Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: Klasik olacak ama,hangi uydu alıcı :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2012
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    584678

Klasik olacak ama,hangi uydu alıcı :)

Merhabalar arkadaşlar.Uzun yıllar digitürk kullanıyordum ve bu sene iptal ettirdim. Onun yerine kaliteli bir uydu alıcısı almaya karar verdim.

Bu konularda hiç bir bilgim yok,forumu baya bir okudum tavsiyelere baktım fakat araştırdıkça işin içinden çıkamaz hale geldim ve sizlere danışmak istedim. Öncelikle şöyle söyleyeyim uydu ile alakalı hiç bir terimden anlamıyorum LNB imiş Tuner miş falan ne işe yarar bilmiyorum o yüzden pratik yönden cevaplarsanız sevinirim.

Araştırdığım kadarıyla ve videolardan da az inceleme yapma fırsatı da bularak kafamda birkaç tane model belirledim. Önceliklerim HD olması ve şifre sorunu bulunmaması (maç yayınında şifre girmesi gibi). Düşündüğüm modeller Atlanta HDbox, Hiremco TurboHD2,Next minixhd,Hiremco Chipbox plus. SD ve HD yayınların kaliteli olması tabi birde ufakta olsa medya oynatıcı özelliği olması da önemli tabi.

Sizlerin de önerisiyle iyi birşey almak istiyorum seçimime yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bütçem 300-350 arası.
    Düzenleyen seci : 12-10-2012 at 13:35

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

modül kullanacaksanız goldmaster çünkü görüntü kalitesi diğerlerinden çok daha iyi .kullanmayacaksanız ve hız istiyorsanız forumda yazılıp çizilenlere göre silvermax.ikisinin de fiyatları 300 civarı .gm 1040 tv arkasına saklanabiliyor ve modüllü.bunun dışında internete bağlanma mkv oynatma falan haliyle ikisinde de var.silvermax ın özelliği açılmasının ve klanal değiştirme hızının çok yüksek olmasıymış

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Merhabalar, bahsettiğiniz modellerin hepsinde biss şifreleme sistemi vardır ve maç esnasında yayını izleyebilirsiniz. Mini cihazları ben pek önermiyorum lcd arkasında fazla ısınıp, performansları düşüyor ve ben görüntü konusunda biraz düşük olduklarını düşünüyorum. Medya özelliği chipbox plus ta ts formatına convert edilerek oynatılıyor. Diğer cihazlarda da medya player özelliklerini forumda ilgili sayfalardan okuyabilirsiniz. Kullanım alanınız sadece türksat olacak ise alacağınız cihazlarda görüntü kalitesi hangisi daha çok hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Şifre sorunu bulunmasın'dan kastınız bis ****** ise nerdeyse tüm cihazlara bis *** giriliyor. Amaç sadece tv izlemekse çok para verip kullanamayacağınız cihazları almayın. Yerli malı yurdun malı deyip uygun fiyata yerli bir cihaz alabilirsiniz

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

yerli malı di,ye bişey mi var .hepsi montaj yada çinden gelme

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2012
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    584678

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi felix07 Mesajı Göster
    modül kullanacaksanız goldmaster çünkü görüntü kalitesi diğerlerinden çok daha iyi .kullanmayacaksanız ve hız istiyorsanız forumda yazılıp çizilenlere göre silvermax.ikisinin de fiyatları 300 civarı .gm 1040 tv arkasına saklanabiliyor ve modüllü.bunun dışında internete bağlanma mkv oynatma falan haliyle ikisinde de var.silvermax ın özelliği açılmasının ve klanal değiştirme hızının çok yüksek olmasıymış
    Merhaba. Goldmaster aklımda yoktu onu da inceleyeyim. Teşekkürler cevabınız için.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekkıran Mesajı Göster
    Merhabalar, bahsettiğiniz modellerin hepsinde biss şifreleme sistemi vardır ve maç esnasında yayını izleyebilirsiniz. Mini cihazları ben pek önermiyorum lcd arkasında fazla ısınıp, performansları düşüyor ve ben görüntü konusunda biraz düşük olduklarını düşünüyorum. Medya özelliği chipbox plus ta ts formatına convert edilerek oynatılıyor. Diğer cihazlarda da medya player özelliklerini forumda ilgili sayfalardan okuyabilirsiniz. Kullanım alanınız sadece türksat olacak ise alacağınız cihazlarda görüntü kalitesi hangisi daha çok hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz.
    Merhaba. Dediğim gibi hiç anlamıyorum. Şuan sadece sizlerin tavsiyesi üzerine karar vereceğim. Türksat üzerinden izlemek istediğim kanalları bulmam zor sanırım. Zaten TV başında çok fazla zaman geçiren bir insan değilim.
    Digitürk zamanında maç harici NatGeo Wild kanalını izliyordum. Özellikle bu kanalı izleyebileceğim uydu hangisiyse ona çevirmeye razıyım:)

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cesur785 Mesajı Göster
    Şifre sorunu bulunmasın'dan kastınız bis ****** ise nerdeyse tüm cihazlara bis *** giriliyor. Amaç sadece tv izlemekse çok para verip kullanamayacağınız cihazları almayın. Yerli malı yurdun malı deyip uygun fiyata yerli bir cihaz alabilirsiniz
    Merhaba. Evet dediğiniz gibi aslında amacım sadece tv izlemek. Yukarıda da dediğim gibi TV başında çok fazla zaman geçirmiyorum. Aslında araştırdıkça çok güzel cihazlar gördüm. Özellikle Atlanta HDbox Smart modeli. Android olması cezbetmişti beni.
    Ama yine de dediğiniz gibi sonra düşününce fazlada para vermeye gerek yok. Bana sadece görüntü kalitesi iyi olsun bir de Digitürk'te ki bazı belgesel kanallarını falan açabileyim yeter.

Tüm cevap veren arkadaşlara tekrardan teşekkür ederim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

gm nin 10 40 ve üstü serisi dünyada e n iyi görüntü kalitesine sahip katrein ın chipsetini kullanıyor .farklı yapan bu.ayrıca küçüklere güvenilmez denmiş tv arkasına asılabilmesine rağmen hiç de minix gibi küçük değil baya büyük.derdinize çare olur

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    584771

Merhaba Arkadaşlar,

Yani aynı klasik soruyu ben de soracağım size. Öncelikle durumumu anlatayım. Samsung Full HD bir televizyonum var. Yeni taşındım, eski evimde Kablo TV kullanıyordum. Şimdiki evimde de merkezi sistem var. İki çanak varmış: Turksat ve Hotbird. Başka çanak kuramıyorum. HD yayınları izlemek istiyorum. Malum kiracıyız, yarın belki başka yer... Okuduğum kadarıyla D-smart modülleri takılabiliyor alıcılara. Ayrıca program kayıt özelliği de varmış. Lisedeydim o zamanlar, en son analogda kalmıştım:D Bayağı gelişmiş bu teknolojiler. PVR özelliği filan eklenmiş. Şimdi aradığım cihazda kart girişi ve modül girişi olsun istiyorum. Şifre çözsün (elle de girebilirim), USB'den yazılım güncellenebilsin. Eklenti de eklenebiliyormuş. Mesela IPTV eklentisi olabiliyormuş sanırım. Okuduklarımdan eleye eleye Hiremco Chipbox varmış. İşlemcisi ALI veya STI değilmiş. Standart kanallarda görüntü kötü olmaz değil mi? Biliyorum iyi-kötü göreceli bir kavramlar. Bu cihazın Hiremco Chipbox Plus'tan farkı nedir? Bütçen 250 TL'ye kadar. Bazı sitelerde Chipbox ve Chipbox HD diye buldum. İkisi ayrı modeller mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dor.uk Mesajı Göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Yani aynı klasik soruyu ben de soracağım size. Öncelikle durumumu anlatayım. Samsung Full HD bir televizyonum var. Yeni taşındım, eski evimde Kablo TV kullanıyordum. Şimdiki evimde de merkezi sistem var. İki çanak varmış: Turksat ve Hotbird. Başka çanak kuramıyorum. HD yayınları izlemek istiyorum. Malum kiracıyız, yarın belki başka yer... Okuduğum kadarıyla D-smart modülleri takılabiliyor alıcılara. Ayrıca program kayıt özelliği de varmış. Lisedeydim o zamanlar, en son analogda kalmıştım:D Bayağı gelişmiş bu teknolojiler. PVR özelliği filan eklenmiş. Şimdi aradığım cihazda kart girişi ve modül girişi olsun istiyorum. Şifre çözsün (elle de girebilirim), USB'den yazılım güncellenebilsin. Eklenti de eklenebiliyormuş. Mesela IPTV eklentisi olabiliyormuş sanırım. Okuduklarımdan eleye eleye Hiremco Chipbox varmış. İşlemcisi ALI veya STI değilmiş. Standart kanallarda görüntü kötü olmaz değil mi? Biliyorum iyi-kötü göreceli bir kavramlar. Bu cihazın Hiremco Chipbox Plus'tan farkı nedir? Bütçen 250 TL'ye kadar. Bazı sitelerde Chipbox ve Chipbox HD diye buldum. İkisi ayrı modeller mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler
    fiyat olarak geçen yıl 550 civarıymış.işlemcisi ali veya stı değil ve ne olduğu da bilinmiyormuş.yazılım desteği kötüymüş.yani bu cihaz sizi mutlu etmez.alacaksanız işlemcisinin illa ki stı olmasına dikkat edin ki görüntü kalitesini belirleyen o .1500 liralık katrein da stı kullanıyor 300 liralık gm de .bilinenler varken ne olduğu bilinmeyen alete para verip sonra ağlamayın derim.sonuçta 100 liraya da hd cihaz var ama yayın kalitesi iğrenç ötesi.söylediğim gm de sizin söylediklerinizin hepsi var.modül desteği de var.tv arkasına da saklanabiliyor.fiyat da sizin söyylediğinize yakın.değerlendirmenizi tavsiye ederim.daha bugün next in bir modelini satıp da kurtuldum çok şükür diyenini gördüm bu forumda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2004
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    23330

Ben özellikle kanal geçişi hızlıdır diye Atlanta hd box aldım iyiki almışım cihazdan memnunum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    584771

Sağolun teşekkür ederim. Ama benim bütçem 200-250 arası. Saydığım özelliklerde önerebileceğiniz cihaz var mı?

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

hd içerikli yayınları izlemek istiyorsanız ccam destekli bir uydu alıcısı ve yanında en azından hotbird uydusunu bağlatmalısınız. Sahip olduğunuz bütçe içerisinde hiremco, biraz daha üste çıkarsanız korax full x hd ve atlanta hd box serisini öneririm. Dediğim cihazları bir inceleyin işinizi görecektir.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2012
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    584678

Goldmaster 1040 buldum. Kliksa da 294 tl. Fiyatı nasıl arkadaşlar. Ayrıca Atlanta HDBOX 300 tl. İkisi arasında kaldım. Goldmaster'da baya hoşuma gitti görüntü kalitesi. Bugün iki yerde inceledim fena değildi. Yalnız Atlanta'yı görme şansım olmadı.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

İsterseniz gidin bir de atlanta ya bakın. Hangisinin görüntü kalitesi daha iyise onu alın. CCcam her ikisinde de mevcut zaten.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seci Mesajı Göster
    Goldmaster 1040 buldum. Kliksa da 294 tl. Fiyatı nasıl arkadaşlar. Ayrıca Atlanta HDBOX 300 tl. İkisi arasında kaldım. Goldmaster'da baya hoşuma gitti görüntü kalitesi. Bugün iki yerde inceledim fena değildi. Yalnız Atlanta'yı görme şansım olmadı.
    teknosada 320 olduğuna göre iyi fiyat .yalnız 1040 mı 1045 mi ? fark yok ama biri tvnin arklasına takılır diğeri takılmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi felix07 Mesajı Göster
    yerli malı di,ye bişey mi var .hepsi montaj yada çinden gelme
    Sizde haklısınız. En azından çinden bile yapılıp getirilse bizim Türk firmaları yaptırıp getiriyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2012
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    584650

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cesur785 Mesajı Göster
    Sizde haklısınız. En azından çinden bile yapılıp getirilse bizim Türk firmaları yaptırıp getiriyor.
    mühendislik harikası olan minicik aletin 23 dolara satıldığını görünce insanıj morali bozuluyor.bu malları çinliler deği,l de amerikalılar yada japonlar yapmış olsa ülke olarak sürüneceğimi kesin .onlar 1000 dolara satardı

New Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    509543

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seci Mesajı Göster
    Merhabalar arkadaşlar.Uzun yıllar digitürk kullanıyordum ve bu sene iptal ettirdim. Onun yerine kaliteli bir uydu alıcısı almaya karar verdim.

Bu konularda hiç bir bilgim yok,forumu baya bir okudum tavsiyelere baktım fakat araştırdıkça işin içinden çıkamaz hale geldim ve sizlere danışmak istedim. Öncelikle şöyle söyleyeyim uydu ile alakalı hiç bir terimden anlamıyorum LNB imiş Tuner miş falan ne işe yarar bilmiyorum o yüzden pratik yönden cevaplarsanız sevinirim.

Araştırdığım kadarıyla ve videolardan da az inceleme yapma fırsatı da bularak kafamda birkaç tane model belirledim. Önceliklerim HD olması ve şifre sorunu bulunmaması (maç yayınında şifre girmesi gibi). Düşündüğüm modeller Atlanta HDbox, Hiremco TurboHD2,Next minixhd,Hiremco Chipbox plus. SD ve HD yayınların kaliteli olması tabi birde ufakta olsa medya oynatıcı özelliği olması da önemli tabi.

Sizlerin de önerisiyle iyi birşey almak istiyorum seçimime yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bütçem 300-350 arası.
    Selam,bende yakın bir zamanda gm 1050hd aldım ve çok memnun kaldım, her geçen gün yeni bir özelliğini keşfediyorum daha(başka cihazlarda süper bir özellik olarak lanse edilen :HD PİP ve PAP özelliği var)

gm 1050 hd :sti işlemci
    2 modül
    web browser(ister kumandayla ama zor oluyor bende kablasus klavye mause aldım,nette istediğim gibi sörf yapıyorum)
    pvp ve daha bir çok şey
    en önemliside garanti ve servis olayı
    Düne kadar 1050'de teknosaada vardı.350 tl taksitli
    Malesef piyasada biraz pahalı satıyorlar.

not: ayrıca bütcesi 200-250 tl.olan arkadaşada
    Jameson JS-3003 HD-PVR Uydu Alıcısı nı öneririm
    zoran işlemcili ve çok detaylı(gm 1050'nin borcu bitsin 2.cihaz olarak bunu almayı düşünüyorum
    bu cihazı met eden çok usta var google de ararsınız

19. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık