Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    399614

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)

Hgs almak için postahaneye gittim.Aklımda kalan ve sanırım herkesin algıladığı gibi minimum 30 Tl. koşulunun kalktığını düşünerek.Ancak gidince öğrendimki 5 TL kart+30 Tl minimum yükleme ile 35 Tl vermek zorundasınız.Alacak arkadaşlar benim gibi şok yaşamasınlar.Meğer iptal edilen kartta en az bulunması gereken rakammış.Yani 5+60 'dan düşmüşler.Şimdi ben bu ödediğim 30 Tl'yi sanırım 2 senede ancak harcayabilirim.Yani 2 senelik peşin para.

İkinci bir husus da ön ödemeli bir kart için banka kredi kartı gibi 8-10 arası imza alıyorlar.Sözleşmenin her sayfasına imza :) Bir tane imza al,zaten sorun olursa plakamdan tahsil edilecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Geçen hafta ben gittim hgs almaya etiket vardı almadım. Kartlar daha çıkmadı dediler. Birkaç şey sordum kovalayacaklardı azdaha. Hgs kart için ptt bank kredi kartı istiyorlarmış bende uyuz oldum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36174

Bende alacaktım,ptt ye gittim ufak bi ptt ydi bizde yok dedi,şubeye merkeze git dedi bende öyle yapıcam....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23131

valla pazar günü ankara gişelerden aldım ruhsat kimlik 35 lira artı 8-10 imza attık bir kağıda.. acelem olduğundan kağıtta ne yazıp ediyordu okumadım açıkçası... umarım bir hataya kurban gitmemişizdir

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

benim merak ettiğim OGS kutusun ne edeceğim içindeki para ve verdiğim 45$ depozitodayım ? bir bilen varsa ?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    203537

Benim merak ettiğim bir başka konu; hadi yurt dışında yaşayan kendi vatandaşın bu işi anlayabilir belki de yolu Türkiye'den geçen bir yabancı şoföre bütün bu bürokrasiyi nasıl anlatacaklar? Otoyolu senede birkaç kez kullanacak kisiler için en az bir adet kredi kartı okuyan gişe olması lazım. Fransa'da bugün bile hala nakit alan gişeler varken, HGS sistemi güya trafikteki duraklamaları ortadan kaldırma bahanesi ile vatandaştan daha fazla para koparmadan başka bir amacı yok. KGS, OGS derken HGS daha sonra da alfabede bir sürü harf var mesela IGS çıkar (İlk Geçiş Sistemi) gibi. Gerçi onun başka bir açılımı vardı :)))

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

1 Tane Nakit gişesi bırakacaklardır...yoksa elinde hiç Kart olmayan dünyadan habersiz yabancı yada yerli araçlar trafiği tıkar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Millete zorla dayatılan bir sistem için ne imzasıymış bu 8-10 tane? :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Bu HGS dedikleri şey hızlı soygun sistemi olsa gerek.:) yoksa trafik bahane.
    Düzenleyen ads 1940 : 08-10-2012 at 15:51

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alpalaba Mesajı Göster
    benim merak ettiğim OGS kutusun ne edeceğim içindeki para ve verdiğim 45$ depozitodayım ? bir bilen varsa ?
    Bende KGS vardı. Bugün Ziraat bankasına gidip iptal ettirdim. İçinde 40Tl vardı bir ay sonra tekrar bankaya gelip paramı iade almamı söylediler.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

evet 1 ay sonra Nakit olarak veriyorlar...( ben aldım )

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

HGS kartı merak edenler için foto yüklüyorum. Bu kart nasıl kullanıyor diye soranlar için kısaca anlatayım. Hgs kartların bir kart aparatı varmış ancak şuan ptt'lere gelmediği için veremiyorlar. Şuan için el aparatını yani elinizi kullanarak bu kartı havaya doğru tutup geçiyorsunuz.
    Hgs kart almak için kimlik fotokopisi veya ruhsat fotokopisi gerekmiyor. Her ikisininde asıllarıyla gidiyorsunuz ptt de sözleşme imzalıyorsunuz gerekli bilgileri kayıt ediyorlar işlem bitiyor. 15Tl kart parası 30Tl mecburi dolum ilk sefer için geçerli toplam 45TL ye işlemi bitiriyorsunuz.
    Düzenleyen cesur785 : 11-12-2012 at 20:36 Sebep: önceki resim çok büyük olduğu için resmi değiştirdim

New Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    22609

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cesur785 Mesajı Göster
    HGS kartı merak edenler için foto yüklüyorum. Bu kart nasıl kullanıyor diye soranlar için kısaca anlatayım. Hgs kartların bir kart aparatı varmış ancak şuan ptt'lere gelmediği için veremiyorlar. Şuan için el aparatını yani elinizi kullanarak bu kartı havaya doğru tutup geçiyorsunuz.
    Hgs kart almak için kimlik fotokopisi veya ruhsat fotokopisi gerekmiyor. Her ikisininde asıllarıyla gidiyorsunuz ptt de sözleşme imzalıyorsunuz gerekli bilgileri kayıt ediyorlar işlem bitiyor. 15Tl kart parası 30Tl mecburi dolum ilk sefer için geçerli toplam 45TL ye işlemi bitiriyorsunuz.
    Merhaba,

Acaba hangi PTT'den aldığınızı söyler misiniz ? Kullanım açısından okumama vb bir dezavantaj gözlemlediniz mi ?

Selamlar,

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

. Bu kart nasıl kullanıyor diye soranlar için kısaca anlatayım. Hgs kartların bir kart aparatı varmış ancak şuan ptt'lere gelmediği için veremiyorlar. Şuan için el aparatını yani elinizi kullanarak bu kartı havaya doğru tutup geçiyorsunuz.
    el aparatı iyiydi :))))

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16510

Bende KGS vardı. Bugün Ziraat bankasına gidip iptal ettirdim. İçinde 40Tl vardı bir ay sonra tekrar bankaya gelip paramı iade almamı söylediler.
    millete zorla dayatılan şey bi çok şöförün kgs kartını bile okutmayı bilmemesi nedeniyle tıkanan trafik karşısında yapılan bi çalışmadır..bilin istedim

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı