Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: istanbul'da yurt sorunu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

istanbul'da yurt sorunu

Arkadaşlar konunun yeri burası mı bilmiyorum ama bana en uygun yer burasıymış gibi geldi..Yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim..

Bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü kazandım..Hazırlık muafiyet sınavını geçtiğim için 4 yıl boyunca Ayazağa yerleşkesinde (Maslak) olacağım (bazı derslerim hariç)..KYK'ya hem genel yurtlar hem de yüksek ücretli yurtlar için başvuruda bulundum..İki kategoride de yedekler arasındaydım..

Geçen hafta yüksek ücretli bir yurt çıkt..Esenyurt'ta yeni yapılan bir yurtmuş..Yurda kayda gittiğimde oradakilerden ulaşımla ilgili bilgi aldım..En az 3 aktarma yapmam gerektiğini söylediler..Hem çok maliyetli olacağı hem de okula ulaşmamın en az 1,5-2 saat sürecek olmasından dolayı kayıt yaptırmadım..

Bu hafta da genel yurt kayıt sıram geldi..Bahçeköy öğrenci yurduna kayıt yaptırdım (Sarıyer tarafında)..Ulaşımla ilgili en ufak bir problemim yok..En fazla 15 dakika sürüyor metro ile..Fakat genel yurtlarda özellikle temizlik problemi olduğu için yarı özel yani yüksek ücretli bir devlet yurduna nakil olmak istiyorum..

İnternetten araştırdığıma göre çok fazla seçenğim yok..Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu varmış Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde..Bir de Avcılar Öğrenci Yurdu var alternatif olarak ama sanırım o da çok uzak..

Benim sorum şu olacak..Eğer FSM yurduna kayıt yaptırabilirsem İTÜ'ye nasıl ulaşabilirim?? Yurt kampüsün hemen bitişiğinde olduğu için çok yakın mesafede metro durağı var sanırım ama hiç gitmediğim için tam emin değilim..Tek metroyla ulaşmak mümkün değil bildiğim kadarıyla ama aktarmalı vs. olabilir mi bilmiyorum..Metro tercih sebebim ise trafik problemi olmaması , rahat ulaşım vs..

Arkadaşlarımın da hemen hepsi İTÜ'nün kendi yurtlarında kaldığı için onlardan da bilgi alma şansım yok..

O civarları bilen (belki de o civarda yaşayan) arkadaşlarım , abilerim vs. varsa yardımlarını bekliyorum..

Şimdiden teşekkürler..

Son olarak şunu da eklemek isterim bu kadar çok üniversitenin olduğu bir şehirde bu kadar az yurt olması bana çok ilginç geldi..Şaşkınlığım devam ediyor :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

arkadaşlar bilen yok mu acaba??
    iett'nin sitesinde tek otobüsle gidilerbilir yazıyor..tek otobüsle ulaşım sağlayabilir miyim??
    ya da başka bir tarifi , önerisi olan yok mu?
    ?

otobüs de 41T idi sanırım..
    Düzenleyen eraydin_93 : 27-09-2012 at 14:26 Sebep: otobüs hattı eklendi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Öncelikle güzel bir üniversite ve güzel bir bölüm. Tebrik ederim.

Sarıyer'deki yurtla ilgili büyük sorunlar yoksa orada en azından bu yılı geçirmeni tavsiye ederim. Ulaşım çok rahat çünkü...
    Ayrıca alışınca İstanbul'da ulaşım çok da zor değil bir yerden bir yere... Davutpaşa kampüsüne yakın metro istasyonu var ama bu metro taksim metrosu değil, aksaray metrosu. Onunla direkt şekilde maslak tarafına geçemezsin. Ancak metro ile merter, oradan metrobüs ile mecidiyeköy, oradan metro ile maslak...
    Bak bu resim rehberin olsun;
    Otobüs olarak da 41AT var...

Yine aklına takılan bir şey olursa yaz buradan...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    189300

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi from_anatolia Mesajı Göster

Sarıyer'deki yurtla ilgili büyük sorunlar yoksa orada en azından bu yılı geçirmeni tavsiye ederim. Ulaşım çok rahat çünkü...
    Ayrıca alışınca İstanbul'da ulaşım çok da zor değil bir yerden bir yere... Davutpaşa kampüsüne yakın metro istasyonu var ama bu metro taksim metrosu değil, aksaray metrosu. Onunla direkt şekilde maslak tarafına geçemezsin. Ancak metro ile merter, oradan metrobüs ile mecidiyeköy, oradan metro ile maslak...

41 at demek 41 beygir gücü demek, başka kafama takılan birşey olursa şeyedebilirmiyim sevgili From? Bir de şey var, evet şey:smiles7:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

çok teşekkür ederim :love:
    açıkçası odalar 6 kişilik olduğu için problem oluyor..yaşam alanı çok dar..ayrıca internet olmaması en büyük dezavantaj..her gün okula laptop'umu getirmek zorunda kalıyorum maillerime vs. bakabilmek için..
    son olarak , bu metro+metrobüs+metro ulaşımı toplamda ne kadar sürer acaba??
    çok teşekkür ederim tekrar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi eraydin_93 Mesajı Göster
    çok teşekkür ederim :love:
    açıkçası odalar 6 kişilik olduğu için problem oluyor..yaşam alanı çok dar..ayrıca internet olmaması en büyük dezavantaj..her gün okula laptop'umu getirmek zorunda kalıyorum maillerime vs. bakabilmek için..
    son olarak , bu metro+metrobüs+metro ulaşımı toplamda ne kadar sürer acaba??
    çok teşekkür ederim tekrar..
    5 dakika + 20-30 dak. + 10 dak.= Sorunun cevabı :)

Tabi +,- 5 dakika da oynayabilir.
    Boş bir gününde kendine dene, bak bakalım :)
    Düzenleyen from_anatolia : 29-09-2012 at 11:41

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

5 dakika + 20-30 dak. + 10 dak.= Sorunun cevabı :)

Tabi +,- 5 dakika da oynayabilir.
    Boş bir gününde kendine dene, bak bakalım :)
    haklısınız en iyisi bir gün denemek..ama daha zamanım var..büyük ihtimalle bayramdan sonra geçeceğim oraya..
    bilgiler için teşekkür ederim :ok:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı