Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Digiturk'un Canını Okumaya Hakkım Yok Mu?

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

New Icon13 Digiturk'un Canını Okumaya Hakkım Yok Mu?

Selam arkadaşlar,

İzmir Balçova Media Markt'dan 1 Yıllık Şampiyonlar Paketi + HD içerikli paketi satın aldım. Bilirsiniz 499 TL olan paket.

Geçtiğimiz pazar günü gelip arkadaşlar kutuyu bağladılar. Kendi çanağım var diye çanak kurulmasına gerek yok dedim. Eşleşmeyi yaptılar yayını açtılar gittiler. Kurulan cihaz DT9102 HD idi. Aradan 3 saat ya geçti ya geçmedi receiver kendini resetledi ve hiçbir kanal bulmamaya başladı. O günün akşamına yine arkadaşlar geldi aynı cihazın yenisi ile değiştirdiler. Ertesi gün bir anda TV izleyeyim diye açtım, hangi kanala basarsam basayım üyeliğiniz bu kanalı kapsamıyor dedi receiver. Yine müşteri hizmetlerini aradım gene arkadaşlar geldi, kart değiştirdiler, sonrada biz yinede çanak kuralım dediler eyw kurun dedim. Çarşamba günü benim çanağım kuruldu, o gün açtımmı tam hatırlamıyorum ama Perşembe günü benim kartı 2. kez değiştirdiler. Dün BJK maçından önce kart yine yandı durduk yere. BJK Maçının tamamını izleyemedim. Müşteri hizmetlerini aradım, 84 TL'lik bir indirim yaptılar, ben maçı izlemek istiyorum bana indirimin yanında birşey sunmanız lazım şuan dedim, Play'den verin bari izleyeyim dedim, e-mailimi aldı bayan, ben 2. yarıyı Play'den izleyebildim lâkin telefonumun 1gb kotasını sömürdü, maç bitiminde limitiniz doldu dedi. Bir sinir kat sayısı daha çıktı. Bugün saat 17.00'de Bursa maçı öncesi arkadaşlar yine geldi bu sefer Humax cihazı takıp kartı değiştirdiler. Bursa maçının tamamını izlemedim bir başına baktım sadece sorun yoktu. Daha sonra Galatasaray maçı başladı. Benim için LigTV alma sebebim! Maçın ilk golü oldu, Burak sevinmeye tam başladı ki yine aynı uyarı, Üyeliğiniz bu paketi kapsamamaktadır!

Ben 500 Lira veriyorum, Asıl amacım sadece Galatasaray'ın maçlarını izlemek, ve hizmet alacağım tek yer Digiturk. Bu maçın ortasında yayınım öldürülüyorsa benden Digiturk ne bekliyor? 4 TL için Mahkemeye veriyor insanları, ben şimdi mahkemeye vermeyip ne yapayım?

Buradaki teknik servisime kendim gittim sinyal öldürüldükten sonra. Hanımefendi kendisi aradı Digiturk'u, Digiturk sırf bahane uydurdu yok kartla oynanıyor yok sinyalde bir sorun var yok şu yok bu. Teknik Servisdeki bayan tüm fırıldaklıklarını bildiği için hiç aldırmadan sağ olsun karşı çıktı telefondaki elemana. Kimse neden sinyalin öldürüldüğü hakkında bilgi sahibi değil. Ben maç izlemek için aldığım hizmetten doğru dürüst 1 haftadır faydalanamıyorum. Kendim gitmesem teknik servisden eleman gelmez bana o saatte ve galatasaray'ın 60. dakikadan sonraki oyununu izleyemezdim dünkü BJK maçında olduğu gibi.

Toplamda 5 Kart, 3 Cihaz değişti. Bakalım bu kaç saat gidecek...

Şikayetvar.com 'a bildirdim ama onlarda 900 Karakter'e izin verdikleri için özetin özetini yazmış bulundum.

Sizce ne yapmalıyım kime şikayet etmeliyim?

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

Çok enteresan bir durum, ilk kez böyle birşey duydum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2012
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    579831

Vallahi bende "böyle de bir sorun varmış" olayını ilk kez duydum.Siz yine çok sabırlıymışsınız, tebrik ederim..Ne yaşarsanız yaşayın, nereye şikayet ederseniz edin sizin çözüm noktanız yine DIGITURK...Bir yerlerde sorun olduğu kesin..Teknik servis ile, müşteri hizmetleri arasında tam anlamıyla eksik çalışan bir durumla karşı karşıyasınız.Çözüm önerisi bile sunmamız çok zor.Allah yardımcınız olsun demekten başka elimizden gelen başka da bir şey yok.:badprv:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    450411

Belki bu düşünce sizi biraz rahatlatır: Adamlara birkaç günde ödediğiniz senelik bedelden daha çok masraf çıkarttınız :smiles31: Digiturk'ten başka kuruluş maçı vermediği için de mecbur uğraşacaksınız. :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

aldığınız dijitürk kutusunun üzerine elinizi bir koyun yanıyor uydu cihazları çalıştığında sıcaklıktan dediklerinizin hepsini biliyorum ben kullanmadım arkadaşım var kullanan

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    279036

digi kutuları allaha emanet biraderde var dandikmi dandik makineler,ucuz etin işi yapmış digi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

Çok ilginç hakikaten okurken hayretlere düştüm ben 10 senedir aboneyim.Daha evime arızadan dolayı 1 kere geldiler ondada kutu değiştirip gittiler başla hiç bir problem çıkmadı.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    549300

Bence sizin aktivasyonda hata var problem orada. Bende 2 adet humax cihaz var evet ısınıyorlar ama performanslarında sıkıntı yok.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Valla arkadaşlar hala hayretler içerisindeyim, dünkü derbinin sadece 26 dakikasını izleyebildim yine şutladı sinyali kendiliğinden. Bu sefer yine kart öldü ama ne garipse ulusal kanallar açıktı. Genel merkeze ilettiler artık durumu. Bugünde çözüme kavuşmazsa yarın ilk işim tüketici hakları.

Buradaki teknik servis elinden geleni yapıyor, kaçıncıya geldi gittiler bilmiyorum artık. E sonuçta eve girip çıkan sayısı belli değil, benim oraya gidip gelişim belli değil kaçıncı kez oldu...
    1.5 Milyon aboneden sadece sorun bendemi anlayamadım gitti...

1.5 Haftadır izleyemedim + 1 Derbi + 2 Maç kaçırdım. Bakalım altından nasıl kalkacaklar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Çok da önemli değilse iptal edin gitsin.

Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2010
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    520398

hayır digitürk savunucularının cevabını merakla bekliyorum biz burada bağırırken digitürk bizleri yolunacak kaz görüyor diyorum ama karalama kampanyası yapıyorsunuz diyorlar biz kimseye para kazanmayın demiyoruz bizler nasıl çalışıp emeğimizi istiyorsak digitürkte adam gibi işini yapsın para istesin ülkemizdeki ekonomik şartlar belliyken ayda 50 tl 60 tl istemek yanlış değilmi sonra illegal izlemeyelim gelin uygun birşey yapın insanlar izlesin kahvede birane köşelerine gitmeyelim evimizde çoluk çocuğumuzla izleyelim LÜTFEN digitürk fiyatı kır

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    432496

dayımdaki cihazıda durduk yere değiştirdiler ,cihaz kendi kendine sürekli kitleniyor vs bir sürü sıkıntı var , dayımda bundan dolayı maçtan maça açıyor cihazı yoksa kullanılabilir bir cihaz değil kanal değiştiriyorsun kart uyarısı veriyor , şifreli kanallar 20 sn falan beklemeden açılmıyor , cihazların düzeltilmesi gerekiyor ya da cihaz ücreti denen saçmalık kaldırılmalı zaten iade edicem üyelik bitince neyin parasını alıyorsun cihaz gene senin zimmetli olmalı cihazlar

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

En sonunda anlaşmaya vardık, 1 Sene Spor Extra Paketini açtılar ücretsiz, 1 Ay'da film kanalları + IQ tüm filmler açık. E 499'ada anca bu kadar uygun olabilir diye düşünüyorum. İptal etmeyi düşünmedim çünkü izlemek istiyorum maçları, MECBUREN'de digiturkde kalmak zorundayız maçlar DT'de olduğu sürece...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2008
    Mekan
    Üye No
    450411

Sınırsız internetin yok mu? DTPlay de bir seçenek olabilir...

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Bugünkü Orduspor - Galatasaray maçında yine sinyalim öldürüldü. Artık iptal ettirmek için aradım telefonlar meşgul. ister cep ister ev telefonundan arıyorsun, meşgule düşüyor. Voip cihazından aradım öyle açıldı, 20 dakika en az bekledim iptal bölümü için, biri çıktı. Anlattım durumu direk iptal edip para iadesi istiyorum dedim. Sorunun genel merkezli olduğunu söyledi. Kardeşim dedim beni ne ilgilendirir sorununun nereden olduğu dedim. Sorun 1-2 olur anlarım ama bu 7. kez dedim. Tamam iptaliniz için açıyorum form dedi ama ücret iade olmaz dedi. Şaka gibi yemin ederim. 499 TL ödemişim ben senelik, adam bana utanmadan 1 hafta hiçbir maçı da izleyemediğim halde, para iadesi olmaz diyor. Böyle bir anlayış görmedim. O zaman dedim iptal değil, şikayet dilekçesi açın. Ben Pazartesi günü sabahtan tüketici haklarına gidiyorum dedim. Bir digiturk bağlatalım dedik başımıza gelmeyen kalmadı. 4 Milyon üyesi var DT'nin beni buldu sadece. Benden başka kimsede yok bu sorun.

Siz siz olun DT'den uzak durun!

Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2010
    Mekan
    Üye No
    537488

Bu Digitürk gibi Müsteriyi Maskara Maymuna ceviren bir firma görmedim.
    Bu sirkette atiyorum 2000 eleman calisiyorsa en azindan 1990 eleman bu isten birsey anlamiyor ve bu insanlardan telefonda yada kendi evimizde yardim bekliyoruz.
    Yandaki bakkal Hasan yada Manav Hamdi den bunlarin yaptigi yardim dan daha cok yardim edereler.
    Düzenleyen AvciGS : 28-09-2012 at 23:06

New Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    52358

Digitürk'le problem yaşayan arkadaşları şimdi daha iyi anlıyorum, 3-4 yıllık eutelsat üyesiyim. Hem D-Smart hem de Digiturk izlemek için Türksat üyeliğine geçtim. 15 gündür Digitürk'ten ne çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor. Digitürk Türksat üyelerine gerçekten de rezil bir hizmet veriyor. Onlara mahkum olmak çok kötü.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    27633

iptal arkadaslar baska yolu yok bende de cocuk paketi kapali yaklasik iki aydir telefon aciyorum sizde o paket var diyor bende acik degil kanallar gostermiyor diyorum bizim sistemde acik gozukuyor diyor éleman....ne demek yarasir bunlara acik demekle olmuyor kanallar calismiyor ne yapabilirim....?

New Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    25215

Re: Digiturk'un Canını Okumaya Hakkım Yok Mu?

Fiyat farki odemeden plus kutu alin bence musteri hizmetlerine fark odemeden plus kutu istiyorum diye bastirin bu problemleri buyuk ihtimalle yasamazsiniz. Humax dan ben de cok cektim simdi plus kullaniyorum super.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasoo Mesajı Göster
    iptal arkadaslar baska yolu yok bende de cocuk paketi kapali yaklasik iki aydir telefon aciyorum sizde o paket var diyor bende acik degil kanallar gostermiyor diyorum bizim sistemde acik gozukuyor diyor éleman....ne demek yarasir bunlara acik demekle olmuyor kanallar calismiyor ne yapabilirim....?
    Koskoca genel merkez sorunu çözemedi ve sonunda kutuyu çanağı alıp götürdüler. Yarın ücret iadesi yapılacakmış. Bakalım yapılacakmı. Birdahada bundan sonra Digiturk mü? ASLA!

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı