Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: İlla matkap kullanmak zorunda mıyım

New Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    567292

İlla matkap kullanmak zorunda mıyım

Merhaba.
    Çatıda digitürk çanak vardı pek güzel çekmiyordu. Çatıya çıkıp komşunun çanağına çift çıkışlı lnb taktım, minik digitürk çanağını bodruma koydum. Nilesat ve digitürk ten başka uydu görmeyen balkonumda kurulu 90 lık bir çanağım da var digitürk e çevirdim. Büyük tv türksat oldu, küçük tv digitürk oldu. Aklıma şey geliyor, 90 cm liği nilesat yapmak, bodrumdaki digitürk yazanı yine balkona kurmak ama matkap sesi olmadan. Yani elle çevirdikce enli balkon demirine sıkışsa olmaz mı, böyle bir aparat var mı, varsa adı nedir?
    Tesekur ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    470881

Bağlıyacağın yerin fotosunu koyma şansın var mı ?,alternatif var,görmeden yorum yapmak yanlış olur..

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

balkon demirinin durumuna göre olsada neden olmasın :) akılda olması gereken sadece sert bir ruzgarın etkisini yüklenecek kadar sağlam bir sıkma aparatı kullanılmalı kolay gelsin .

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    88865

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tturkali Mesajı Göster
    Merhaba.
    Çatıda digitürk çanak vardı pek güzel çekmiyordu. Çatıya çıkıp komşunun çanağına çift çıkışlı lnb taktım, minik digitürk çanağını bodruma koydum. Nilesat ve digitürk ten başka uydu görmeyen balkonumda kurulu 90 lık bir çanağım da var digitürk e çevirdim. Büyük tv türksat oldu, küçük tv digitürk oldu. Aklıma şey geliyor, 90 cm liği nilesat yapmak, bodrumdaki digitürk yazanı yine balkona kurmak ama matkap sesi olmadan. Yani elle çevirdikce enli balkon demirine sıkışsa olmaz mı, böyle bir aparat var mı, varsa adı nedir?
    Tesekur ederim
    düz boru olan anten direklerinden kullanırsanız alttaki delikli tablayı kelepçelerle sağlamca sabitledikten sonra sıkıntı olmaz.önemli olan direğin sağlamca sabitlenmesi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2008
    Mekan
    25 Erzurum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    438367

su tesisatçıların kullandığı kelepçeler var boy boy küçüklü büyüklü olanları var çünkü bana da lazım oldugu zaman onlardan alıp kullanıyorum sizde alıp deneme yapabilirsiniz

New Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    567292

ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    39924

Google görsellerden bir arama yapsanız işinize yarayacak bir model bulabilirsiniz.

New Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    567292

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mertkoc81 Mesajı Göster
    Bağlıyacağın yerin fotosunu koyma şansın var mı ?,alternatif var,görmeden yorum yapmak yanlış olur..
    O evden göçtük bu eve. :) Güneybatı bir balkon bu. ama yine de matkapsız çözüm istiyorum. Sanırım ev beğenirken "en namüsait balkonlu"sunu seçmişim öyle mi ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    56240

Aradaki demire "L" anten borusu yada düz boru takıp anten kurabilirsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    470881

O evden göçtük bu eve. :) Güneybatı bir balkon bu. ama yine de matkapsız çözüm istiyorum. Sanırım ev beğenirken "en namüsait balkonlu"sunu seçmişim öyle mi ?

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alimaka Mesajı Göster
    Aradaki demire "L" anten borusu yada düz boru takıp anten kurabilirsin.
    ayrıca boruya korkuluk demirlerine denk gelecek şekilde 10-15 cm lik parça kaynattırıp demirlere kelepçe ile tutturabilirsin..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Çift kelepçe ile alttaki temsili şekildeki gibi olur bence.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2008
    Mekan
    25 Erzurum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    438367

kardeş resme baktım balkon demirleri benim bir arkadaşa kurduğum balkon demirlerine benziyor yuvarlak demir sizinde öyle anten kurduğum arkadaşın balkounudaki demirde yuarlaktı o da matkap kullanmka istemedi biz su tesisatçıların kullandığı kelepçelerden aldık onunla bağladık ayrıca da tel ilede destekledik gayette çok sağlam oldu sizde tel ile su kelepçesi kullanabilirsiniz hem de arkadaşın balkonuda çok rüzgarlı bir yerde yani palandöken dağına bakıyor balkonu çok rüzgar alan bir yer di çok da sağlam oldu sizde tel ile kelepçe hatta varsa elinizde antenin kendi kelepçesinide kullanabilirsinz biz onuda kullandık kolay gelsin.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı