Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Yeni nesil araba hırsızlığı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

New Icon22 Yeni nesil araba hırsızlığı

Otomatik olarak kilitlenen arabalarda hırsızlık hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni geliştirilen bir sinyal bozucuyla arabanızı uzaktan kumandalı anahtarınızla kilitlediğiniz anda hırsızlar kapıları açık hale getirebiliyor. Bu da camların kırılmasına gerek bile kalmadan arabanızın çalınabileceği anlamına geliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

hırsıza kilit olmaz arkadaş adamlar kafaya koydumu

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi halit beydeş Mesajı Göster
    hırsıza kilit olmaz arkadaş adamlar kafaya koydumu
    kilit dostadır sen haklısın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Bu tip elektronik düzenekleri bozmak daha kolay zaten.

Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2012
    Mekan
    40 Kırşehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    583298

[QUOTE=nigdeli29;8191052][I][B]Otomatik olarak kilitlenen arabalarda hırsızlık hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni geliştirilen bir sinyal bozucuyla arabanızı uzaktan kumandalı anahtarınızla kilitlediğiniz anda hırsızlar kapıları açık hale getirebiliyor. Bu da camların kırılmasına gerek bile kalmadan arabanızın çalınabileceği anlamına geliyor.

geçenlerde bir hırsızlık oldu hatırlarasanız!!

Hedef bankadan cektıgı para ıle cıktı ve takıbe alındı sonrasında para dolu cantayı aracta bırakarak baska bır bankaya gıttı tabı bu arada aractan ınerken uzaktan kumandası ıle kapattıgı sandıgı aracın sınyalını jammer tabır edılen sınyal bozucular ıle kılıtlenmesı onlendı sonrasında husrann gıttı paracıklarr

evet sımdı yenı moda hırsızlık bu oldu

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

Haram zıkkım olsun

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi abduu Mesajı Göster
    geçenlerde bir hırsızlık oldu hatırlarasanız!!

Hedef bankadan cektıgı para ıle cıktı ve takıbe alındı sonrasında para dolu cantayı aracta bırakarak baska bır bankaya gıttı tabı bu arada aractan ınerken uzaktan kumandası ıle kapattıgı sandıgı aracın sınyalını jammer tabır edılen sınyal bozucular ıle kılıtlenmesı onlendı sonrasında husrann gıttı paracıklarr

evet sımdı yenı moda hırsızlık bu oldu
    Arabadan iniyorum, kilitliyorum. "Dit" diye ses geliyor, pencereden kilitlerin indiğini görüyorum. Elimle kontrol ediyorum açılıyor mu diye. Açılmazsa yoluma devam ediyorum... Hadi jammer ile engellesin bakalım kilitleme işlemini... :)

İş, hırsızlarda bitmiyor... İş, bizlerin dikkatsiz olmamız ile alakalı... Biz dikkatli olursak, kolay kolay hırsızlık olayı olmaz...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi reis1905 Mesajı Göster
    Arabadan iniyorum, kilitliyorum. "Dit" diye ses geliyor, pencereden kilitlerin indiğini görüyorum. Elimle kontrol ediyorum açılıyor mu diye. Açılmazsa yoluma devam ediyorum... Hadi jammer ile engellesin bakalım kilitleme işlemini... :)

İş, hırsızlarda bitmiyor... İş, bizlerin dikkatsiz olmamız ile alakalı... Biz dikkatli olursak, kolay kolay hırsızlık olayı olmaz...
    valla on numara bir hareket.arabadan biraz uzaklasip kilitleyecegimize senin yaptigin sekilde yapmak en mantikli.bazen ego tatmin etmek pahaliya malolabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

