Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: ''Meyve Suyu'' Diye Kimyasal İçirmeyin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    442137

''Meyve Suyu'' Diye Kimyasal İçirmeyin

Öğretim Üyesi Hasan Kocaokutgen çocuklara içirilen meyve sularının içeriğine mutlaka bakılmasını istedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Kocaokutgen, karaduttan yeşil muza, elma, armut, şeftaliden kiraza, ananastan böğürtlene kadar onlarca çeşit aroma bulunduğunu, aromaların ise kimyasal ürünler olduklarını vurguladı.

''Çocuklarımıza meyve suyu içirirken sağlıkları için doğal olanları tercih etmeliyiz'' diyen Kocaokutgen, alınan ürünün mutlaka ''içindekiler'' kısmına bakılması gerektiği uyarısında bulunarak, şunları söyledi:

''Meyve suyu alacaksak 'içindekiler' kısmına mutlaka bakmamız lazım. Meyve suyu konsantresi ya da meyve suyu, meyve suyu püresi diyorsa içinde doğal meyveler olduğunu gösterir. Ama içindekiler kısmına baktığınız zaman aroma diyorsa, doğala özdeş aroma diyorsa doğal olmayan kimyasal bir üründen söz ediliyor demektir. Sağlığımız açısından, çocuklarımızın sağlığı açısından mümkün olduça doğal olmayan gıdalardan uzak durmaya çalışmak gerekir."

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    460169

meyva suyuna kadar neler tüketiyoruz keşke herşeyde böyle uyarsak miileti bilinçlendirebilsek herşey cahillikten meydana geliyor bu merdiven altıcılarda azda olsa cahillik ve yoksulluktan ekmek yiyor malesef.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

ben meyve suyu kutularının yazılarını muhakkak okurum.

Meyve oranına muhakkak dikkat ederim.

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık