Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Van için 1'iz Projesi

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  01-12-2006
  Mekan
  45 Manisa
  Yaş
  35
  Mesajlar
  6,348
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  291921

  Van için 1'iz Projesi  Tekerlekli Sandalye, Erkek ve Kadın Basketbol Takımımız Kulübümüz tarafından gerçekleştirilen "Van İçin 1'iz" sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçtiğimiz sene depremde büyük acılar yaşayan Van'a giderek birtakım etkinliklere katıldı.

  İstanbul'dan özel bir uçakla Van Ferit Melen Havaalanı'na inen Galatasaray kafilesinde Yönetim Kurulu üyelerimizden Sedat Doğan ve Emir Sarıgül ile Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Kulüp Direktörü Sinan Kalpakçıoğlu da yer aldı.

  Havalimanı VIP Salonu'nda yapılan basın toplantısında ilk olarak söz alan Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer "Bugün Van ili olarak Galatasaray'ı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bir camianın büyüklüğü taraftar sayısıyla, bütçesiyle ölçülmez, bence bir camianın büyüklüğününü ölçmedeki en önemli kriter sosyal sorumluluk projelerine verdiği destektir. Bir toplumda aldığı değerleri yine o topluma yansıtmasıdır. Galatasaray 500 yıllık bir eğitim camiası, benim de üyesi olmaktan gurur duyduğum bir camia. Bugün çok değerli misafirlerimiz basketbol takımlarıyla Van halkına moral vermek için, onların yanında olduklarını göstermek için buradalar, ben Valiliğimiz ve halkımız adına kendilerine hoş geldiniz ve şeref getirdiniz diyorum" şeklinde konuştu.

  Lutfi Arıboğan ise burada olmaktan dolayı mutlu olduğubnu belirterek sözlerine başlarken "Sayın Başkanımız Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu üyelerimizin iyi dileklerini sizlere iletiyorum. Bugün ayrıca da Yönetim Kurulu toplantımız olduğundan onlar burada olamadılar. Böyle bir işbölümü yaptık. Öncelikle biz burada yaşanılan üzüntüleri, acıları hatırlatmak için değil bunun üzerinden geçen zamanda devletimizin katkılarıyla yapılan bir çok şeyin sonrasında hayatın süratle normalleştiğini görerek buralara destek olmak, moral vermek ve mutluluk paylaşmak adına geldik. Galatasaray camiası tarih boyunca eğitimde ve sporda liderlik yapmış ve en başarılı camiadır ülkemizdeki. Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili de ciddi hassasiyetlerimiz var, yakından takip ediyoruz ve bu sorunların çözümünde sporun ne kadar önemli bir enstrüman olduğunu biliyoruz. Türkiye'nin takımı olarak ülkenin her yerinde olmak istiyoruz. Bugün Van'dayız, çok mutluyuz ve ülkenin her yerinde olacağız. Sporu, dostluğu, kardeşliği sadece büyükşehirlerde değil ülkemizin her köşesinde paylaşmak istiyoruz. Sözlerimi tamamlarken tekrar Valimize, bize bu konuda gerekli desteği veren yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

  Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan "Sayın Valimizin de söylediği gibi büyük camia olmak kolay değil. Biz sayın başkanımızın talimatıyla toplumdan aldığımızı topluma geri verme çabasında olan bir kulübüz. Burada bir çok yara açıldı. Bu yaraların büyük bölümünü, belki maddi olan tarafını devletimiz ve bağış yapanlar sardılar ama psikolojik olan yaraları da sarmak bizlerin üzerine vazife. Biz bu açıdan buraya çok önem veriyoruz. Bir ülkenin vatan olması, ulus olmak böyle günlerde, üzüntüde ve sevinçte beraber olmakla mümkün. Bizde kendi adımıza buraya sahip çıkmaya geldik, üzerimize düşeni yapmak için geldik. Orada bir köy var uzakta, gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüz denir, biz onun ötesine geçiyoruz, hem geliyoruz, hem görüyoruz, hem gelmeye devam edeceğiz. Burası da bizim toprağımız, buradaki insanlar da bizim insanımız. Buraya Galatasaray formasıyla geldik ama hangi takımı tutarsa tutsun tüm vatandaşlarımızı kucaklamak için geldik. İnşallah bizim arkamızdan diğer kulüpler de buraya gelecektir. Biz buraya getirdiklerimizi yardım olarak değil insanlarımızın spor yapmalarına katkıda bulunmak için getirdik, böyle kabul etmenizi rica ediyoruz" dedi.

  Projede büyük emeği olan Yönetim Kurulu üyesi Emir Sarıgül "Geçen sene deprem olduğunda ilk katkıyı, ilk yardımı, ilk çağrıyı yapan kulüp Galatasaray'dı. Ardından da bütün spor kulüplerimiz renk ayrımı gözetmeksizin Van'a desteklerini sürdürdüler. Türk insanının yolunu yapabilirsiniz, suyunu yapabilirsiniz, evlerini yapabilirsiniz ama Türk insanı gönlüne hitap edilmesini her zaman bekler ve arzular. Bizim burada gördüğümüz şu ki devletimizin katkısı, yerel yönetimlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla Van çok önemli bir yarayı sarmış durumda. Biz de Galatasaray olarak Vanlı yurttaşlarımıza onların her zaman gönlümüzde oldukların bir kere daha belirtmek adına buradayız. İki haftadır sürdürülen hazırlıklardan dolayı sayın Valime ve Gençlik, Spor İl Müdürü'ne çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir de "Galatasaray'ın ziyareti deprem sonrası moral anlamında yararlı oldu. Bunun yanı sıra salon sporlarından olan basketbolun gelişimi açısından örnek teşkil edeceği için kendilerine teşekkür ediyorum. Biz bu projenin burada sonlanmasını da istemiyoruz" şeklinde konuştu.

  Basın toplantısından ardından Galatasaray kafilesi, Basketbol Takımlarımızla birlikte Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'na bir ziyarette bulundu. Burada, çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan sporcularımız öğrencilerle fotoğraf çektirdi, basketbol oynadı, imza dağıttı ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

  Daha sonra basketbol takımlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi
  Evleri'ne geçti ve oyuncularımız burada çocuklarla çok keyifli anlar yaşadı. Birlikte halay çeken ve çocuklardan birçok hediye alan sporcularımız öğle yemeğinde onlarla sohbet etme fırsatını da buldu.

  Galatasaray kafilesi Van ziyareti sırasında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'le de bir araya geldi. Lutfi Arıboğan, burada İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e üzerinde ismi yazılı olan 52 numaralı Galatasaray forması hediye etti. Galatasaray formasını alan Bakan Şahin, teşekkür ederek Galatasaray kulübü basketbolcuları ve yöneticilerini Van'da görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

  Yönetim Kurulu üyelerimiz ve sayın Lutfi Arıboğan'dan oluşan bir heyet daha sonra Van Valisi sayın Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret edip kendilerine Van'ın plaka kodu olan 65 numaralı bir Galatasaray forması hediye etti. Vali Karaloğlu "Galatasaray'ın burada olması, üç takımla burada olması, Van için, Van gençliği için, Van'daki depremzedenin motivasyonu için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Maddi olarak ayağa kaldırmak kolay olabilir ama manevi motivasyon o kadar kolay olmayabilir. Galatasaray'ın burada olması bizleri manevi olarak son derece mutlu etmiştir. Gençlerde olumlu bir hava bırakacağı kanaatini taşıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

  Ziyaretlerin ardından Van şehir merkezinin biraz dışında yer alan Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'ne geçen Galatasaray kafilesi burada iki ayrı gösteri maçına çıktı. İlk olarak Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız ve Van Engelliler Spor Kulübü karma iki takım oluşturarak karşı karşıya geldi. Mücadele öncesi Van Engelliler Spor Kulübü'ne tekerlekli sandalyeler hediye edildi. Matt Scott'un yıldızlaştığı maçın ardından Kadın ve Erkek Basketbol Takımı oyuncu ve antrenörleri tek tek anons edilerek parkeye çıktı. Oluşturulan iki ayrı karma takımın mücadelesinde David Hawkins tribünleri de arkasına alarak ekibini gösteri maçı da olsa son anlarda galibiyete taşıdı. Kapalı spor salonunun tribünlerinde bulunan taraftarlarımızın da takımlarımıza yoğun ilgisi vardı.

  Galatasaray kafilesi gece geç saatlerde İstanbul'a döndü. 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  01-12-2006
  Mekan
  45 Manisa
  Yaş
  35
  Mesajlar
  6,348
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  291921

  nba basketbol maçlarını seyrederken yıldızların çocuklarla beraber aktiviteler yapıyordu buna nba creer gibi birşeyler yazıyordu buda ona benzer birşey heralde


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı