Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: gigablue quad imaje atma

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

gigablue quad imaje atma

openmips-2.0-gbquad-20121015_usb/gigablue klasörü usb disk e atiyorum, cihaz şartelini açıp kapatıyorum. cihaz normal açılıyor.yazulum uyarısı çıkmıyor. flash disk değiştirdim ve gigablue kılasörü içindeki quad kılasörünü disk e attım sonuç olumsuz. yardım lütfen.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    581578

1. bootloader i indirin
    2. Dosyayı zipten çıkartın ve FAT olarak biçimlendirdiğiniz USB Flash belleğin İçine atın
    3. Cihazın Fişini çekin ve Bootloader i attığınız USB Belleği altını çizerek söylüyorum Cihazın Ön panelinde bulunan ve modül takılan yerdeki USB porta takın ve tekrardan cihazın fişini prize takın kendi kendine yükleyince DONE yazıp GİGA yazısına dönünce Cihazın fişini çekin.
    4. USB flash belleği tekrardan Biçimlendirin ve indirdiğiniz firmware dosyasını zip ten çıkardıktan sonra "Gigablue" Klasörünü Komple Flash belleğe atın.
    5.Cihazın Ön panelinde bulunan ve modül takılan yerdeki USB porta takın ve tekrardan cihazın fişini prize takın "CONF" yazısını cihazın panelde yazdığını görünce Yine Cihazın ön panelinde Bulunan "OK" Butonuna basın (Kesinlikle kumandadan değil)
    6. Artık cihaza firmware yüklenmekte olup Cihaz üzerindeki "POWER" lambasının mavi ve kırmızı olarak sürekli renk değiştirdiğini göreceksiniz.

Kurulum bitti cihaz otomatik reset atar ayarlarınızı yaparsınız...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

desteğini ve güzel anlatım için teşekürler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2012
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    577980

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bazid Mesajı Göster
    desteğini ve güzel anlatım için teşekürler.
    @bazid abi tüm hazırlıkları yaptıktan sonra, cihazın üzerindeki okey tuşuna basmadan önce telnet ten cihaza bağlanılabiliyormu

bağlanılabiliyorsa cihaz servis konumuna alınmış demektir

Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580055

:)bazid abi yanliz gigablue quad son openmisp imaj var.daha yeni imaj çikmadi bildigim kadarıla.ve güzel ve sitabil bir imaj.:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi murat tek Mesajı Göster
    :)bazid abi yanliz gigablue quad son openmisp imaj var.daha yeni imaj çikmadi bildigim kadarıla.ve güzel ve sitabil bir imaj.:ok:
    sevgili murat tek
    şunu yüklemeye çalışıyorum.
    ben akşam ts panelden tools 1/satalites manager de 36 derece farklı freankasları değiştirinca cihazda yeşil ekran çıktı. benim 2 tuneride sıfırlamış cihaz. fabrıka ayarlarına döndüm.çoğu satalite adı yok.ekliyecek hiçbir yer bulamadım. sorunum bu.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    581578

bazid kurulumu yapabildinizmi ?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    581578

bootloader burdan da indirebilirsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bazid Mesajı Göster
    sevgili murat tek
    şunu yüklemeye çalışıyorum.
    ben akşam ts panelden tools 1/satalites manager de 36 derece farklı freankasları değiştirinca cihazda yeşil ekran çıktı. benim 2 tuneride sıfırlamış cihaz. fabrıka ayarlarına döndüm.çoğu satalite adı yok.ekliyecek hiçbir yer bulamadım. sorunum bu.
    bu siteden size ait uyduları bulup xml olarak indirin cihazın /etc/tuxbox/ içine atın cihazı yeniden başlatın tuner ayarlarını yapın ve kanalları taratın problem kalmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    118924

evet cihaz bazen benimde dikkatimi çekti kayıtlı uyduları siliyor.
    Düzenleyen ms2003 : 16-10-2012 at 12:50

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi harkan Mesajı Göster
    bu siteden size ait uyduları bulup xml olarak indirin cihazın /etc/tuxbox/ içine atın cihazı yeniden başlatın tuner ayarlarını yapın ve kanalları taratın problem kalmaz
    ilginiz ve yardımınız için teşekür ediyorum.
    dream 800 yıllarca kullandım. satalite editor benzeri pluginler var. quad da bulamadım?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ist.cey Mesajı Göster
    bazid kurulumu yapabildinizmi ?
    başaramadım maalesef. üzerinde zaten son luder yok mu? foruma baktım luder olarak oe1 ler için var.oe2 yüklü olduğuna göre gerek var mi?
    pardon yukarda vermişsiniz luder linkini yaşlılık işte görmemişim.teşekür ediyorum.
    Düzenleyen bazid : 16-10-2012 at 13:32

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7616

quad klasöründe lcdwaitkey.bin lcdwarning.bin dosyaları varmı

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi digitech Mesajı Göster
    quad klasöründe lcdwaitkey.bin lcdwarning.bin dosyaları varmı
    evet rar içerisinden çıkan gigablue klasörünün içerisinde var.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12437

Arkadaşlar merhaba
    Yorumlarda gördüğüm kadarıyla piyasada var olan linux tabanlı uydu alıcıları arasında, quad modeli ön sıralara çıkmaya aday bir konuma sahip,
    Ben linux tabanlı uydu alıcısı konusunda hiç bir bilgiye sahip değilim vede öyle kayıt yapmak, bu cihazı bilgisayar gibi kullanmak niyetindede değilim ve bunu yapacak ne zamanım nede billgim var.Benim için önemli olan bu cihazı aldığımda şu şifreli kanalları açma konusunda diğer cihazlarla ve şu anda kullandığım Next-18500 hd cihazla kıyaslama yapılırsa bana bir artısı varmıdır.Şimdiden teşekkür ederim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mustafa darendeli Mesajı Göster
    Arkadaşlar merhaba
    Yorumlarda gördüğüm kadarıyla piyasada var olan linux tabanlı uydu alıcıları arasında, quad modeli ön sıralara çıkmaya aday bir konuma sahip,
    Ben linux tabanlı uydu alıcısı konusunda hiç bir bilgiye sahip değilim vede öyle kayıt yapmak, bu cihazı bilgisayar gibi kullanmak niyetindede değilim ve bunu yapacak ne zamanım nede billgim var.Benim için önemli olan bu cihazı aldığımda şu şifreli kanalları açma konusunda diğer cihazlarla ve şu anda kullandığım Next-18500 hd cihazla kıyaslama yapılırsa bana bir artısı varmıdır.Şimdiden teşekkür ederim.
    abi konu dışında mesaj atmışsın ama kısaca bahsedecek olursak linux tabanlı cihazları klasik bir uydu alıcısı olarak görmemek lazım. Normal uydu alıcınız size sadece uydu yayınlarını ve ccam server desteği olduğu müddetçe şifreli bazı kanalları izlemenizi sağlar. Eğer bunlar bana yetiyor, ben pc ile ilgilenmeyi sevmem uğraşmak istemem derseniz linux tabanlı cihaz almanıza gerek yok. Ama ben uydu işlerinden anlarım, bu iş benim için hobi derseniz imkanınız da varsa alabilirsiniz. Linux tabanlı cihazlarda ön plana çıkan olay gerek yazılım gerekse eklentiler dediğimiz pluginler de olmaktadır. En basitinden ip tv, internetten film izlemek yeter de artar bile. Bu cihazları sadece uydu alıcısı olarak değil aynı zamanda bir işletim sistemi olarakta düşünün.

17. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı