Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Picon lar aktif olmuyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

Picon lar aktif olmuyor.

sevgli arkadaşlar, hd ue cihazıma hem usb bellek yolu ile hem de flash FXP ile turksat picon yükledim bir turlü aktif edemedim.yuklediğim yer usr-share-engima2.......yuklediğim picon burada:

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

merhabalar öncelikle linkteki dosyayı indirin. rar içerisinden dosyaları çıkarın. Pc de picon isimli bir klasör oluşturun. picon klasörünün içerisine .png uzantılı resimleri atın. usr-share-enigma2 içerisine picon dosyasını gönderip cihazınızı yeniden başlatın. picon lar yüklenmiş olacaktır. Yalnız her kanalda piconlar çalışmayabilir. Tam randıman alabilmek için ya picon u yükleyen arkadaşın kanal listesini kullanın yada çalışmayan picon ların servis referanslarını eşleştirin. Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekkıran Mesajı Göster
    merhabalar öncelikle linkteki dosyayı indirin. rar içerisinden dosyaları çıkarın. Pc de picon isimli bir klasör oluşturun. picon klasörünün içerisine .png uzantılı resimleri atın. usr-share-enigma2 içerisine picon dosyasını gönderip cihazınızı yeniden başlatın. picon lar yüklenmiş olacaktır. Yalnız her kanalda piconlar çalışmayabilir. Tam randıman alabilmek için ya picon u yükleyen arkadaşın kanal listesini kullanın yada çalışmayan picon ların servis referanslarını eşleştirin. Saygılar...
    sağolasın dostum aynen uyguladım ama olmadı.....ugraşıyorum..

Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2009
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    498311

Bendede piconlar çalışmıyor.tekkıran arkadaşın dediklerinide yaptım olmadı.kullandığım yazılım 21/12/2011 tarihli TeamRED yazılımı.önceden hiç sorun yaşamamıştım bu piconlarda fakat bu sefer bendede olmadı.yardımcı olursanız sevinirim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Benim cihazdaki yazılım openmips 2.0 yazılımı ve piconlar problemsiz olarak çalışmaktadır. Dosyayı indirdikten sonra revize türksat picon hd, türksat radio, türksat d smart, türksat digiturk klasörleri içerisindeki png uzantılı dosyaların hepsini pc de açtığımız picon dosyasına atın. picon dosyasını usr-share-enigma2 içerisine atıp, cihazı yeniden başlatın. piconların sorunsuz çalışması lazım. Kolay gelsin.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    24-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    584002

Hay Allah razı olsun kaç gündür bu piconlarla uğraşıyodum tarif ettiğin gibi yaptım oldu sonunda teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2009
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    498311

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekkıran Mesajı Göster
    tekkıran kardeş picon işini halletim fakat bazı knalların piconları çalışmıyor.Çalışmayanlar için sen piconları servis referansları ile eşleştirin demişsin.bu işlemi nasıl yapacağımızı kısaca açıklarsan sevinirim.teşekkürler...

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

@dicetel10 dosyada verilen piconların tam anlamıyla çalışması için ya arkadaşın kanal setting ini kullanın yada servis referanslarını eşleştirin. Servis referanslandırma işlemi ise Menüden bilgi ye gel,kanalı seç kanal bilgisinde kanalın servis referans bilgilerini göreceksin. Daha sonra picom klasörü içerisinde çalışmayan png uzantılı resmin ismini sendeki servis referansı ile değiştir. picon dosyasını bu şekilde düzenledikten sonra tekrar ftp ile aynı yere atıp, cihazı yeniden başlat çalışacaktır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

picon dosyalarına tıkladıgımızda png uazntısı görunmüyor sebep o mu acaba...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

pardon uzantı armış..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    203537

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dicetel10 Mesajı Göster
    tekkıran kardeş picon işini halletim fakat bazı knalların piconları çalışmıyor.Çalışmayanlar için sen piconları servis referansları ile eşleştirin demişsin.bu işlemi nasıl yapacağımızı kısaca açıklarsan sevinirim.teşekkürler...
    Bunun için DreamboxEdit programini kullanmak daha mantikli. Ayarlar kismindan once piconlarin mevcut oldugu klasoru programa gosterin. Kanallarin uzerinde gezinirken piconlari goreceksiniz. Piconu gozukmeyen kanallar icin de kanal adini sag tiklayip "copy service reference to clipboard" seçin ve picon klasorunde adi geçen kanalin logosunun adini degistirmek için pano'dan yapistirin. Forum'da resim de vardi, gormustum bir ara..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2339

Dediğini uyguladım ve mükemmel bir sonuç elde ettim. Çok teşekkürler.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı