Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: LG dh3120 ev sinema sistemi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

LG dh3120 ev sinema sistemi

Geçen hafta kampanyadan LG dh3120 ev sinema sistemi aldım."İşimi göreceğini düşünerek"

3 lü "sarı-kırmızı -beyaz olmak üzere hem tv ye hem playera taktım.Ancak ve ancak dvd çalıştırdığımda 2 kolondan ses geliyor.5 inden ses alamadım.Ayrıca, receiverlardan hiçbir şekilde bağlantı kuramadım.Sanırım ayarları yapamadım.

bu cihazı kullananan arkadaşlarım varmıdır.Acil yardım rica ediyorum.MAçları 5+1 ses sistemi ile takip etmek istiyorum.

Telvizyonum LG 42LV4500.

NEler yapmalıyım adım adım?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

üzülerek çok da fonksiyonel bir cihaz almadığınızı söylemek zorundayım. ama tüplü tv de kullanacaksanız ve lcd ye yakın zamanda geçmeyecekseniz işinizi görebilir. görebilir diyorum çünkü, kullanma kılavuzunu okumadım ama sisteminiz sanal 5.1 desteklemiyorsa stereo maç yayınını 5.1 alamazsınız. dts zaten desteklemiyor ürünün internet sayfasında yazılana göre. siz bu sistemi ancak dvd filmle 5.1 dinleyebilirsiniz.
    kullanma kılavuzuna bakın sanal 5.1(pro logic) veya matrix ses gibi ifadeler var mı?

eğer bütçeniz uygunsa ve mümkünse ürünü iade edin..
    dolby digital
    dts
    ve dolby prologic destekleyen, hdmi çıkışı, optik ses girişi olan bir ürün alın..ilerde lcd niz yoksa o tv ile de kullanılır..

%25 indirimli 450 tl
    Düzenleyen mdmrx : 22-11-2012 at 19:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mdmrx Mesajı Göster
    üzülerek çok da fonksiyonel bir cihaz almadığınızı söylemek zorundayım. ama tüplü tv de kullanacaksanız ve lcd ye yakın zamanda geçmeyecekseniz işinizi görebilir. görebilir diyorum çünkü, kullanma kılavuzunu okumadım ama sisteminiz sanal 5.1 desteklemiyorsa stereo maç yayınını 5.1 alamazsınız. dts zaten desteklemiyor ürünün internet sayfasında yazılana göre. siz bu sistemi ancak dvd filmle 5.1 dinleyebilirsiniz.
    kullanma kılavuzuna bakın sanal 5.1(pro logic) veya matrix ses gibi ifadeler var mı?

eğer bütçeniz uygunsa ve mümkünse ürünü iade edin..
    dolby digital
    dts
    ve dolby prologic destekleyen, hdmi çıkışı, optik ses girişi olan bir ürün alın..ilerde lcd niz yoksa o tv ile de kullanılır..

%25 indirimli 450 tl
    Hocam yukarıda yazdığım gibi televizyonum 42LV4500 .

hiçbir şekilde recevierlerdan bağlantı olarak ses çıkışı alamıyorum hoparlörlerden.büyük ihtimalle bağlantılarında yada ayarlarda bir yanlışlık yapıyorum kanımca.hatta dvd göstrerirken bile 2 kolondan başka ses gelmiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

kusura bakmayın tv nize dikkat etmemişim. madem lcd var bütçeyi zorlayıp hdmi çıkışlı bir sistem almalıydınız.

kılavuzu indirdim.. lg nin arkasındaki hop bağlantılarını doğru yaptığınızı varsayıyorum..
    bu sistem tv ye sadece monitör yazan yerden bağlanır.. bir adet sarı kabloyu lg den tv nizin sarı girişine bağlıyacaksınız..
    tv de video input yazdığından emin olun. veya lg nin arkasındaki progressive scan yazan yerdeki 3 lü video çıkışını yine tv nizin arkasındaki 3 lü video girişine takabilirsiniz daha iyi görüntü verir..bunlardan biri ile video girişini yapın.. tekli sarı kablo(kompozit) sayfa 14, yada 3 lü kırmızı-yeşil-mavi (komponent)kablo ile.sayfa 13

ses e gelince;
    demişsiniz ki kırmızı beyazı bağladım. kırmızı beyaz kabloyu nereden nereye bağladınız..
    lg nizde ses çıkışı yok, stereo ses girişi var.. tv nizin kırmızı-beyaz audio out dan lg nin arkasındaki kırmızı-beyaz input aux a bağlantı yapabilirsiniz.
    bu durumda tv nizdeki sesi bu sistemden stereo yani 2 hop dan alarak dinleyebilirsiniz.

kumandadaki "function" tuşu ile giriş kaynağını seçebiliyorsunuz..tv yi açınca tv sesini kumandasından kısın..lg nin function tuşuna basarak aux u bulun tv sesi lg den gelecektir..

bir dvd taktığımda ses gelmiyor diyorsunuz. taktığınız dvd 5.1 sese sahip mi yoksa sadece stereo mu.. kopya dvd veya orjinal dvd film takın..
    div-x filmler stereo dur..

sayfa 18 deki hop ayarlarını yapın..mesafe bilgisini ses seviyesini girin deneme ile test edin..
    öndeki 3 hop u +5 db ye ayarlayabilirsiniz. arkalar ve woofer 0 db de durabilir..bu şekilde test i yapın ses çıkmazsa arttırın..

cihazda dolby prologic yani sanal 5.1 yok ama pek anlamadığım iki tuş var. bunlara basarak 5.1 ses alabilecek misiniz deneyin..
    LG EQ ve EQ tuşları bu işe yarayabilir..bazı hazır eq modları var, birde naturel eq modu var belki 5.1 verir..
    Düzenleyen mdmrx : 23-11-2012 at 16:36

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mdmrx Mesajı Göster
    kusura bakmayın tv nize dikkat etmemişim. madem lcd var bütçeyi zorlayıp hdmi çıkışlı bir sistem almalıydınız.

kılavuzu indirdim.. lg nin arkasındaki hop bağlantılarını doğru yaptığınızı varsayıyorum..
    bu sistem tv ye sadece monitör yazan yerden bağlanır.. bir adet sarı kabloyu lg den tv nizin sarı girişine bağlıyacaksınız..
    tv de video input yazdığından emin olun. veya lg nin arkasındaki progressive scan yazan yerdeki 3 lü video çıkışını yine tv nizin arkasındaki 3 lü video girişine takabilirsiniz daha iyi görüntü verir..bunlardan biri ile video girişini yapın.. tekli sarı kablo(kompozit) sayfa 14, yada 3 lü kırmızı-yeşil-mavi (komponent)kablo ile.sayfa 13

ses e gelince;
    demişsiniz ki kırmızı beyazı bağladım. kırmızı beyaz kabloyu nereden nereye bağladınız..
    lg nizde ses çıkışı yok, stereo ses girişi var.. tv nizin kırmızı-beyaz audio out dan lg nin arkasındaki kırmızı-beyaz input aux a bağlantı yapabilirsiniz.
    bu durumda tv nizdeki sesi bu sistemden stereo yani 2 hop dan alarak dinleyebilirsiniz.

kumandadaki "function" tuşu ile giriş kaynağını seçebiliyorsunuz..tv yi açınca tv sesini kumandasından kısın..lg nin function tuşuna basarak aux u bulun tv sesi lg den gelecektir..

bir dvd taktığımda ses gelmiyor diyorsunuz. taktığınız dvd 5.1 sese sahip mi yoksa sadece stereo mu.. kopya dvd veya orjinal dvd film takın..
    div-x filmler stereo dur..

sayfa 18 deki hop ayarlarını yapın..mesafe bilgisini ses seviyesini girin deneme ile test edin..
    öndeki 3 hop u +5 db ye ayarlayabilirsiniz. arkalar ve woofer 0 db de durabilir..bu şekilde test i yapın ses çıkmazsa arttırın..

cihazda dolby prologic yani sanal 5.1 yok ama pek anlamadığım iki tuş var. bunlara basarak 5.1 ses alabilecek misiniz deneyin..
    LG EQ ve EQ tuşları bu işe yarayabilir..bazı hazır eq modları var, birde naturel eq modu var belki 5.1 verir..
    Teşekkürler yorumlarınız için.Şimdi gördüm.yarın deneyip herşeyi bildireceğim.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rainbowdivx Mesajı Göster
    Teşekkürler yorumlarınız için.Şimdi gördüm.yarın deneyip herşeyi bildireceğim.

Kolay gelsin.
    Maalesef sorunumu hala çözemedim.Aynı ses sistemini kullanan arkadaşlarım yardımcı olabilirlermi acaba?

7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı