Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Pvr tam olarak ne işe yarar?

Member
    Giriş Tarihi
    15-05-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    101279

Pvr tam olarak ne işe yarar?

Oncelikle,bu soruyu forumun hangi bölümünde sormam gerektiğinden emin olamadım,yetkili arkadaşlar gerek görürse soruyu başka bölüme taşıyacaktır tabii ki.

Tv'den sık sık sevdiğim tv programlarını kaydeden birisiyim.Dvd kaydedicimiz var ama bir tane daha almak istiyoruz.Fakat birde "pvr" diye bir cihaz var.Acaba pvr ile tam olarak neler yapılabilinir?Bir dvd kaydedicinin yerini alabilir mi?Pvrler genelde sabit disklerine kaydediyorlar sanırım fakat sabit disk dolunca ne olacak?

Pvrler internetten de kayıt alabiliyorlar mı?Alabiliyorlarsa,televizyonda yayınlanan her kaydı internetten almak mümkün mü?(sadece izlemek değil,kaydetmeyi de soruyorum)Pvrlerin yayın indirebildiği özel yerler var mı?(örneğin bir tv kanalının serverı gibi)Ayrıca pvryi bilgisayara bağlamak mümkün mü(router bağlantısı ile filan)?
    Düzenleyen Katmai : 25-09-2012 at 04:17

Member
    Giriş Tarihi
    24-09-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    507557

PVR cihazlar hard disklerine kayıt yapabilen cihazlardır. Ancak bu pvr özelliği uydu alıcı receiver cihazlarında olur. Bu receiver tv ye gönderdiği yayını içerisinde bulunan hard diske kayıt edebilir, yayını izlerken dondurup ileri - geri sarmana olanak verir. Dondurma anında görünrüyü hdd e kaydeder ama bu kayıt geçici olur ve sen playa bastığında bu kayıttan oynatmasına rağmen hdd de kalıcı olarak bulunmaz. Ama kayır edeyim dersen elbette hdd ye kaydedebilir. Bu receiver lerinde fazla fazla çeşitleri vardır. Bir çoğuna hdd yi senin takman gereklidir. Bende 2TB hdd kapasiteli Dreambox 8000 HD PVR cihaz var ve çok memnunum. Ancak bu cihazların bir servere bağlanıp oradan film vs bulup indirme gibi olayları yoktur. Ama bilgisayarından indirip ağ üzerinden bu cihazın videoları indirdiği klasörün içerisine kopyalayıp izleyebilirsin. Elbetteki desteklediği formattaki videoları oynatacaktır.

İnternetten kayıt alabilen cihazlar da var ancak onlar daha çok meda player cihazlarıdır. Torent sitelerden film vs indirip izleyebilirsin. Ama bunlar yayını kaydedip sonra izlemene izin vermezler.

Birde kullandığın tv önemli. Bazı tv ler izlediğin yayını flash belleğe yada hdd ye kaydetmene olanak tanırlar. Ama bu cihazlarda sadece kayıt olayı olur, yayını izlerken dondurma, ileri - geri sarma gibi olaylar olmaz.

Birde Diga cihazlar vardır. Bunları senin dvd recorder cihazının hem dvd ye kaydedeni ve hemde hdd ye kaydedeni olarak düşünebilirsin. Mesela ben Panasonic DMR-EH67 almak istiyorum, şu sıralar bunu araştırıyorum.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı