benim bir sorunum var tv ye normal anten bağlı iken tv normal çalışıyordu geçenlerde uydu cihazı bağlattım ancak uydu ile tv izlerken belirli bir zaman sonra tv den feci halde cızırtı sesi geliyor şöyleki görüntü gayet net ama aniden çızırtı sesi geliyor tv yi kapayıp açınca düzeliyor ama belirli zaman sonra tekrar oluyor zaman aralıkları sabit değil yani ısınmadan kaynaklı olacağını düşünmüyorum başka bir uydu cihazı bağladım sonuç yine aynı hatta scart ta sorun vardır diye normal (sarı,kırmızı,beyaz) kablo ilede bağladım sonuç değişmedi sorunun ne olduğunu bulamadım acaba iki combiner ile tek kabloyu ikiye ayırıp bir ucunu lnb ye bir ucunu normal antene diğer yv tarafınıdaki iki ucun birini uydu cihazına diğerini de anten girişine bağlamış olsam sizce nasıl olur çalışır mı acaba ? örnek olarak resim ekledim bakarsanız sevinirim bu arada tv markası shablorenz.

resim linki vardı ama maşallah link vermek için 10 mesaj olmalı diyor 12 mesaj oldu halen link kabul etmiyor o nedenle resim yok ama sorun devam ediyor...

farklı çözüm yolları nelerdir...