:ok:Aynen ben de bu şekilde kilitliyorum... hatta dörtlü flaşörü de kilitten ayırdım, etrafa hava atarak araba kilitlenmez diye düşünüyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Tam donanımlı alarm sistemim var,sensörleri her türlü sese hassas,sensöre örümcek,böcek takılırsa alarm devreye giriyor,zaten gece bazen beni uykumdan uyandırıyor,alarm sistemi şarzlı pil sistemli,aküden kesim yapılsa bile,yine devreye giriyor,anahtar girişine imkan yok yeri çok dar,neyse yinede güvenmiyorum,çünkü hırsızlık tam teknoloji çalışıyor,kapatırken camların hareketini takip ediyorum,camlar kapanırken işlem tama gibi olsa bile,peşinden kapı kollarını kontrol ediyorum ne olur olmaz diye,çevremde bir gecede 4 araba çaldılar,benimki 112 karşısında olduğundan,bir gece plan kurmaya başlamış hırsızlar nasıl çalarız diye,112 farkına varıyor epey bir müddet dolandıklarından nasıl çalarız diye,onlarda şüphelenerek polise telefon ediyorlar,takip neticesinde bir hafta içersinde yakalanıyorlar,işte alarmlı arabaya bulaşmanın cezasını bu şekilde ödemiş oldular,zaten benim için fark etmez,çünkü kaskom var,bundan ilerisi kaskonun işi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272725

Bu iş için jammere gerek yok kendim bizzat şahit oldum. Bir arkadaşla denedik, yanyana duran araçlarımızın uzaktan kumandalarına aynı anda bastık her iki araçta kilitlenmedi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Aracınıza araç takip sistemi de koydurabilirsiniz. Çalıştırsa bile nereye gittiğini görebilirsiniz. Hatta durdurabilirsiniz aldığınız modüle göre.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Aracınıza araç takip sistemi de koydurabilirsiniz. Çalıştırsa bile nereye gittiğini görebilirsiniz. Hatta durdurabilirsiniz aldığınız modüle göre.
    Doğru,bir tanıdığımdan duydum,hırsızlar arabayı çalmışlar,araba birden durmuş,paniğe kapılan hırsızlar tüğmüş,sanırım takip sistemi olduğunu anlamış olacaklarki kaçmışlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canimyagmur Mesajı Göster
    valla on numara bir hareket.arabadan biraz uzaklasip kilitleyecegimize senin yaptigin sekilde yapmak en mantikli.bazen ego tatmin etmek pahaliya malolabilir
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi By-pass Mesajı Göster
    :ok:Aynen ben de bu şekilde kilitliyorum... hatta dörtlü flaşörü de kilitten ayırdım, etrafa hava atarak araba kilitlenmez diye düşünüyorum.
    Arkadaşlar, buna ilaveten alarm ve bir de baston kilidim var... :)

Benim arabamla uğraşıp boş yere vakit harcayacak olan hırsız epey acemi olmalı... :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Arkadaşlar, buna ilaveten alarm ve bir de baston kilidim var... :)

Benim arabamla uğraşıp boş yere vakit harcayacak olan hırsız epey acemi olmalı... :)
    O baston kilidi bendede var ek ilave olarak,hem emniyet hemde koruma amaçlı,iyi bir demirden sopa vazifeside görüyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2012
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    576524

bu sistem cok daha oncedende vardı saten arkadaslar yeni deil yani :) acması kolay saten ya banada sorarsanız 2 km menzilli sinyal bozucusu kilitlemeyi onluyor dogru bende arabanın beynine baglanıp leptopla arabamın ımbolayzer kısmını ıptal etmistim :) anahtarı cok baglıydı cunku :) gecenlerde deniz suyuna dusurdum of dedim gitti anahtarı aldım denizden taktım calıstı imbolyzer olsadı ohooo nerde calıscak :) sole bi mantıkla dusunurseniz bi arabanın ustunde calmak basıt saten aracları bence :) ama en kolay yontemde bu tabi mantıklı dusununce

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi refaba Mesajı Göster
    O baston kilidi bendede var ek ilave olarak,hem emniyet hemde koruma amaçlı,iyi bir demirden sopa vazifeside görüyor.
    Evet, ama sadece savunma amaçlı... Aman diyeyim... Ters bir yerine gelirse anında öldürür alimallah... :wow:

18. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı