Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Vu Duo Çözemediğim Problem

Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    532526

Vu Duo Çözemediğim Problem

Merhaba,

Bir kaç haftadır hotbird'te bazı kanalları seyretmek istediğimde maalesef sinyal bir gelip bir kayboluyor ve seyretmek istediğim kanalı açamıyordum. Çok uğraşmama (tuner ayarları yapılandırma vs) rağmen bir türlü bu olayı çözemedim taki dün akşama kadar. Dün akşam hanım için Muhteşem Yüzyılı kaydederken açılmayan hotbird kanallarına geldiğimde hepsinin de açılmaya başladığını gördüm, kafamda bi şimşek yandı. Kaydı durdurdum hop hotbird kanalları tekrar açılmamaya başladı. Kaydı tekrar başlattım, bütün kanallar şakır şakır açılıyor. :)

Neden yapar, çözümü nedir, tunerin biri arızalı desem hiç bir şey göstermemesi lazım oysa sadece bazı kanalları göstermiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

donaniminizi bir kontrol etmekte fayda var.belki kablo belki swich belki lnb lerde bir sorun olabilir sacma gibi bir fikir olabilir ama olmaz diyede birsey deyil.

Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    15211

Merhaba arkadaşım,
    Bir varsayımda da ben bulunayım. Yazınızdan anladığım kadarı ile her iki tuneri de aktif olarak kullanıyorsunuz. Eğer her iki tunerde de Hotbird uydusu var ise, normal izlerken hangi tuner üzerinden izlediğinize dikkat edin. Ben muhtemelen B tuneri olacağını tahmin ediyorum. Türksattan bir kanalı kayıt ederken hotbird uydusunu açtığınızda ise muhtemelen yine B tuneri üzerindeki türksat kaydı başladığından hotbird uydusunu A tuneri üzerinden izlemeye başlarsınız. B tuneri öncelikli olduğundan bu şekilde olması lazım... Tersi olsa da bir değişiklik olmayacaktır. Sonuç olarak, izlerken farklı, kaydederken farklı tuner üzerinden hotbird izliyorsunuzdur. Öyleyse muhtemelen bir önceki arkadaşımızın yazdığı gibi çanak, kablo, swich ayarlarınızı kontrol ediniz, ayrıca izleme ve kayıt esnasında izleme yaptığınız tunerlere dikkat ediniz. Tekrar ediyorum yukarıdaki açıklamada, her iki tunerden de hotbird sinyali aldığınız varsayılmıştır.

Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    532526

Evet her iki tunerdan da hotbird sinyali alıyorum dostum. Dediğin gibi normal izlerken ilk olarak B tuneri devrede. Peki tuner önceliğini değiştirmek mümkünmü ayarlardan yani normal izlemede B değilde A tunerini seçme şansımız varmı?

Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29454

LNB nin yapısından olabilirmi sanki kendisini korumaya alıyor gibi bir his uyandıdı bende, çünki yazın 7 derecede aynı sorunu yaşadım.bazen 12 saat gittiği oluyordu. hiç bir şey yapmadığım normale döndü ve şimdilik sorun kendiliğinden yok oldu.

Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    15211

Malesef arkadaşım, vuduo cihazda tuner önceliği B tunerine aittir. Sizin A tunerine gelen hotbird sinyaliniz sorunsuz, B tunerine gelen ise daha zayıf diye düşünüyorum. Tunerlere gelen kabloların yerini değiştirip deneyin veya B tunerine bağlı kablo, swich, lnb, çanak ayarlarınızı gözden geçirin...

Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    532526

Dün akşam tekrar kurcalayayım derken şöyle bir şey yaptım tuner ayarlarında A tunerine girdim yapılandırmada "basit" seçiliyken bunu "diğer tuner üzerinden bağlan" olarak değiştirdim ve yayın gelmeye başladı bende başka bir şeye dokunmadım ama dediğiniz gibi sanırım olay diseq, lnb yada kablodan kaynaklanıyor...

8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı