Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: TTnet fiber optik internet kablosuz bağlantıda sitelere giriş sorunlarım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    27169

TTnet fiber optik internet kablosuz bağlantıda sitelere giriş sorunlarım

Bulunduğum siteye bir iki ay önce ttnet fiber optik hatlar çekildi ve eski abonelikler fiber optiğe çevrildi.Herkese yeni tilgin modemler getirildi kuruldu.İnternet hızları 6Mbps den 23 mbps ye yükseldi.Hızlandık yani , çok güzel .

Ancak labtoptan kablosuz internet bağlantımda sorunlar vardı, bazı forumlara girdiğimde mesaj atamıyordum.örneğin Ubuntu foruma.3 gün önce yaşadığım sorunlar iyice arttı.Adil kullanım kotası nedeniyle 3 Mbps ye düşürülen hız , ayın 1 inde tekrar 23 Mbps ye yükseltildi ve olan oldu.

Şu an girdiğim sitelerin bazılarına giremiyorum.Örneğin yahoo.com a hiç bağlanamıyorum.

Bazı sitelere bağlansamda,forum içinde dolaşıp mesajları okusamda ,mesaj atamıyorum.(turkeyforum, ubuntu gibi)

Mynet ten mail gönderemiyorum.Mynete gelen mailler açılıyor,ancak gelen maillerin eklerini bilgisayara indiremiyorum.(gmailde mynette yaşadığım bu sorun yok.

Modemi resetlemek başka ip almak sorunu çözmüyor.

Proxy kullanmak dns değiştirmek sorunu çözmüyor

Tilgin modemde görebildiğim kadarıyla güvenlik duvarı yok.

Farklı fiber optik abonelerine kablosuz bağlandığımda aynı sorunlar devam ediyor.ancak onların kablolu bilgisayarlarında , yaşadığım sorunlar yok.sorunsuz heryere bağlanabiliyorum.

İşin tuhafı site dışından fiberoptik olmayan bir internete bağlandığımda ,örnegin komşunun USR9110 modeminden , yaşadığım sorunların hiç birini yaşamıyorum.

Sorunlar hem ubuntu , hemde windows xp de var.

Ne yapmalıyım.ttnet sistemlerinde sorun olmadığını söylüyor.

(bu mesaj usr9110 modemden atıldı, tilgin fiberoptik bu mesajın atılmasına izin vermiyor)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    27169

mesaj atma denemesi

3. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız