Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: atlanta hd de HDMI sorunu...

New Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    387568

atlanta hd de HDMI sorunu...

arkadaslar ve ozellıkle alı bey...atlanta hd cıhaz kullanıyom,alalı 3 ay kadar oldu ve bırkac gun once hdmı goruntude sorun yasadım...sunu belırtım,yardımcı olmaya calısacak arkadaslara ben de yardımcı olmaya calısım ve denemedıgım yontem kalmadıgını yazım...sorun cıhazda buna emın olabılırsınız,2 farklı uydu cıhazına aynı ve baska kabloyla hdmı kablosunu denedım sorun yok,altın,gumus,bronz uclu kabloları denedım yıne goruntu alamadım atlantadan...baska tv ye taktım yıne aynı sorun oldu...benım tv,4 hdmı gırısı olan Lg 42 ınc 3d ozellıklı tv...sımdı benım asıl merak ettıgım sey su arkadaslar;bu sorunu herhangı bır programla ya da ayarla gıderebılecek mıyız yoksa ıllakı servıs mı dıyosunuz...bu arada scart gırısıyle gırıs yaptıgımda sorun yok bunu belırtım...forumda okudum benım gıbı sorun yasayanlar olmus ama cevaplar tatmınkar degıl...servıs bılıyosunuz hem zahmetlı,zaman kaybı ve yanı sonucta cıhazı bırakıyonuz bu nedenlee bır umıtt sızden gelecek cevapları beklıyom...tekrar belırtım arkadaslar sorun cıhazda bu kesın cunku denenmıstır butun yollar..fabrıka ayarlarına sıfırlayıp butun yazılımlarıı denemektee buna dahıl,goruntu formatını 1080 den dusurmek de buna dahıl...bu cıhazın sorunu nedır beyler bır el atın ltf..

New Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    387568

arkadaslar ve sayın atalanta yetkılılerı,benım sorunuma yanıt verecek bır arkadas yok mu ???

Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    445181

Bende bi sorun yok ne gibi bir sorun, Sadece cıhaz acıkken. eger önceden acmışsan HDMI bolumunu tvden. Çıhazı kapatıp acman gerekiyor bende sadece. Sacma bi olay başka cıhazlarda böyle degildi... Direk gecerken bu cıhazda . Atlantayı kapatıp acman gerekiyor goruntu gelmesi için...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553354

Ynt: atlanta hd de HDMI sorunu...

Lg marka tvler cihaz seçiyor. Buyuk ihtimalle atlanta hd box başka tvlerde çalışıyor. Ama lg tvnizden görüntü alamıyorsunuz. Son zamanlarda lg tv alan atlanta hd box kullanıcıları bu sorunu yaşıyor. Benim aklıma gelen hdmi versiyonları mi uyuşmuyor. Başka ne olabilir?
    Düzenleyen HDBOX : 18-10-2012 at 11:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

sorununuzu biraz daha acık yazarmısınız. Hiçmi görüntü yok görüntüde bozuklukmu var bu tv de daha öncede çalışıyormuydu. Qayrıca direk fabrikaya gönderdiğiniz zaman cok kısa sürede onarıp gönderiyorlar. mizasl Ptesi kargoya verdini yüksek ihtimal perşembe yada cuma size cihazı kargo ile göndeririler. Atlanta fabrikası tamir konusunda gayet iyi buna emin olun. ilinizdeki servis ile falan uğraşmayın direk fabrikayı arayıp gönderin.

New Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    387568

volkan arkadasım tsk mesajın ıcın ama cumlemın basındaa yazmısım zaten acıkca,3 ay oldu alalı ve bırkac gun once sorun yasadıgımı soyledım...yanı evet oncesınde calısıyodu ve evet suan hıc goruntu yok ve ayrıca sonradan sormadan sunu da belırtım ses de yok :) HDBOX arkadasım,lg cıhaz secıyo demıssın ama ben bu cıhazı bu tv ıle 3 aydır hdmı baglantısıyla ızlıyodum...arkadaslar bu sorunu yasayan ve nasıl cozum buldugunu belırten bır arkadasım varsa ve yazarsa sevınırım...konuda da belırttım,boyle bır hata gıderıcı dosya ya da yol varsa ve bunu yazarsanız sevınırım,yoksa sunu cıkardın mı,bunu taktın mı,onu denedın mı sorularını tahmın ettıgım ıcın konuda yazdım her yol denenmıstır dıye...herkeze tşk...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553354

Ynt: atlanta hd de HDMI sorunu...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi memetdgn Mesajı Göster
    volkan arkadasım tsk mesajın ıcın ama cumlemın basındaa yazmısım zaten acıkca,3 ay oldu alalı ve bırkac gun once sorun yasadıgımı soyledım...yanı evet oncesınde calısıyodu ve evet suan hıc goruntu yok ve ayrıca sonradan sormadan sunu da belırtım ses de yok :) HDBOX arkadasım,lg cıhaz secıyo demıssın ama ben bu cıhazı bu tv ıle 3 aydır hdmı baglantısıyla ızlıyodum...arkadaslar bu sorunu yasayan ve nasıl cozum buldugunu belırten bır arkadasım varsa ve yazarsa sevınırım...konuda da belırttım,boyle bır hata gıderıcı dosya ya da yol varsa ve bunu yazarsanız sevınırım,yoksa sunu cıkardın mı,bunu taktın mı,onu denedın mı sorularını tahmın ettıgım ıcın konuda yazdım her yol denenmıstır dıye...herkeze tşk...
    Sen farklı yazılım da yükleyerek denemissindir. En iyisi atlanta fabrikayla irtibata geçip gondermen.

New Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    387568

HDBOX arkadasım bılıyom ıyı nıyetlısın ve yardımcı olmaya calısıyon ama kusra bakmazsan,yazdıgım seylerı tam olarak okumamıssın be arkadasım...yukarıda yazmısım zaten kı farklı yazılımları da yukledıgımı...ben yınde de 1 2 gun beklıcem fabrıkaya gondermeden once,belkı burada bırı bıseyler yazar dıye...en azından benım sorunumu ılerde yasayacak arkadaslara da bır ışık tutması acısından...urunu karalamak degıl ama bu modelde bu sorunun yasandıgını soyleyen arkadaslar var...yetkılıler ne der bılemem ama ben uyarımı yapım...

Member
    Giriş Tarihi
    20-08-2010
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    539583

Atlanta ürün satan yere sordum bugün. Varmı böyle problem diye. Hiç rastlamadım dedi. Çevremdede sorun yaşayan yok.
    Fabrika teknik servis cihazı alıp test etmelli bence .Arıza varsa gidermeli, yoksa neden diye teşhis koymalı.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Eternet girisinde her hangi bir sorun var mi, yakin zaman icinde elektrikler kesildi mi veya yakina yildirim dustu mu? Ciddi soruyorum.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    27-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    202220

alalı 3 ay oldu demişsin. Garantisi var o zaman. Sen atlantanı fabrikasına gönder...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    516578

Neye dayanarak bazı arkadaşlar LG tv seçiyormuş ,böyle bir şey varmı ,bizi arayan ve HD tv almak isteyen bütün kullanıcılarımıza LG ve Samsung öneriyoruz.,Bu arkadaşın sorunu donanım problemi gibi duruyor.Gelecek servise gereken yapılacak gönderilecek.Son dönemde arızaya gelen ürün aynı gün geri çıkıyor .Rahat olun ve yollayın.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    579667

lg tvlerin uydu sistemini siz yapsanıza ali usta bu şekilde ihtimaliniz yokmu

New Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2011
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    558245

Bence bosuna zaman kaybetme eninde sonunda fabrikaya göndermek zorunda kalırsın hemen gönder cabuk yapıp geri gönderiyorlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Soruma cevap alamadim fakat yildirimli bir gunun sonunda hem hdmi hemde eternet sorunu yasamistim, lcd tv de bozulmustu. Atlanta sagolsun 2 gunde onarip yolladi. Birde LG tv sorunu var. 47LH5020 3 yil kullandim bahsedilen hdmi sorunuyla karsilasmadim.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    539668

bende 2 ay önce hdbox aldım,aldığım günden beri lg tv de çalışmıyor cihaz,
    başka cihazlar lg tv de sorunsuz çalışıyor
    hd box samsung tv de sorun çıkarmadı çalıştı
    bende çözümü bilen varmı diye çok yazdım,hatta ali beye hitabende yazdım ama tık çıkmadı
    lg servise sordum bizim cihazdan değil atlantadan kaynaklanıyordur dedi
    atlanta fabrikaya sordum,böyle bir hataya rastlamadık daha önce deyipr(inanmadım) gönderin servise bakalım ama yapacak çok bir şey olduğunu sanmıyorum dediler.
    anlıyacağın cihaz elimizde patladı.... sağolsun atlantacılar!!!!

17. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı