Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: philips kasetçalar temizleyicisi nasıl kullanılır yardım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    303714

philips kasetçalar temizleyicisi nasıl kullanılır yardım.

Arabamda kasetçalar teyp var.Philps kaset adaptoru aldım yanında temizliyici kaset ve ilacını verdıler.Bu temizleyici kaset ve ilacı nasıl kullanılır yardım lütfen.

Temizleyicinin resmi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Öncelikle kaseti en başa sarın...Kasetle birlikte verilen sıvının konulacağı(damlatılacağı) ufak bir delik olması lazım,muhtemelen kasetin herhangi bir yerindedir...Sıvının ne kadar kullanılması gerektiği şişenin üzerinde belirtilmiş olması lazım...
    İşte,tüm bunları doğru yaptıkdan sonra kaseti teybe koyarak başlatıyoruz ve bittiği zaman da temizlik işlemi bitmiş demektir...

Fakat,bu tür aparatlar,eğer teyp kafası çok kirlenmiş ise pek fazla etkili olamıyor...Bence en etkili çözüm(eğer ulaşabilirseniz) teyp kafasını uzunca bir tahta çubuğa sarılmış kolonyalı pamukla temizlemektir...Tabii sonrada kuru bir pamukla kurulamayı da unutmayın...

Kolay gelsin...

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    303714

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Öncelikle kaseti en başa sarın...Kasetle birlikte verilen sıvının konulacağı(damlatılacağı) ufak bir delik olması lazım,muhtemelen kasetin herhangi bir yerindedir...Sıvının ne kadar kullanılması gerektiği şişenin üzerinde belirtilmiş olması lazım...
    İşte,tüm bunları doğru yaptıkdan sonra kaseti teybe koyarak başlatıyoruz ve bittiği zaman da temizlik işlemi bitmiş demektir...

Fakat,bu tür aparatlar,eğer teyp kafası çok kirlenmiş ise pek fazla etkili olamıyor...Bence en etkili çözüm(eğer ulaşabilirseniz) teyp kafasını uzunca bir tahta çubuğa sarılmış kolonyalı pamukla temizlemektir...Tabii sonrada kuru bir pamukla kurulamayı da unutmayın...

Kolay gelsin...
    cevabınız için sagolun

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık