Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Gigablue Sinyal Kaybı Sorunu ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    72566

New Icon5 Gigablue Sinyal Kaybı Sorunu ?

Daha önce bu tür cihaz kullanmadığım için tam bilemiyorum belki hepsi böyledir.
    Ama örnegin fox tv yan odadaki hiremco alıcıda %73 sinyal alırken gigablue'da %63 almakta.
    Sizce sorun nerede tam olarak?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

hiç bir sorun yok her cihazın tuner hassasiyeti farklıdır orda 73 çıkıyor diye başka cihazdada 73 çıkacak diye bir kaide yoktur sorunsuz gösteriyorsa probem yoktur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2004
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13585

Bende de Gigablue Solo var ve şimdiye kadar 7 bağlı uyduda sinyal seviyesini 70'i geçtiğini görmedim! Çok ilginç gerçekten! Sinyalde 40 altına indiğinde bozuluyor. Ne yaptımsa bu sinyali hiçbir uyduda geçemedim! (Kablom kalite ve 20 m altında. Diseq 8'li Baff'ın ürünü) Hadi Astra için büyük anten gerek Türksat Hotbird uydularında da bu seviye hiç geçmiyor.

Sizde durum nedir?

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    72566

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    hiç bir sorun yok her cihazın tuner hassasiyeti farklıdır orda 73 çıkıyor diye başka cihazdada 73 çıkacak diye bir kaide yoktur sorunsuz gösteriyorsa probem yoktur
    Bazen sinyal düşük kanallarda mozaiklenme oluyor doğal olarak.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi winpeace Mesajı Göster
    Bazen sinyal düşük kanallarda mozaiklenme oluyor doğal olarak.
    ben 8 ay solo kullandım 9 uyduda hiç bir kanalda sinyal sorunu yaşamadım sistemi kendim yaptım iyi kablo iyi lnb iyi disegc kullandım

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-06-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    17827

sinyal seviyesi kanallara göre degişiyor ortalama olarak astra 4.8 de %82 hotbörde % 58-60 türksatta %76 civarı tabi bu ortalamaların altında ve üstünde olan kanallarda var

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Üye No
    674

bende 800 hd se kullanıyorum.8li baff diseqc var..8 uydu..turksat da cnn turk frekansı % 80 lerin üzerinde..ancak bende de bazen uydu geçişlerinde sinyal sıfıra iniyor..mesela turksattan hotbird' e geçtiğim de sorun olmazken, turksattan 23,5 astraya gectiğim de sinyal sıfıra düşüyor.. ama hotbirdden 23,5 astraya normal şekilde geçebiliyorum...çözemedim bu sorunu..diseqc değiştirdim olmadı..diseqc 1.1 ayraları, input, ab ayarlarını forumlardan öğrendiğim kadarıylada düzenledim ama nafile...bu sorunla karşılaşan varsa bilgilendirirse sevinirim...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2007
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    322176

Sizlerin yardimiyla aldigim gigablue quad aleti calistirdim.

Alete 4 uydu bagli 19,2 13 42 7 dereceler

Bundan önce Korax Full X hd kullaniyordum ama alet son zamanlarda sinyal kaybi yapmaya basladi herzaman yapiyorduda arada bir yani.

Gigablue quad aldim open 3tv kurdum calisyordu ama oda sinyal kayip etmiye basladi ayni hata ararttiriyorum felan belki geliyor.

Yaklasik 8 cesit Disqch denedim degistirdigimde bazen normal calisiyor sonra gene yok

Internette arastirdim Spaun marke bir 4 lü diqch aldim taktim 2 gndür sorun yoktu ama gene gitti sinyaller EMP centauri 2 li disqch aldim onuda taktim gene ayni.

simdi tek kabloyu direk bagladim yani 1 uydu bakiyorum

19,2 derecede Avusturyanin ORF paketi var Astra 19.2° Ost, Frequenz: 12663 MHz, Polarisation H, Symbolrate 22000, FEC 5/6
    bu kanallari herzaman cikartiyor bunlarda hic bir sorun yok.

anten kablosunun yaninda internet kablosu geliyor zarari olurmu acaba??

Dreambox 500 s ve idte yani yumatuya yakin bir alet 4 uydu sorunsuz calisiyor ayni kabloda.

Artik benim aklima bir sey gelmiyor ne yapmam gerektigini bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turk178 Mesajı Göster
    Sizlerin yardimiyla aldigim gigablue quad aleti calistirdim.

Alete 4 uydu bagli 19,2 13 42 7 dereceler

Bundan önce Korax Full X hd kullaniyordum ama alet son zamanlarda sinyal kaybi yapmaya basladi herzaman yapiyorduda arada bir yani.

Gigablue quad aldim open 3tv kurdum calisyordu ama oda sinyal kayip etmiye basladi ayni hata ararttiriyorum felan belki geliyor.

Yaklasik 8 cesit Disqch denedim degistirdigimde bazen normal calisiyor sonra gene yok

Internette arastirdim Spaun marke bir 4 lü diqch aldim taktim 2 gndür sorun yoktu ama gene gitti sinyaller EMP centauri 2 li disqch aldim onuda taktim gene ayni.

simdi tek kabloyu direk bagladim yani 1 uydu bakiyorum

19,2 derecede Avusturyanin ORF paketi var Astra 19.2° Ost, Frequenz: 12663 MHz, Polarisation H, Symbolrate 22000, FEC 5/6
    bu kanallari herzaman cikartiyor bunlarda hic bir sorun yok.

anten kablosunun yaninda internet kablosu geliyor zarari olurmu acaba??

Dreambox 500 s ve idte yani yumatuya yakin bir alet 4 uydu sorunsuz calisiyor ayni kabloda.

Artik benim aklima bir sey gelmiyor ne yapmam gerektigini bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum.
    Sırasıyla solo-se-quad kullandım. (Quadı hala kullanıyorum). Üç cihazı kullanırken de anten kablosuyla internet kablosu yanyanaydılar hiç problem yaşamadım. Bununla alakası olacağını düşünmüyorum. Başka bir nedenden ötürü sizin sinyaliniz kesiliyor.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    41373

bende gıgablue ue 800 hd model var merkezi sistem var binada v-h sorunu var bende prima fila kanallarının 21 22 23 24 25 26 27 28 çıkmıyor ayrıca privete spicede çıkmıyor neden olabilir merkezi sitemde acaba

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi umutacar444 Mesajı Göster
    bende gıgablue ue 800 hd model var merkezi sistem var binada v-h sorunu var bende prima fila kanallarının 21 22 23 24 25 26 27 28 çıkmıyor ayrıca privete spicede çıkmıyor neden olabilir merkezi sitemde acaba
    bu siteden: kendine ait uyduları işaretle altta sağdaki kodu girerek güncel satellite.xml yi indir sonra cihaza bağlan etc/tuxbox içindekiyle değiştir cihazını yeniden kapa aç ve ya sorunlu kanalları yada komple uyduları tarat zamanla uydulardaki transporterler değişebiliyor onun içinde sinyal bulamamanız normal uzun zaman aynı xml yi kullanıyorsanız

12. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı