Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 26 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Chipbox HD Hava Durumu Eklentisi versiyon 3

New Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    467724

Chipbox HD Hava Durumu Eklentisi versiyon 3

Chipbox HD Hava Durumu V3

Eklentinin bu versiyonunda SDL kütüphanesini kullanıdım. Bu sayede eklenti daha hızlı ve daha stabil hale geldi. Eklentiyi ilk kurduğunuzda karşınıza o günün türkiye geneli hava durumu gelecektir. Yön tuşlarından sağ tuş ile bir gün sonraki hava durumuna geçebilirsiniz. Aynı şekilde sol tuş ilede bir gün önceki hava durumuna geri dönebilirsiniz.

Daha önce Sayın nextadam'ın v2 de olan şehir seçim özelliğini kullanarak bulunduğunuz ilin 5 günlük hava durumunu ilk açılışta görebilirsiniz. Zaten bir çoğumuz için bulunduğumuz il yeterli olacaktır. Eklentiyi bir önceki versiyonda olduğu gibi menü+3 tuşları ile ulaşabilirsiniz. Eklentiden çıkmak için exit tuşunu kullanabilirsiniz.
    İl seçimini yapmak bir önceki versiyon ile aynı ama kısaca tekrar yazayım. Bilgisayarınızadan herhangi bir web tarayıcı ile "cihazınızın ipsi"/sehirsecim.php (192.168.1.1/sehirsecim.php) adresine girerek sehiri seçip kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu ayar bir kez yapıldıktan sonra artık uygulamayı her açtığınızda bulunduğunuz ilin 5 günlük hava tahmini karşınıza gelecektir. Daha sonra yön tuşları ile Türkiye geneline geçebilirsiniz yada exit ile sadece bulunduğunuz ile bakıp çıkabilirsiniz.

Cihazda eklentiler menüsünden ve 46.137.16.70/chipbox adresinden yükleyebilirsiniz.

Programın Kaynak kodları

mozkan1987
    Düzenleyen mozkan1987 : 16-10-2012 at 17:17

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mozkan1987 Mesajı Göster

Eklentinin bu versiyonunda SDL kütüphanesini kullanıdım. Bu sayede eklenti daha hızlı ve daha stabil hale geldi. Eklentiyi ilk kurduğunuzda karşınıza o günün türkiye geneli hava durumu gelecektir. Yön tuşlarından sağ tuş ile bir gün sonraki hava durumuna geçebilirsiniz. Aynı şekilde sol tuş ilede bir gün önceki hava durumuna geri dönebilirsiniz.

Daha önce Sayın nextadam'ın v2 de olan şehir seçim özelliğini kullanarak bulunduğunuz ilin 5 günlük hava durumunu ilk açılışta görebilirsiniz. Zaten bir çoğumuz için bulunduğumuz il yeterli olacaktır. Eklentiyi bir önceki versiyonda olduğu gibi menü+3 tuşları ile ulaşabilirsiniz. Eklentiden çıkmak için exit tuşunu kullanabilirsiniz.
    İl seçimini yapmak bir önceki versiyon ile aynı ama kısaca tekrar yazayım. Bilgisayarınızadan herhangi bir web tarayıcı ile "cihazınızın ipsi"/sehirsecim.php (192.168.1.1/sehirsecim.php) adresine girerek sehiri seçip kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu ayar bir kez yapıldıktan sonra artık uygulamayı her açtığınızda bulunduğunuz ilin 5 günlük hava tahmini karşınıza gelecektir. Daha sonra yön tuşları ile Türkiye geneline geçebilirsiniz yada exit ile sadece bulunduğunuz ile bakıp çıkabilirsiniz.

Cihazda eklentiler menüsünden 46.137.16.70/chipbox adresinden yükleyebilirsiniz.

mozkan1987
    Elinize sağlık. Güzel olmuş. Aramıza hoş geldiniz.

Cihazınızda eklentiler menüsünden adresinden yükleyebilirsiniz.

Düzenleyen nextadam : 16-10-2012 at 16:37

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    511297

Cihazda eklentiler menüsünden 46.137.16.70/chipbox adresinden yükleyebilirsiniz.

mozkan1987
    güzel çok güzel şeyler oluyor tam destek hep destek sağolun sayın mozkan1987
    Düzenleyen ig52 : 16-10-2012 at 17:13

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1921

Sayın M.Özkan elinize sağlık, güzel olmuş. :ok:
    Düzenleyen yxsdf : 16-10-2012 at 16:44

New Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    467724

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Elinize sağlık. Güzel olmuş. Aramıza hoş geldiniz.

Cihazınızda eklentiler menüsünden adresinden yükleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim ilk mesaja programın kaynak kodlarınıda ekledim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Teşekkür ederim ilk mesaja programın kaynak kodlarınıda ekledim.
    Kaynak kodları üyelik istemeyen bir yere upload etme şansınız var mı?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    344266

elinize sağlık hocam.
    teşekkürler.

New Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    467724

Kaynak kodları üyelik istemeyen bir yere upload etme şansınız var mı?
    Rapidshare de yükledim. Bende 4shared'in indirmek için üyelik istediğini bilmiyordum. Daha önce yoktu böyle bir durum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Rapidshare de yükledim. Bende 4shared'in indirmek için üyelik istediğini bilmiyordum. Daha önce yoktu böyle bir durum.
    Teşekkürler.

Bu arada aslında bir düşüncem daha var. Eklentiye girince ili seçtirme şansı olsa çok güzel olurdu.

Böylece hava durumu, namaz gibi eklentilerde direk şehir seçimi kumandadan yapılırdı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1921

Sehir secimi icin ekrani ben yaziyorum su anda, genel bir kod olacak, kendi kodlariniza kolayca ekleyebileceksiniz. Benim aklima gelen, harita uzerinden konum secip, o konuma ait anlik ve tahmin edilen hava durumunu gostermek. Eklentileri birbiriyle konusturmak lazim :)

New Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    467724

Teşekkürler.

Bu arada aslında bir düşüncem daha var. Eklentiye girince ili seçtirme şansı olsa çok güzel olurdu.

Böylece hava durumu, namaz gibi eklentilerde direk şehir seçimi kumandadan yapılırdı.
    Bu benimde aklmda ancak biraz uğraştıracak bir sonraki versiyona bu özellik kesinlikle eklenecek. Şu an tasarım aşamasındayım.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Himm ben aşağı/yukarı oklarla illerden seçim yapıp txt dosyayı yazmak olarak basitçe düşünmüştüm.

Bu arada her uygulamada kaynak alının web sitesindeki il değişkeni farklı olabiliyor. Biri AFYON diyor diğeri AFYONKARAHİSAR gibi. Birkaç ilde değişkenlik oluyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1921

Farketmez, bir metin dosyasina yazilan satirlari secenek olarak gosterecek ve secimi istenilen yere yazacak ya da ne yapilmak isteniyorsa onu yapacak, bu secimlet sehirde olabilir baska herhangi bir secenek listeside. Kullanilan siteye gore metin dosyasini olusturmak kolay olacaktir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

"Un var,su var,şeker var"...dı...
    "Helva" yapacak usta?..
    Yok!..
    Diyorduk!..
    Varmış!..
    Sayın
    Mozkan1987,
    Elinize emeğinize sağlık..
    "Helva" tadından yenmiyor...
    Saygı ve muhabbet ile...

New Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    467724

İl seçim ekranı ayrı bir menü olacak. Mesela uygulamadan bir buton atayacağız ve bu butona basılınca seçim ekranı açılacak ve buradan seçim yapılacak daha sonra seçim kaydedilip ana menüye dönülecek.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

İl seçim ekranı ayrı bir menü olacak. Mesela uygulamadan bir buton atayacağız ve bu butona basılınca seçim ekranı açılacak ve buradan seçim yapılacak daha sonra seçim kaydedilip ana menüye dönülecek.
    Evet tam kafamdaki şey.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

aramiza hos geldiniz, su anda cok uzaklardayim, kullanip test edemiyorum tum bu yazilan eklentileri, ama Allah hepinizden razi olsun, tum hayal ettigim bu idi iste...

Almanlardan korelilerden cinlilerden cok cok daha iyisini turkiyede yapabilecegimizi anlatmaya calisiyordum...

herkese tekrar tesekkur ederim saolun varolun.

teknik konularla ilgili olarak ayri bir mesaj atacagim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

teknik fikirler:

oncelikle SDL, curl, openssl vb turde kutuphaneleri merih video olarak kendimizin derledigini bilmenizi isterim ( normalde chipset ureticisinin yapmasi gereken islerdir bunlar )

bu kutuphaneleri, nispeten oldukca eski bir gcc versiyonu ile derleyebilmek isleri daha da zorlastirmakta idi.

hatta su anda bile, malesef sdl in ses kismini kullanamiyoruz. cunku celestial standart ses aygiti kullanmiyor.

linux altinda aygit programlama ile ilgili olarak ayri bir makale hazirlayacagim sizler icin daha sonra...

uzaktan kumanda icin de yazdigim kodlari zaten gormussunuz.

bu kadar kisa surede anlayip uygulayabildiginiz icin cok mutesekkirim sizlere. anlatmak zorunda birakmadiniz :)

kumanda kodlariyla ilgili olarak farkettiyseniz, chipboxun on panelinde cok kaliteli ATMEL marka bir mikrokontrolcu var ( normalde 1000tl lik cihazlarda bile coklu kumanda desteginin neden olmadigini buradan anlayabilirsiniz )

chipboxta, klimanizin, televizyonunuzun, cep telefonunuzun vs infrared 38khz yayin yapan herhangi bir kumandaya gore ne kadar kolayca kod yazilabilecegini anlatmak istedim, printf leri acik birakmamin sebebi buydu.

birgun yazdigimiz kodlari baskalarinin kolayca anlayip kolayca hemen eklenti yazabilmesini saglamak istemistim.

yani farkinda misiniz, ayni anda onlarca farkli uzaktan kumanda kullanabiliyoruz chipboxta...

kodlarin cok ufak bir bolumunu anlamakta gucluk cekeceginizi biliyorum, o kismin adi CSAPI.

celestial api.

bu api, csm1203 uzerindeki aygitlari ( demux, video, ses, hdmi, osd... vs ) kontrol etmenizi sagliyor...

mesela iptv yapabilmek icin bu apiyi hatim etmek gerekiyordu, sizlere bu dokumani da sunacagim, boylece bir video oynatmak mp3 calmak nasil yapilir, ornekler vermeye calisacagim...

sehir secimi konusunda daha ben size birsey soylemeden sn nextadama telefonda anlattiklarimi yazmissiniz, bunun icin de ayrica tesekkur ederim...

eger bir tur yazilim gelistirme ekibi kurabilirsek, ortak arayuzler olusturabilecegimize inaniyorum.

hersey icin, sagduyulu ve anlayisli tum chipbox kullanicilari adina bir kez daha tesekkur ederim.

saygilar selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    70249

Chipbox HD ye İPTV eklentisi geldikten sonra bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu durum gönüllü yazılım ekibini de kendiliğinden oluşmasını sağlıyor.
    Emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkürler...
    Düzenleyen yilmazsn38 : 17-10-2012 at 00:17

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yilmazsn38 Mesajı Göster
    Chipbox HD ye İPTV eklentisi geldikten sonra bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu durum gönüllü yazılım ekibini de kendiliğinden oluşmasını sağlıyor.
    Emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkürler...
    evet gercekten de boyle olmasi cok aci degil mi ?

yani sizde biliyorsunuz, chipboxun kaynak kodlari piyasaya c****gi gunden beri ac****, ve ben neredeyse 2 yildir bu forumlarda yurtici destek gelirse cok cok farkli olacagini anlatmaya calisiyordum.

haksiz miyim Allah icin :)

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık