Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: İzalasyon Trafosu problemi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

İzalasyon Trafosu problemi

Herkeze Merhaba,

Gecenlerde depoyu karıstırıken Audio Coltunsing in 50 watlık izalosyon trafosunu buldum hemen sunu cdp baglıyayım dedim ve kablolarını yapmaya basladım.
    trafonun uzerinde giris kısmındaki klemenslerde 0-220-400 yazılı cıkış klemenslerinde ise 0-220 yazılı

ben elektrikin + giriş 220 ye - ise 0 girdim topraklamayıda ayrı ca bagladım çıkışlarıda 0-220 den aldım sonrada cıkışı kontrol ettigimde 220 elektrik var
    0 ise az miktarda elektrık gozukuyor sormak isterim bu normalmi ? yoksa trafo kullanıldıgında boyle problemler oluyormu.

saygılar,

mete

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Üye No
    92

topraklama olmadığı için olur kullanabilirsin
    kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahsa Mesajı Göster
    topraklama olmadığı için olur kullanabilirsin
    kolay gelsin
    malesef topraklame mevcut ayrıca trafa ayagında baglı..... toprak hattımda çok iyi herhalde trafo sargılarından bir birlerine akma oluyor dıye dusunuyorum

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

Sayın Kizavul,
    İzolasyon trafoları genellikle elektrik çarpılmalarını engellemek için kullanılır. Primer sargısı ile seconder sargısı aynı voltajla çalışır. Fakat seconder yani çıkış uçları devre tamamlanmadığında elektrik üretmezler. Yani Çıkış uçlarından birini elinizle tuttuğunuzda toprakla temasınız olsa bile sizi elektirik çarpmayacaktır. Sekonder sargının çıkış uçları herhangi bir dirençle karşılaşmadığı sürece akım geçmeyecektir. Uçları tek tek topraklamayla ölçerseniz hiç bir sonuç görmemeniz gerekiyor. Aksi halde trafoda kaçak akım var denilebilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

ilginiz için çok tesekkurler benim kullandıgım trafo 50 watlık elektrik temizligi için uretilmiş olan bir urun. ben filitrelerden pek fazla hoslanmıyorum.
    en zararsız olanlarını tercih etmeye çalısıyorum yada kullanmıyorum bendeki trafo isvirceli amcanın yaptıgı trafo bu hafta içinde kutuluyup biraz deniyecegim
    tabi kullanmaya karar verirsem bu seferde 2 power cord gerekecek bu 2 kablonunda aynı olması tercih buda ayrıdert istanbuldaki arkadaslardan power kablo bulursam kutulama işini hızlandıracam

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

Bana kalırsa en güzel yöntem on-line çalışan UPS kullanmak. İşim gereği makinalarımızda PLC kullanıyoruz ve bu cihazlar elektrik dalgalanmalarına karşı çok hasssaslar. Birçok yöntem denedik en kararlı elektriğin On-Line çalışan UPS lerde olduğunu gördük. Kaliteli bir cihaz kullandığınızda çok temiz bir sinüs elde edebiliyorsunuz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

ups kullanıldıgı zaman ses hoş olmuyor çok sonuyor bundan dolayı filitre ups regeranator gibi cıhazlar kullanmayı sevmiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    120174

Sn. Kizavul merhaba,

Biraz geç gördüm mesajinizi, ayni trafodan ben de kullaniyorum uzun süredir. Dediginiz gibi diger uçta da voltaj var görünüyor ancak arkadaslar teknik açiklamasini yapmislar zaten. Ozellikle cd calar, pikap pre gibi düsük gucle calisabilen cihazlarda oldukça basarili sounuçlari var.

Selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

daha sisteme katmadım bu hafta katacan yorumumu yazarım

Gönderme Kuralları