konusursun.ben intihar eden bir sahsi kusura bakmayin ama elimin parmaklarina acirim adamdan saymak icin gucsuz karakterin aynasi bir harekettir.hele bu vatanini namusunu korumak icin yapman gereken bir izmetten dolayiysa hic kabul edilebilir bir tarafi yok.bakin icine amerika girmis ulkelere insanlar bin pisman onlar vatanini koruyamadi satti simdi namusun kaci kac kurus bir devlet.iyi bizim gencligimizde karakteristik zayiflik gostersin bakin basimiza ne coraplar oruluyor.bize dokunmaktan cekinen ulkeler neden cekiniyor saniyorsunuz tabiki saglam mehmetcikten ama bu corap bir sokulmeye baslarsa sonumuz hicte iyi gorunmuyor.abiler kardesler askerlikteki zorlugu cekemeyen bir nesil askerlik sonrasi gelecek zorluklarin nasil ustesinden gelecek.askerlik dediginiz nedirki ben askerden sonra sivil hayata donunce anladimki askerlik cocuk oyuncagiymis hemde kac defa kendi kendime dedim keske askerde kalma firsatin olsada askerde kalsaydin ama malesef.yedigin onunde yemedigin arkanda elbiselerin yikaniyo.ekmek elden su golden tarzi bir yasam askerlik(bu arada askerligim sirnak cakirsogut jandarma komando tugayi komando olarak yaptim yeri geldi ac susuz gecirdigimiz gunler oldu ayagimizin alti davul gibi sisecek kadar yurumek zorunda kaldigimiz gunler oldu yani basit bir askerlik deyildi askerlik cocuk oyuncagi derken yaptigim askerlikten bu yuzden bahsetmek zorundayim)

bu vatan seve seve askere cepheye kosanlar sayesinde var ozgurlugumuzun sebebide askerlige cepheye seve seve kosanlarin sayesinde bunu asla unutmayalim onlarda insandi arkalarinda ana yar kinali kuzu biraktilar.onlar oyle yapmasaydi su an altinda facebooklarda orda burda bosyere vakit harcadigimiz bir devlet yada bayragimiz olmayacakti
    Düzenleyen canimyagmur : 29-11-2012 at 04:28

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    479758

ben bunların hepsinin intihar oldugunu düşünmüyorum çünkü yegenim izine geldikten sonra nişanlanarak tekrar kalan 3 ayını tamamlamak için gitti komutanla aramız yok bana gıcık diyordu ertesi gün intihar haberi geldi.g3 tüfekle yatagında karnından kendini vurmuş,kocaman tüfekle nasıl karnına dayadı nasıl tetigi çekti nasıl tüfekle yatakhaneye girdi ama o zamanla araştırma hesap sorma şansınız yoktu.hep şüphe ile baktım çünkü asla inancı,psikolojik ve ekonomik durumu intihar etmeyi gerektirecek durumda degildi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    511297

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ads 1940 Mesajı Göster
    Böyle haber yapa yapa halkı askerlikten soğutuyorlar oysa askere gitmeden intihar eden gençlerin istatistiğine baksak belkide askerde intihar edenleri 100'e katlar.
    :tflag::ok::bravo:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Dikkatli olmak lazım. Sayı gerçekten de çok fazla.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

:smiles34:
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi erd_eru Mesajı Göster
    Bu ülkede laçkalaştırılmayan bir kurum, müessese kaldımı ki!?
    En sağlam yer asker ocağı denirdi, askere giden adam olup traşlanıp gelirdi.
    Askerliğini yapmayana ne söz hakkı ne de kız verilirdi.

Bu gidişle okullarda her tür ciddiyetsizliğin, laçkalığın serbest bırakılarak
    zıvanadan çıkarılan öğrencilerin öğretmenleri takmayıp darpetmesi gibi
    askeriyede de erlerin rütbelileri önüne katıp kovalayacağı günler yakındır.
    Gidiş iyi değil!!
    :smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Hep üzücü haber ve olaylar duyuyoruz son zamanlarda, gidişat gerçekten iyi değil.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Benim gibi bir piskopat teğmenin eziyetlerine maruz kalsa demekki çoğunun işi bitti,askerlik sabır işidir,her tür karekterde insanlar mevcuttur,ama unutulmamalıki bu bir vatan savunmasında önemli unsurdur,şartlar ağır olabilir,ama vatan savunmasını gelipte başkaları yapacak değilya,iyi eğitimli subay ve erbaşlarda seçici davranırsa genel kurmaylık bu intihar olayları en aza inebilir,birde meclis insan hakları komisyonunun durumuda düşündürücü şu günlerde ülkede olan durumlar açısından,yine her gün hiç durmadan ülkede her türlü polemikler tam gaz sürüyor,bunun arkasında kim bilebilir profesyonel askerliğin çıkmıyacağını,ülkede her gün ilginçlikler yaşandığından bu gibi haberlerinde çıkması normaldır gündemi değiştirme açısından.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

sivillerde de zimmetli silah olsaydı.. bir anlık bunalımla birçok sivil intihar ederdi.. yoksa bence Asker filan farketmez.... hayat şartları zor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi malcolm58 Mesajı Göster
    sivillerde de zimmetli silah olsaydı.. bir anlık bunalımla birçok sivil intihar ederdi.. yoksa bence Asker filan farketmez.... hayat şartları zor.
    tamam hayat sartlari zor ama bu heryerde bu kadar zor inanin bana.turkiyede yine zorluklardan kacacak delikler herzaman vardir herneyse benim sorum intihar etmek cozum yolumudur sebeb her ne olursa olsun cozum her zaman vardir.gordugumuz her serdede bir hayir oldugunu unutursak ne yazikki bu tur eylemlere kalkisiriz 13 15 yaslarinda cok sevip ulasamadigim bir kiz yuzunden elimde olmayan silahi cok beynime dayadim iyiki o an elimde silah yokmus belkide bende boyle bir karaktersizlik yapabilirdim buda yasimin kucuk olup aklimin ermediginden olurdu gerci cana hele kendi canina kiymak kadar zor bir sey heralde yoktur ama 20 yasinda bir delikanli nasil olurda bazi seyleri hala idrak edemeyecek bir konumda olabilir yine konu donup dolasip egitimsizlige dayaniyor ne yazikki toplumumuz su egitimsizlik denen beladan kurtulamadi halada kurtulamayacak modern toplum olmak su meshur internet sayfalarini takip edip o anki durumunuzu statunuzu degistirip tanidiklariniza hava atmak deyildir.modern yasamaya yani taklit yapmaya devam eden bir millet olmaktan ne zaman kurtulacaz.belki avrupa gormemis(adi avrupa)bir cok insanimiz burda gulluk gulistanlik bir hayat oldugunu dusunebilir ama benim yasadigim ulkede cocuklar herseylerini kendileri satin alarak yetisiyor cocuk bir oyun konsolu alacaksa ya belki aylar suren para bir****rme sonucunda istedigine ulasiyor.yada calisarak ulasiyoryani hayata yavas yavas gozlerini acarken hayatin nasil bir savas oldugunu 5 6 yaslarinda ogrenmeye basliyor bizim ulkemizde boylemi ne yazikki hayir.cocuk goruyor onu ebeveyn mecburen bir sekilde almak zorunda birakiliyor ve cocuk hic bir caba gayret gostermeden iki dudak bukmeyle istedigine ulasiyor.bu ornegi neden verdim ulkemizde gencler 20 yasina gelene kadar ana baba ustune yuk olup hatyatin ne kadar zor bir yaris oldugunun farkina varmadan askere ugurlaniyor tabi yirmi yasina kadar hic bir zorluk gormemis genc bir anda omuzlarina coken agirlikla yikiliyor ve intihar gibi sacma bir yolu tercih ediyor yani agaci yasken egmeden nasil olsa askerde adam olursun mantigiyla askere gonderiliyor eh iste bu mantikla bu pismemis egitilmemis karakterle askere giden gence zoru gorunce olmadik islere kalkisiyor
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi icedream Mesajı Göster
    15 ay geçmeyi bilmiyor. Zaten yeni nesil iyice bunalımda. Arkada sevgili bırakıpta gelenler iyice kafayı yiyor. Sonuç bu.
    olum dedigin nedirki gulum ben senin icin yasamayi goze almisim sozu belki sizdede bir cagrisim yapabilir.yani bu demek oluyorki yasamak olmekten daha zor geliyo ama yasamayi tercih etmek sevdigi icin sozu soyleyen kisiye zor ama daha anlanli geliyor.siz sevdiginiz icin intihar etiniz varsayalim mezarda soyleyeceginiz turku aglarsa anam aglar gerisi yalan aglardan baska seceneginiz olmazdi.olmus bir adam sevdigi icin hic bir sey ifade etmez cunku o kizimiz sonucta yasayan her turlu ihtiyacini karsilayabilecek,karakteri saglam bir delikanliya ihtiyac duyar sizin intihar etmis olmaniz onun ne karnini doyurur ne ustune dogru duzgun giyebilecegi kiyafetler alacak para eder vs vs.yani su dakikadan sonra secim size kalmis
    Düzenleyen canimyagmur : 30-11-2012 at 03:03

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canimyagmur Mesajı Göster
    tamam hayat sartlari zor ama bu heryerde bu kadar zor inanin bana.turkiyede yine zorluklardan kacacak delikler herzaman vardir herneyse benim sorum intihar etmek cozum yolumudur sebeb her ne olursa olsun cozum her zaman vardir.gordugumuz her serdede bir hayir oldugunu unutursak ne yazikki bu tur eylemlere kalkisiriz 13 15 yaslarinda cok sevip ulasamadigim bir kiz yuzunden elimde olmayan silahi cok beynime dayadim iyiki o an elimde silah yokmus belkide bende boyle bir karaktersizlik yapabilirdim buda yasimin kucuk olup aklimin ermediginden olurdu gerci cana hele kendi canina kiymak kadar zor bir sey heralde yoktur ama 20 yasinda bir delikanli nasil olurda bazi seyleri hala idrak edemeyecek bir konumda olabilir yine konu donup dolasip egitimsizlige dayaniyor ne yazikki toplumumuz su egitimsizlik denen beladan kurtulamadi halada kurtulamayacak modern toplum olmak su meshur internet sayfalarini takip edip o anki durumunuzu statunuzu degistirip tanidiklariniza hava atmak deyildir.modern yasamaya yani taklit yapmaya devam eden bir millet olmaktan ne zaman kurtulacaz.belki avrupa gormemis(adi avrupa)bir cok insanimiz burda gulluk gulistanlik bir hayat oldugunu dusunebilir ama benim yasadigim ulkede cocuklar herseylerini kendileri satin alarak yetisiyor cocuk bir oyun konsolu alacaksa ya belki aylar suren para bir****rme sonucunda istedigine ulasiyor.yada calisarak ulasiyoryani hayata yavas yavas gozlerini acarken hayatin nasil bir savas oldugunu 5 6 yaslarinda ogrenmeye basliyor bizim ulkemizde boylemi ne yazikki hayir.cocuk goruyor onu ebeveyn mecburen bir sekilde almak zorunda birakiliyor ve cocuk hic bir caba gayret gostermeden iki dudak bukmeyle istedigine ulasiyor.bu ornegi neden verdim ulkemizde gencler 20 yasina gelene kadar ana baba ustune yuk olup hatyatin ne kadar zor bir yaris oldugunun farkina varmadan askere ugurlaniyor tabi yirmi yasina kadar hic bir zorluk gormemis genc bir anda omuzlarina coken agirlikla yikiliyor ve intihar gibi sacma bir yolu tercih ediyor yani agaci yasken egmeden nasil olsa askerde adam olursun mantigiyla askere gonderiliyor eh iste bu mantikla bu pismemis egitilmemis karakterle askere giden gence zoru gorunce olmadik islere kalkisiyor

olum dedigin nedirki gulum ben senin icin yasamayi goze almisim sozu belki sizdede bir cagrisim yapabilir.yani bu demek oluyorki yasamak olmekten daha zor geliyo ama yasamayi tercih etmek sevdigi icin sozu soyleyen kisiye zor ama daha anlanli geliyor.siz sevdiginiz icin intihar etiniz varsayalim mezarda soyleyeceginiz turku aglarsa anam aglar gerisi yalan aglardan baska seceneginiz olmazdi.olmus bir adam sevdigi icin hic bir sey ifade etmez cunku o kizimiz sonucta yasayan her turlu ihtiyacini karsilayabilecek,karakteri saglam bir delikanliya ihtiyac duyar sizin intihar etmis olmaniz onun ne karnini doyurur ne ustune dogru duzgun giyebilecegi kiyafetler alacak para eder vs vs.yani su dakikadan sonra secim size kalmis
    Bunslım diyoruz ya işte, aklı selim düşünülmüyor. Haberlerde görüyoruz, gidip sevdiği kızı öldürüp sonra intihar edenleri.

Ölüm çözümmüş gibi geliyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

hepimiz yeri geldiginde hayatin zor virajlarina girdigimiz fazla secim sansimiz olmadigi zamanlar yasiyoruz gururumuz bizi belki olumu secme yoluna terkedebiliyor ama o zor virajlari atlatip feraha kavustugumuz zaman bir imtihandan gectigimizi ve yasamanin tekrar guzel oldugunu farkettigimizde o anki dusuncelerimizin ne kadar cocukca oldugunu anlayabiliyoruz.ben bu anlari yasadigimda hep gidip zor durumda olan savas icinde olmak durumunda birakilan kardes ulkelerimiz icin belki bir kursunda ben sikarim sonra serefimle belki sehadete ererim hesaplari yaparim bu belkide baska sekilde bir intihardir ama kendi kendinize olmamasi belki affedilirligi daha kolay olan bir secimdir diye dusunuyorum
    Düzenleyen canimyagmur : 01-12-2012 at 01:12

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi malcolm58 Mesajı Göster
    İntihar etmek için askere gitmeye ve silaha gerek yok.

Siviller zimmetli silah olmadan da intihar ediyorlar buyrun size çocuk yaşta intihar eden 2 kızdan örnek.

1-

2-

İkiside 15 yaşında ailevi nedenlerden dolayı canına kıymış, biri anne ve babasının hayatından dolayı yaşadığı onca olumsuz durum ve yolsulluk karşısında intiharı seçmiş (cenazesine bile sahip çıkan olmamış) diğeri ise işadamı babası ve doktor annesi sayesinde varlık içinde yaşadığı hayatta karşılaştığı en küçük zorluk karşısında çekip gitmiş.
    Düzenleyen ads 1940 : 30-11-2012 at 20:10

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ads 1940 Mesajı Göster
    İntihar etmek için askere gitmeye ve silaha gerek yok.

Siviller zimmetli silah olmadan da intihar ediyorlar buyrun size çocuk yaşta intihar eden 2 kızdan örnek.

1-

2-

İkiside 15 yaşında ailevi nedenlerden dolayı canına kıymış, biri anne ve babasının hayatından dolayı yaşadığı onca olumsuz durum karşısında intiharı seçmiş (cenazesine bile sahip çıkan olmamış) diğeri ise karşılaştığı en küçük zorlukta çekip gitmiş.
    maalesef... böyle işte. :(
    Allah zorluklar karşısında sabır ihsan eylesin... zor

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık