Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Midesinde yarım kilo saç çıktı

 1. #1
  Adviser
  Giriş Tarihi
  28-08-2004
  Mekan
  67 Zonguldak
  Mesajlar
  10,649
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  24853

  Midesinde yarım kilo saç çıktı  Afyonkarahisar'da, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye başvuran 17 yaşındaki kızın midesinden saç kılı, sakız ve tırnak karışımından oluşan yaklaşık 500 gram ağırlığındaki kitle ameliyatla alındı.

  Kentteki bir özel hastanede görevli genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Mehmet Bulut, düzenlediği basın toplantısında, 17 yaşındaki hastanın, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle kendilerine başvurduğunu söyledi.

  Uyguladıkları tetkik ve tahliller sonucu hastanın midesinde yabancı cisim belirlediklerini dile getiren Bulut, şöyle konuştu:


  ''Hastanın midesinde toplanmış saç kılı, sakız ve tırnak karışımı bir kitle olduğunu tespit ettik. Kitle 500 grama yakın ağırlığa sahipti, midenin tamamını doldurmuştu. Başarılı bir cerrahi operasyonla bu kitleyi tamamen çıkardık. Ameliyat sırasında bağırsaklarını da kontrol ettik ve herhangi bir kitleye rastlamadık. Müdahale edilmeseydi mide ve bağırsak sistemi tamamen kapanabilirdi. Hastamız şu anda sağlıklı ve tedavisine devam ediliyor. 10 güne kadar normal yaşamına dönebilecek.''

 2. #2
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  13-10-2006
  Mekan
  10 Balıkesir
  Yaş
  41
  Mesajlar
  20,398
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  272725

  Tuhaf. Nasıl midesine girmiş onlar?

  Biraz araştırınca şunları buldum;

  Akhisar ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki ZŞ "zayıflama mide ağrıları kusma kansızlık ve yemek yiyememe" şikayetleriyle Akhisar Devlet Hastanesi Mustafa Kirazoğlu Sağlık Kompleksi Hastanesi'ne başvurdu Hastanenin genel cerrahlarından Opr Dr Mustafa Sarı'nın ZŞ'nin ameliyat olmasına karar verdi Operasyonda ZŞ'nin karnından mide şeklini almış saç kütlesi çıkarıldı

  Genç kızın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Opr Dr Mustafa Sarı "Hasta son bir yıldır saçlarını yiyormuş Çok zamanda karın ağrısı kusma ve yemek yiyememe zayıflama gibi şikayetleri artınca annesi tarafından bize başvurdu En son yaptığımız tahlillerinde midesinde yabancı bir cisim olduğunu tespit ettik Annesine sorduğumuzda saç yeme alışkanlığı olduğunu söyledi Bizde büyük ihtimalle midesinde saç olabileceğini düşündük  Kitle 2-3 Yılda Oluşmuş Bulut, yaklaşık 2-3 yılda oluştuğunu tahmin ettikleri kitlenin hastanın midesinde herhangi bir tahribata yol açmadığını vurguladı.
  ''Böyle vaka tıp literatüründe çok az görülür'' diyen Bulut, özellikle çocukların çok sık tükettiği sakız ile saç kılı, giysi tüyü, madeni para gibi cisimlerin midede erimeden kalabileceğini ve zamanla büyük kitlelere neden olabileceği için ailelerin buna dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
  Düzenleyen ashil : 03-11-2012 at 00:38

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  29-06-2008
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  6,586
  Üye No
  442137

  Midem Allak Bullak Oldu
  Yemekte Çıksa İnsan O Yemeğe Dokunamıyor
  Yarım Kilo Saç Ne Demek :(

 4. #4
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-10-2007
  Mekan
  28 Giresun
  Yaş
  66
  Mesajlar
  2,371
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  393967

  Peki ameliyatdan sonra bu alışkanlık devam edecekmi acaba insanı düşündürüyor,çünkü huylu huyunu teneşir tahtasında bırakır derler.

 5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı