Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: LG LCD TV' de renk ve gölge sorunu.

Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    277084

LG LCD TV' de renk ve gölge sorunu.

Selamlar, LG LH7000 model bir LCD TV kullanıyorum. Garanti süresi doldu. Aldıktan yaklaşık 6 ay sonra renk geçişlerinde dalgalı bir görüntü, açık renkli görüntülerde ise ekranda belli belirsiz koyu renkli şerit halinde gölgeler oluştu. Renk geçişlerindeki dalgalanmadan kastım şudur; örneğin açık kırmızıdan koyu kırmızıya doğru bir giden bir görüntü geldiğinde bu geçişler keskin bir biçimde görünüyor. Her renk aralığını halkalar halinde görebiliyorsunuz.

Renk sorunu sanırım benim kalibre etmeye çalışmamdan sonra oldu. Defalarca TV' nin ayarlarıyla oynadım, kontrastını yükseltip düşürdüm, True Motion özelliğini düşürüp yükselttim. Dinamik bilmemne, ton, renk, sıcaklık, soğukluk derken ipin ucu kaçtı galiba.

Şimdi yeni bir TV araştırıyorum ama bu sorunlar panelin kalitesinden olabilir endişesiyle önce size sormak istedim. Eğer sıkıntı paneldeyse ona göre yeni TV' de farklı bir marka seçeceğim.

Resimler aşağıda, görüşlerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

RENK SORUNU ÖRNEK 1

RENK SORUNU ÖRNEK 2

GÖLGE SORUNU

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

LG'de bu tür problemler olduğunu duymuştum. Sony HX serilerine bakın bence yeni TV alacaksanız. Ya da plazma düşünüyorsanız Panasonin GT veya VT serileri.

Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    277084

HX850 ile Philips 7 serilerine bakıyorum. Sıklıkla MKV izliyorum ancak yine de ilk planda Digitürk' ten gelen SD görüntülerin kalitesine bakıyorum. Sonra da 3D kalitesine. O kadar çok 3D filmim var ki artık bir şekilde seyretmek lazım onları.

Philips 7 serilerindeki 3D gözlükler sanırım pasif, henüz mağzaları detayları inceleyemedim. Pasif gözlük kullanan TV lerin görüntülerinde yatay bir çizgilenme oluyor. LG' nin LM ve bir önceki serisinde mağazada gösterdiler bana bunu. Bu rahatsız edici bir durum mu yoksa biri bana gösterdi de psikolojik olarak mı ön yargı oluştu bende bilemiyorum.

Aktif gözlüklerin başağrısı, göz sulanması yaptığından bahsediliyor ama hiç denemedim.

Biraz karışık bir durum yani. Tavsiyeleri okumakla da biryere varılmıyor. Herkesin zevki, beklentisi farklı.

Ama dediğim gibi aynı sınıfta olup olmadıklarımı bilmememe rağmen 40" ya da 42" boyutlarında Sony HX850 ile Philips' in üç aşağı beş yukarı aynı fiyat aralığında olan 7 serilerini inceliyorum. Tabi şimdilik sadece internetten bakıyorum. Yakında mağazaları da didiklemeye başlarım.

Yorumunuz için teşekkürler.

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık