Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Digitürkte kayıt yaptığımızı bilgisayarda nasıl izleriz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29631

Digitürkte kayıt yaptığımızı bilgisayarda nasıl izleriz.

Başlıkta eksik yazılar olabilir. Dt kendi verdiği cihazlarda kayıt seçeneği mevcut kayıt yaptıktan sonra usb belleği bilgisayara taktığımızda kayıtı görmüyor acaba hangi format bu seyredebileceğimiz oynatıcı varmı...
    Bide bu kayıt cihazdan bilgisayara aktarmak suçmu?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2007
    Mekan
    78 Karabük
    Üye No
    376499

ne yazıkki usta izleme şansımız yok. Digiturk cihazından kayıtları sadece ve sadece digiturk cihazlarında izleyebiliriz.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

keske oyle bi sansımız olsa bu konu daha oncede pek cok kez tartısıldı ama ne yazıkki sonuc yok. suc mu olayı baska belki suc ama nasıl tespit edilecek bunu anlayamaz yontemini bulsanda fakat olay zaten nasıl aktarılır HDD şifrelemesi var bu asılamıyor

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

benim bildigim iki yöntem var. Ya eski CW kartlari bulup kaydettmek ve izlemek ya da CI+ modüllü üye olup
    Octagon SF 1008 HD CI+ Modeli ya da benzer donanima sahip linux yüklü bir uydu alicisi almak.
    Zannedersem Goldmasterin var böyle bir modeli. Bazi firmware lerindaki hata/eksik yüzünden,
    HDD ye kaydedilen kayitlar hem bilgisayarda hem de televizyonda izlenebiliyor.

Selamlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2010
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    541818

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sailor404 Mesajı Göster
    benim bildigim iki yöntem var. Ya eski CW kartlari bulup kaydettmek ve izlemek ya da CI+ modüllü üye olup
    Octagon SF 1008 HD CI+ Modeli ya da benzer donanima sahip linux yüklü bir uydu alicisi almak.
    Zannedersem Goldmasterin var böyle bir modeli. Bazi firmware lerindaki hata/eksik yüzünden,
    HDD ye kaydedilen kayitlar hem bilgisayarda hem de televizyonda izlenebiliyor.

Octagon da kaydedilenler PC de ne yazikki izlenmiyor. Varsada Ben bilmiyorum 2 aydir ugrasiyorum banamisin demiyor
    Kekse cozumu Bulunsa
    Düzenleyen aslanya : 04-10-2012 at 00:18

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    450411

Octagon cihazlarda kaydetmek mümkün fakat bu sadece bazı yazılımlarda oluyor. Ayrıca kaydedilmiş dosyaların PAT ve PMT paketlerini elle düzeltmeniz gerekiyor her cihazla uyumlu hale getirmek için...

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    139411

yakında bununda çaresi bulunur

Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    24382

işin ilginç yanı digitürk yapılan kayıtların pc de izlenmesi konusunda sessizliğini halen koruyor izleyicisine yardımcı olmuyor daha cihaza takılan 8 GB'lik bir flash diskin 5 GBsini boşa harcanıp sadece 2.5 GB ye kayıt yapılmasını açıklayamadılar... yani cihaza 8GB lik bir flash disc takıyosunuz sadece 2.5 gb ye kayıt oluyor ve kayıt duruyor 5 gb boşa gidiyor..

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    139411

şaka gibi ne alaka 5gb boşamı çekiyor yani?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    152083

iyide arkadaşlar o zaman doğru düzgün hd yayın bile kaydedilmezki...en az 16 veya 32 lik kullanmak gerekiyor.rezalet...

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sekoya Mesajı Göster
    işin ilginç yanı digitürk yapılan kayıtların pc de izlenmesi konusunda sessizliğini halen koruyor izleyicisine yardımcı olmuyor daha cihaza takılan 8 GB'lik bir flash diskin 5 GBsini boşa harcanıp sadece 2.5 GB ye kayıt yapılmasını açıklayamadılar... yani cihaza 8GB lik bir flash disc takıyosunuz sadece 2.5 gb ye kayıt oluyor ve kayıt duruyor 5 gb boşa gidiyor..
    Cihaza flashdisc takılmıyor diye biliyorum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2012
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    576612

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bjkali Mesajı Göster
    Cihaza flashdisc takılmıyor diye biliyorum.
    yok takılıyor bende 16gb toshıba var onda gayet ıyı kayıt yapıp ızleyebılıyorum pc den izleme imkanı olması iyi olur olmasa da zaten tv büyük ekran ordan daha iyi seyrediliyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    139411

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mert007 Mesajı Göster
    yok takılıyor bende 16gb toshıba var onda gayet ıyı kayıt yapıp ızleyebılıyorum pc den izleme imkanı olması iyi olur olmasa da zaten tv büyük ekran ordan daha iyi seyrediliyor.
    bence yinede bilgisayardan izleme imkanı olması şart , nede olsa para akıtıyoruz o kadar bu şirketlere zahmet olmassa yapsınlar
    saygılar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2012
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    584874

Telif haklarından dolayı öyle bir şeye izin vermezler büyük olasılıkla.

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

Arkadaslar selam,

konuyu hortlattim ancak. Bazilari icin yeni olmayan yöntemi sizinle paylasmak istiyorum.
    Bu yöntem ile Samsung televizyonlarin ES ve F serilerinde FTA yayinlarin yanisira modüllü Digitürk
    aboneleri kaydetmis oldugu yayinlari baska bir TV, PC de izleyebiliyor hem de arsivleme yapabiliyor.

Bunun icin SamyGO PVRDecoder for E/F series - Version 1.4.0.2 programini kullanabilirsiniz.
    Cok fazla ayrintiya girmiyorum. Lakin google da yazarsaniz bulursunuz. TV ye yüklenen bir
    widget ile TV'nin ftp portu (21) aciliyor ve yayinlarinizi kaydettiginiz Samsung TVnize bagli
    kayitlara tam erisim saglayarak program araciligi ile PCnize ya da NAS'a kaydedebiliyorsunuz.

Ben denedim. Program oldukca hizli calisiyor. Digitürk SD ve HD yayinlarini sorunsuzca kaydettim PC'ye.
    Ancak suan icin tek eksi olarak gördügüm olay. Ikinci dil secenegini decode etmede sorun var gibi.
    Export edilen dosya TS olarak kaydediliyor. VLC, TS doctor ya da MEdia Player Classic gibi programlarla
    sorunsuzca izlenebiliyor.

Ben biraz gec kesfettim bu yöntemi ama Samsung TVsi olup da Film, belgesel, konser arsivi yapmak isteyenlere duyurulur.. :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    532651

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sailor404 Mesajı Göster
    Arkadaslar selam,

konuyu hortlattim ancak. Bazilari icin yeni olmayan yöntemi sizinle paylasmak istiyorum.
    Bu yöntem ile Samsung televizyonlarin ES ve F serilerinde FTA yayinlarin yanisira modüllü Digitürk
    aboneleri kaydetmis oldugu yayinlari baska bir TV, PC de izleyebiliyor hem de arsivleme yapabiliyor.

Bunun icin SamyGO PVRDecoder for E/F series - Version 1.4.0.2 programini kullanabilirsiniz.
    Cok fazla ayrintiya girmiyorum. Lakin google da yazarsaniz bulursunuz. TV ye yüklenen bir
    widget ile TV'nin ftp portu (21) aciliyor ve yayinlarinizi kaydettiginiz Samsung TVnize bagli
    kayitlara tam erisim saglayarak program araciligi ile PCnize ya da NAS'a kaydedebiliyorsunuz.

Ben denedim. Program oldukca hizli calisiyor. Digitürk SD ve HD yayinlarini sorunsuzca kaydettim PC'ye.
    Ancak suan icin tek eksi olarak gördügüm olay. Ikinci dil secenegini decode etmede sorun var gibi.
    Export edilen dosya TS olarak kaydediliyor. VLC, TS doctor ya da MEdia Player Classic gibi programlarla
    sorunsuzca izlenebiliyor.

Ben biraz gec kesfettim bu yöntemi ama Samsung TVsi olup da Film, belgesel, konser arsivi yapmak isteyenlere duyurulur.. :)
    Cok guzel bir haber hocam ama dt modul bulmak mucize : (

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi polat_bilal Mesajı Göster
    Cok guzel bir haber hocam ama dt modul bulmak mucize : (
    şuan dijitürk modül sadece arçelik,vestel gibi bazı yerel markalarımızın yeni tip ledtv-lcdtv lerle birlikte satışı yapılıyor.yani tek başına dijitürk modül malesef yok

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

Ek olarak "yerli" markalarin yaninda LG'nin de modüllü digitürk aboneligi mevcut.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mastdon Mesajı Göster
    şuan dijitürk modül sadece arçelik,vestel gibi bazı yerel markalarımızın yeni tip ledtv-lcdtv lerle birlikte satışı yapılıyor.yani tek başına dijitürk modül malesef yok

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    532651

Tvlerin yaninda verilen moduller toplatildi. Ozellikle lg ile alakali birakin modulu adamlar tv yi geri almislar (sattiklari fiyati) musteri modulu iade etsin diye :s

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

öyle birşeye ben bireysel olarak denk gelmedim.yan komşumuz arçelik marka yeni bir tv almıştı led tv diye biliyorum.daha 6-7 ay olmadı modüllü dijitürk üyeliği var ve hala kullanıyor.

21. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı