Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Gıgablue hd quad ilk eklenmesi gerekenler(eksikleri)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    118924

Gıgablue hd quad ilk eklenmesi gerekenler(eksikleri)

bu konuyu açmam bu donanımdaki bir cihazın ilk olmaz ise olmazlarını belirlenip bir an önce üretici firma ve yazlım ekibini göreve çağırma niyetidir.
    1) hdmı chec özeliği eklenti olmasına ramen çalışmıyor.
    2) web broswer flash desteği.
    3) meboot eklentisi.
    4) media player codec eksikleri örnek wma.
    5) güçlü bir yazlım ekibi ile çalışma zira bana göre open mips bu cihazın hakkı değil.
    .

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

Selamlar.

Herşeyden önce özellikle SD kanallardaki görüntü kalitesinin artırılması gerekli. Evet ulusal kanallarımızın SD kalitesi zaten çok düşük ama UE ve Quad ile başka bir alıcıyla yaptığım karşılaştırmalarda kanal logolarının çevresindeki kırılmalar ve titreşimler bizim cihazda kendini bariz belli ediyor. Dikkate alırsanız çok sevinirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    847

katılıyorum aynen

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    847

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi trsat Mesajı Göster
    Selamlar.

Herşeyden önce özellikle SD kanallardaki görüntü kalitesinin artırılması gerekli. Evet ulusal kanallarımızın SD kalitesi zaten çok düşük ama UE ve Quad ile başka bir alıcıyla yaptığım karşılaştırmalarda kanal logolarının çevresindeki kırılmalar ve titreşimler bizim cihazda kendini bariz belli ediyor. Dikkate alırsanız çok sevinirim.
    katılıyorum aynen

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi trsat Mesajı Göster
    Selamlar.

televizyonunuzun markasını ve hangi hdmı de kullandığınızı yazarmısınız? inanki ben LG 530 led kullaniyorum. sd görüntünün pek hd den farkı yok gibi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    847

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bazid Mesajı Göster
    televizyonunuzun markasını ve hangi hdmı de kullandığınızı yazarmısınız? inanki ben LG 530 led kullaniyorum. sd görüntünün pek hd den farkı yok gibi.
    samsung es 8000 kablo da darty nin 89 tl olan kablosu openMIPS yüklü sizin imaj hangisidir saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi balkanli Mesajı Göster
    samsung es 8000 kablo da darty nin 89 tl olan kablosu openMIPS yüklü sizin imaj hangisidir saygılar
    ben şuan openvix-3.0.390-gbquad_usb kullaniyorum diğer iki imaje de de görüntü problemim olmadı. LG led lerin son çıkan tv lerde 1.hdmı dvı-hdmı oluyor. enigma yazılımları dvı-hdmı lerde daha net görüntü veriyor. tv yi ilk aldığımda dream 800 hd yi 3. hdmı ye takınca şoke olmuştum. görüntü çok kötüydü. tv nın arkasına baktım, 1. hdmı-dvı ye takınca yüzde yüz fark eymişti.
    hdmı kablo olarak teknosada 60 tl ye aldığım 1.4 .

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    118924

6) lcd ekranı ayarlama eklentisi piconları ful gösterme saat ekleme v.s
    7) Hbb tv
    Düzenleyen ms2003 : 29-10-2012 at 21:15

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bazid Mesajı Göster
    panasonic marka bir plazma tv kullanıyorum. aynı televizyonda farklı alıcılarla denedim. malesef belirgin bir düşüş var. keskinlik ayarını biraz düşürerek nispeten güzel bir görüntü alabiliyorum. keskinliği düşürünce görüntü bulanıklaşma eğiliminde olur. ama en azından kırıklar gözüme batmıyor. :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    530

Merhaba

Babam için gigablue quad aldım ve ilk izlenimlerim:

1. önce boot yazılımı gigablue-quad-cfe-20120917 sonra openmips-2.0-gbquad-20121029_usb yüklendi.

2.Uydular tek tek tarandı.

3. Arayüz olarak yazılımın içinde olan enigma sd skin seçildi görüntü gayet iyidi, sonra eklentilerden DVB option eklentisi yükledikten (enigma restart) sonra OSD skin bunalık göstermeye başladı. Cihazı tekrar Fabrika ayarlarına döndürdüm ama skindeki bulanıklık gitmedi. HD Skin seçdim bulanıklık daha iyi oldu. Böyle bir sorun enigma 2 cihazlarda ilk sefer karşılaşdım.

4. 2 tunerede uydu kablosu takılı, eutelsat uydusunda 1 kanal kayıt yapdım ve bazı kanallarda kanalı açmada sorun yaşadı, sinyal sorunu gibi. (Aynı yere et-9000 bağladım bir sorun yokdu)

5. Kendim DM7020HD, DM800se, DM 800hd, Vu+ duo ve et-9000 kullanıcısıyım.

Cihaz yukarıdaki belirtilen cihazlardan daha hızlı veya seri değildir. DM 7020HD kullanıcıları Gigablue quad alırlarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler.

6. Webbrowser uzaktan kumando ile bir işe yaramıyor, dm7020HD ve et-9000 UK ile sorunsuz çalışıyor.

Cihazın yazılımlarında daha çok eksiklikleri var, işlemcisi 1300 mhz olmasına rağmen yavaş kalıyor.

Bu yazdıklarım gigablue cihazını kötülemek değil, sadece benim ilk izlenimlerimdir.
    Umarım üretici firma bu eksikleri giderir ve gigablue quad kullanıcıları cihazlarını büyük bir sevkle kullanır.

11. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı