Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 42 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Chipbox görüntü ayarları

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    76064

Chipbox görüntü ayarları

Arkadaşlar chipbox cihazda görüntü ayarı yapılabilmektemidir. parlaklık,keskinlik,renk doygunluk gibi. sorma sebebim yeni aldım bu cihazdan ama evdekiler ali 3606 işlemcili mini cihazın görüntüsüne alıştıklarındanmıdır nedir biraz bulanık gibi dediler. nasıl düzeltebilirim. üzerinde son yazılım yüklü V33
    Saygılar

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    08 Artvin
    Üye No
    158715

uydudan yapılmıyor. düğme var ama işlevi yok

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    08 Artvin
    Üye No
    158715

uydudan ayarlama yapılamıyor. düğme var ama işlev yok. ama chipbox ın görüntüsü güzeldir. gözünüz alışına kadar biraz sabredin

Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    531952

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi unlu51 Mesajı Göster
    Arkadaşlar chipbox cihazda görüntü ayarı yapılabilmektemidir. parlaklık,keskinlik,renk doygunluk gibi. sorma sebebim yeni aldım bu cihazdan ama evdekiler ali 3606 işlemcili mini cihazın görüntüsüne alıştıklarındanmıdır nedir biraz bulanık gibi dediler. nasıl düzeltebilirim. üzerinde son yazılım yüklü V33
    Saygılar
    Evet.Kumandanızın sağ üst köşesindeki beyaz SD/HD tuşuna basıp istediğiniz ayarda bırakıp exit ile çıkınız.İyi günler.AYDINFREDY

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Her cihazın verdiği görüntü birbirinden farklı olabilir. Örneğin ali chipsetli daha keskin, daha renkli verirken, chipbox daha doğal bir görüntü veriyor (bana göre)
    Sizin yapmanız gereken tv'inizde bu ayarları kendinize göre ayarlamak.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    76064

Bilgi için teşekkürler arkadaşlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

Konu başlığındaki "Chipboş" u değiştirseniz,Chipbox daha anlamlı olacak!...
    Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi veliyıldırım Mesajı Göster
    Konu başlığındaki "Chipboş" u değiştirseniz,Chipbox daha anlamlı olacak!...
    Saygılar...
    Onlar bence özenle seçilmiş başlıklar. Biraz önce daha kötü bir başlıkta vardı. Bence ChipBox'u kötülemeye çalışan arkadaşların bilinçli bir şekilde kullandıkları bir yöntem. Aldırmamak lazım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fenerlik Mesajı Göster
    Onlar bence özenle seçilmiş başlıklar. Biraz önce daha kötü bir başlıkta vardı. Bence ChipBox'u kötülemeye çalışan arkadaşların bilinçli bir şekilde kullandıkları bir yöntem. Aldırmamak lazım.
    Fark ettiğiniz için teşekkür ederim herkese.

Kıraç - Zaman :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    76064

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fenerlik Mesajı Göster
    Zan çok kötü bir şey arkadaşlar benim hiç öyle cihazı kötüleme veya firmayı kötüleme gibi bir niyetim olmadı olamazda. kullandığım klavye F olduğundan x ve ş harfleri yanyana on parmak yazdığımdan harflerde yanyana olduğundan yanlışlıkla x yerine ş ye basılmış farkettim mesaj düzenlemeye girdim ama konu başlığını düzeltemedim veliyıldırım kardeşime teşekkür ederim uyarısı için kötü bir niyetimin olmadığını anlamışınızdır umarım. Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

üst üste iki başlıkta benzer hatalar olunca insanın aklına ister istemez geliyor. Kusura bakmayın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    335971

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi unlu51 Mesajı Göster
    Saygılar
    Tesbitiniz doğru chipbox diğer bir çok cihazdan farklı olarak fazlasıyla donuk görüntü vermektedir.Ayrıca aynı cihaz için kullanılan her iki kumanda da dahi farklılık göstermekte ve bazı işlevleri yapmakta sorun yaratmaktadır.Nedense firma cihaz ve kumanda sorunlarının giderilmesi gerekirken, oscam,gazeteler,döviz,hava durumu ve vb. gibi gereksiz işlemlerle ürünün pazarlamasını tercih etmektedir.Çok reklamı yapılan bu cihazı başka bir (Hiremco olmayan) uydu alıcı alıncaya kadar idare edeceğiz.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi unalarman Mesajı Göster
    Tesbitiniz doğru chipbox diğer bir çok cihazdan farklı olarak fazlasıyla donuk görüntü vermektedir.Ayrıca aynı cihaz için kullanılan her iki kumanda da dahi farklılık göstermekte ve bazı işlevleri yapmakta sorun yaratmaktadır.Nedense firma cihaz ve kumanda sorunlarının giderilmesi gerekirken, oscam,gazeteler,döviz,hava durumu ve vb. gibi gereksiz işlemlerle ürünün pazarlamasını tercih etmektedir.Çok reklamı yapılan bu cihazı başka bir (Hiremco olmayan) uydu alıcı alıncaya kadar idare edeceğiz.
    Dediklerinizden hiçbir şey anlamadım. Farklı bir cihazdan mı bahsediyorsunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

Bence görüntü çok güzel..
    Yadırgayanlar "alıcı gözle" bir daha baksın
    Tv'den yapılacak ayarlar yeterli...
    Tabii keyfiniz bilir...
    Saygı ve muhebbet ile...

Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    205133

Yorumları uzun zamandır takip ediyorum ve gözlemlerime göre iki tip Chipbox var gibi geliyor. Donanım olarak farklı malzeme kullanıldı sanırım, çünkü 2 grup oluşmaya başladı görüntü kalitesi adına.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ENDAK Mesajı Göster
    Yorumları uzun zamandır takip ediyorum ve gözlemlerime göre iki tip Chipbox var gibi geliyor. Donanım olarak farklı malzeme kullanıldı sanırım, çünkü 2 grup oluşmaya başladı görüntü kalitesi adına.
    İkisinde de aynı.

Member
    Giriş Tarihi
    25-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    30556

ARKADAŞLAR SENELERDİR BU FORUMDA İYİ BİR TAKİPÇİYİM HER NE KADAR.MESAJ YAZMASAM DA TAKİP EDİYORUM..
    2-3 SENDİR TURBO X HD KULLANIYORUM..HEP İFTAHAR ETMİŞİMDİR BÖYLE BİR FİYATA BÖYLE BİR CİHAZ TÜRKİYEDE ÜRETİLDİ DİYE
    ENAZ 15-20 ARKADAŞIMADA X TURBO ALIP KRULUMUNU BİLE KENDİM YAPTIM..BEN BU FİRMAYA EN ÇOK İANANLARDANIM.
    1 HAFTA ÖNCE CHİPBOX ALDIM..SONUÇTA DAHA İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM BAZI ŞEYLERİN..İP TV ..vs vs vs...FAKAT BU GÖRÜNTÜ OLAYINA KATILMADAN EDEMEDİM BİR ÇOK ARKADAŞ HAKLI BU KARALAMA KAMPANYASI DEĞİL...BIRAKIN BENİ EVDEKİ MİLLET BİLE BUNU ANLAYABİLİYORSA.. ARADAKİ FARKLILIĞI
    GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN...ALDIĞIM CHİPBOX ÜSTE TURBO ALTA TURBOYA DEVAM EDİYORUM ARADAKİ FARK İSTER TV DEN AYARLA İSTER BAŞKA YERDEN AYARLA TURBONUN YANINDAN BİLE GEÇMİYOR...BİR TUŞ VAR İŞLEV YOK.. KEŞKE ŞU AN İYİ ŞEYLER YAZIYOR OLABİLSEYDİM..DAHA ÖNCEKİ SENLERDE TURBO İÇİN YAZDIKLARIMI TANIYAN ARKADAŞLAR BİLİR..SEBEP BUDURKİ BAZI ARKADAŞLARI KARALAMA YAPIYOR DİYE KINAMAYIN...ÇÜNKİ BENDE AYNI GÖRÜŞTEYİM ... HEPİNİZE SAYGILAR SEVGİLER

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

Zevk meselesi...
    Bize gelen misafirler de görüntüye hayran olarak ayrılıyorlar...

Chipbox HD'nin derinlemesine harika görüntüsü var...

"Nasıl böyle güzel bir görüntü elde ettin" diyerek beğenen çok...
    Beğenmiyen hiç yok...

Saygı ve muhabbet ile...

Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    509352

bende yenı aldım 1 ay fılan oluyo goruntu bencede bozuk.daha once x2 turbo hd kullanıcısıyım.bu cıhaza gercekten bu goruntu yakısmıyo.yukarda arkadasların dedıgı gıbı oscam ıptv fılan derken gercek ıslevlerıyle pek ılgılenılmemıs

Member
    Giriş Tarihi
    25-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    30556

Bir uydu alıcıısında en temel özellik görüntüdür gerisi teferuattır.

21. Merih Banner Alt
3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık