Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Kurban Bayramı'nda Tatil Kaç Gün?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    442137

Kurban Bayramı'nda Tatil Kaç Gün?

Bakan Ertuğrul Günay açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "(Kurban Bayramı tatili) Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu, turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız" dedi.

Ertuğrul Günay, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Bodrum'un Ortakent Yahşi beldesindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılış törenine katıldı. Bakan Günay, burada yaptığı konuşmada, Muğla'yı yaklaşık 2 hafta önce ziyaret ettiğini ve Fethiye'de şehrin ortasında duran Telmessos Antik Tiyatrosu'nun restorasyonuna başladıklarını söyledi.

Antik tiyatroda gelecek yıl 2 bin-2 bin 500 kişilik etkinliklerin düzenlenebileceğini belirten Günay, tiyatronun hemen yanına müze kurulması için de protokol imzaladıklarını kaydetti.

Milas ve Bodrum'u çok sık ziyaret ettiğini ifade eden Günay, "Milas'ta yerin altındaki lahit kazısından başlanan yapı, çevreye doğru inanılmaz bir yaygınlık gösteriyor. Umudum ve hayalim odur ki birkaç yıl içinde dünyada akropol kadar bilinen bir mekanı, dünyaya arkeoloji merkezi olarak tanıtmış olacağız. Hemen 5 kilometre yakınındaki Beçin Kalesi de bir Roma, Selçuklu ve Menteşoğlu merkezi olarak bütün görkemiyle yanı başında ayağa kalkmaya başlıyor" diye konuştu.

Bakan Günay, Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılmasına katkı sağlayan Şükran Nasuhoğlu'na teşekkür etti. Bu merkezin Bodrum ve Ortakent Yahşi beldesine armağan edilmesinin çok değerli olduğuna işaret eden Günay, ''Hep birlike Türkiye'yi daha iyi bir yere götürmeye çalışıyoruz. Büyük özveriler içinde ülkemize hizmet eden ve bugün aramızda bulunmayan insanların ruhlarını şad ediyoruz'' diye konuştu.

Bakan Günay daha sonra, Şükran Nasuhoğlu'na, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar da Bakan Günay'a plaket verdi.

Günay, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin verdiği klasik müzik konserini dinledi ve Şükran-Rauf Nasuhoğlu'nun hayatının anlatıldığı belgeseli izledi.

BAYRAM TATİLİ
    Bakan Günay, törenin ardından bir gazetecinin, Kurban Bayramı tatilinin süresiyle ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:

"Pazartesi, salı ve hatta kısmen çarşamba var. Oldukça uzun bir tatil olacak. Bu bir miktar zor görünüyor. Durumu iyi olanlar erken rezervasyon yaptırabilirler. Kamu görevine bağlı olmayanlar ya da işyerleri imkan verenler... Çünkü yazdan kalma günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız."

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    316814

Bu kadar yazıdan sonra tatil kaç gün olacak öğrebilen beri gelsin?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ygurbuz Mesajı Göster
    Uzun tatil yok... Anlaşılan bu..

Zaten olmaması daha iyi... Bizim gibi kalkınmakta olan ülkelerin tatile değil, çalışmaya ihtiyacı vardır... Uzun tatili insanlar emekli olunca yapsınlar.

Ben de öyle yapacağım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    511297

şu anda bakan Bülent ARINÇ TRT Haberde açıklama yapıyor tatil 6 gün

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272725

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ig52 Mesajı Göster
    şu anda bakan Bülent ARINÇ TRT Haberde açıklama yapıyor tatil 6 gün
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zaten resmi tatildir, dolayıyla ekstra bir tatil yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

benim için 10 gün :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

30 Ekim'de okullar tatil mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2004
    Mekan
    44 Malatya
    Üye No
    22587

değil

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2012
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    579831

Bayram tatili 6 gün

Bülent Arınç, "Arefe günü de tatil edildi. Bayram tatili 6 gün oldu" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesindeki 24 Ekim gününün de tam gün resmi tatil olarak kabul edildiğini belirterek, “24 Ekim Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlediği basın toplantısında Bakanlar Kurulu'nda yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle alınan kararları açıkladı.

EMEKLİ DUL VE YETİMLERE BAYRAM ÖNCESİ ÖDEME

Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 25 Ekim öncesindeki arefe gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Arınç, “24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” ifadesini kullandı.

Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Bülent Arınç, “24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00'dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00'ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00'e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak” diye konuştu.

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Hükümet Sözcüsü Arınç, “Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim'de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim'de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak” dedi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Parası bol olan tatil yapsın 30 gün...parası olmayana 6 gün çok bile,bla bla bla nın açılımı bu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Ben çalışıyor olacağım Bayram'da.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    442137

Emekliye bayram müjdesi

Hükümet Sözcüsü Arınç, emekli, dul ve yetim aylığı alanlara bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, emekli, dul ve yetim aylığı alanlara bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıkladı.

Arınç, ''Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim'de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim'de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak'' dedi.

13. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı