Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Next Minix HD black'ın tek farkı....

Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2008
    Mekan
    23 Elazığ
    Üye No
    410765

Next Minix HD black'ın tek farkı....

Next Minix HD black'ın diğer pembe ve mavi renkler arasındaki farkı sadece diğerlerinde wifi+port olması mı yani black modelinde port ile internete bağlanmıyor tek farkı bumu arasındaki fiyat farkının nedeni nedir bir çok yere bakıyorum kimse bu konuda net bilgi vermemiş halk diliyle biri anlatabilir mi?:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

ben mavisini kullanıyorum kablosus baglantı yazısı ve menüsü var gerisi yok bence hic bulaşma sinir sahibi olma sordugun konuyla alakası yok ama sonucta kablosus kullanıcaksan

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    6282

Kendi anlatımımdan bir alıntı;

NEXT MİNİX hd BLACK

Bu ürünü sıkça next minix hd pembe ve mavi renklilerle karşılaştırmak isteyen onlarca insan var. Onlara yardımım olur belki. Gözle görülen farklar şunlar; Pembede yasal abonelik kartları için giriş var, blackta yok..... Pembede internet eternet girişi ve uyumlu wireless adaptör ile gerçekleştiriliyor, blacta sadece wireless adaptör ile, eternet girişi yok. Pembede standart bir tarafı sabit yaklaşık 15- 20 cm hdmi kablosu varken, blackta bu olay soketli, kablo ayrı yani, istenirse daha uzun kablo kullanılabilir. İnternetten okuduğum kadarıyla pembenin çok ısındığını yani yaklaşık bir 10 saat kullanım sonunda elinizi yakacak derecede ısındığını, daha uzun sürelerde ise makinanın bazen kapandığını duydum. Blacta ısınma makul seviyelerde. Her iki üründe de ikişer adet kumanda geliyor. Bir tanesi ana kumanda, diğeri ise sadece kanal değişimi, ses, favori ve radyo tuşlarının olduğu oldukça basit kullanımlı bir kumanda. Blackın ana kumandası aslında bir akıllı kumanda. Kumanda da tv için kullanılabilecek 4 adet tuş belirlenmiş. Bu kumandaya yaklaşık 130 tane yeni nesil tv nin kodları girilmiş. Basit bir işlemle tv yi tanıtıyorsunuz.(bu işlem için kumadanın poşetinin içinde basit bir açıklama var) Benim 46es5500 ü hemen tanıdı. Uydunun kumandasından tv yi açma kapama, source yani kaynak değişimi ve ses azaltıp çoğaltma yapabiliyorsunuz.Bu çok iyi düşünülmüş bir olay. Tvnizde smart falan yoksa yada kullanmıyorsanız tv kumandasına hiç gerek yok yani. Sanırsam bu akıllı kumanda olayı pembe de yok. Kanallara gelince trt1hd, trthd, atv hd ve ahaber hd mükemmel. Hele atv hd bir başka. Ama bu uydudan mı yoksa tv denmi kaynaklanıyor bilemiyorum. Uydudan otomatik güncellmesi mevcut, usbsinden 720p bir film oynatayım dedim oynatmadı, yada ben yapamadım.Ama divx bir filmi problemsiz altyazısı ile birlikte oynattı. Zaten tv de olunca pek üzerine düşmedim. İnterneti denemedim.
    Düzenleyen 07 Osman : 20-11-2012 at 14:13

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık