Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Akdağ'dan 'ambulanslarda silah taşınıyor' tepkisi

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  08-05-2008
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  3,762
  Üye No
  432496

  Akdağ'dan 'ambulanslarda silah taşınıyor' tepkisi  Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum valiliğini ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.  SAÇMA SAPAN İDDİALARLA HALKIN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR

  Ambulansla silah taşındığı iddialarına tepki gösteren bakan Akdağ, “Malesef saçma sapan iddialarla halkın kafası karıştırılmaya çalışıldı. Biliyorsunuz ambulanslarla silah taşınıyor diye iddialar ortaya atıldı. Ayrıca basın konseyinden de bazı arkadaşların akıl dışı iddiaları ortaya çıkmıştı. Çok mahcup oldular. O iddiaların peşine düşenlerde çok mahcup oldu. Muhalefetten bazı arkadaşlarda bu iddiaların peşine düşmüşlerdi. Sağlık Bakanlığından art arda açıklamalar yapıldı. Böyle bir durumun olmadığı ifade edilmiş, bu mesele kesin bir dille yalanlanmış olmasına rağmen bu düzmece yalan haberinin arkasında duranlar aslında büyük bir yanlış yaptılar. Umarım buna benzer yanlışları bir daha yapmazlar.” dedi.

  ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ ZİYADESİYLE YAPIYORUZ

  Görevi hekimlik olan ve hekimlerin görevinin insan hayatını kurtarmak olmasına rağmen Esed’in halkına katliam yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna Prof. Dr. Recep Akdağ “Bir akıl tutulması da Suriye’de yaşanıyor. İster hekim olsun ister bir başka meslekten olsun kendi halkına bir yönetimin böylesine zulmetmesi asla kabul edilemez. Biz Türkiye olarak üstümüze düşeni ziyadesiyle yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Gerek Uluslararası platformlarda Suriye halkının yanında durma kararlılığımızın devam edeceğini gerekse Türkiye’ye sığınmış olan Suriyeli kardeşlerimize şefkat kucağımızı daima açık tutacağımızı ifade etmek isterim. Elbette sağlıkçılara da bu hususta görev düşüyor. Gelip Türkiye’ye sığınan kişilerin sağlık ihtiyaçları var” şeklinde konuştu.

  "BUGÜN ÜZÜNTÜLÜ BİR GÜNÜMDEYİM"

  Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Van’da Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmakta olan polisi memurunun şehit olması ve bir meslektaşının Kırım Kongo Kanamalı ateşinden hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntülü olduğunu belirtti.

  Akdağ, yaptığı basın açıklamasında, “Bugün üzüntülü bir günüm, Van’da Bölge Eğitim Araştırma Hastanemizde bir değerli kardeşi, bir polis memurumuz görevi başında haince, muhtemel bir terör saldırısı olduğunu düşündüğümüz bir zalimin kurşunuyla şehit oldu. 3 aylık bir yavrusu vardı. Gelirken yolda vali vekilimizle görüştüm. Şehit polisimizin cenaze törenini yapmışlar. 3 aylık yavruda annesinin kucağında törene katılmış. Bu gözü dönmüşlük, bu hainlik, bu alçaklık artık insanımıza sağlık hizmeti sunan, sağlık vesilesi ve şifa vesilesi olmaya çalışan, gayret eden bir sağlık kuruluşumuza kadar uzanmış durumda. Aslında bunu yapanların, bu işi planlayanların, arkasında duranların ve teşvik edenlerin nasıl gözünün döndüğünü, nasıl alçaklaştığını bir kere daha gösteriyor. Bir diğer üzüntümde kırım Kongo kanamalı ateşinden dolayı bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetmiş olmasıdır. Bu aslında sağlık çalışanlarının işinin nasılda zor olduğunu gösteriyor. Değerli arkadaşlar şiddetin sağlık hizmetini engellemeye yönelik davranışları gerçekten de terör örgütünün zihniyetini tam olarak ortaya koyuyor. Bütün bunlara rağmen hizmet en üst düzeyde devam ediyor” dedi.

  Kaynak :

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  11-01-2007
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  54
  Mesajlar
  8,005
  Kan Grubu
  0 Rh ( - )
  Üye No
  306852

  Saçmamı...! Bunlar böyle diyorsa kesin denilen doğrudur....Adamlar kendileri diyorlar TÜRKİYE den gerek lojistik gerekdede SİLAHLI eğitim alıyoruz diye,Atalarımız boşuna dememiş ATEŞ OLAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ diye....................

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  18-12-2004
  Mekan
  35 İzmir
  Yaş
  53
  Mesajlar
  6,577
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  53134

  sus başkanımın kulagına gider adamlar ziyadesinle yapıyolar işlerini ergenekondan sonra vatandaşada bi corap örerler görürsünüz yanlız dikatimi cekti adamlar sakal tıraşını sinek kaydı oluyolar fatih ürekte bile pürüz var adamlar kaymak gibi afyon kaymagı ankaralı turgut benzetmesi olsun:devilprv:


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı