Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    57741

Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımı.

Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımlarıdır.

Yazılım Notları :
    - YouTube bağlantı sorunu düzeltildi.
    - Android için uzaktan kumanda uygulaması yapıldı. Aynı ağ içinde Android işletim sistemi kullanan cihazlarınızdan (Telefon, Tablet) uzaktan kumanda uygulamasını çalıştırarak uydu alıcısını kontrol edebilirsiniz.

Alıntıdır.
    Düzenleyen zyadas : 21-09-2012 at 20:26

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2008
    Mekan
    50 Nevşehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    442354

next minix hd cihaz kitlendi

yeni yazilim attim cihaz kitllendi neden acaba ??????

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    100454

iptv olayı ne oldu,söylentiden mi ibaretti.Zaten iki kumanda varken bide telefonla kumanda etmek abesle iştigal bence!!!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    100454

Ayrıyeten bizimkilerin yeni yazılımlarla getirmiş olduğu hiçbir değişiklik yok,sadece ariva 102e mininin türkçelendirilmiş sunumları

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453037

bu minix pembede olan ısınma sorunu mavi ve siyahda da varmıdır ben bu cihazdan arkadaşa alıcaktım bu şey yüzünden ve hd kanallardaki sinyal sorunu yüzünden hiremco rocket almayı düşünüyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1628

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enessoyturk Mesajı Göster
    bu minix pembede olan ısınma sorunu mavi ve siyahda da varmıdır ben bu cihazdan arkadaşa alıcaktım bu şey yüzünden ve hd kanallardaki sinyal sorunu yüzünden hiremco rocket almayı düşünüyorum...
    Bende next minix hd var + yumatu full hd var next te sinyal var çalısıyor yumatu da sinyal yok yazıyor çalısmıyor. Yani diyeceğim next daha fazla sinyal alıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-11-2007
    Mekan
    25 Erzurum
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    396764

şuana kadar kullandıklarım miniler içinde en iyisi next...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453037

verdiğniz değerli cevaplar için çok teşekkür ediyorum...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    311987

Bu yeni yazılımdan sonra cihazı androidten kontrol ederken cihaz birden kilitlendi. ekrana görüntü bir türlü gelmiyordu. RS323 den de bir türlü bağlanmayı başaramadım. Ancak cihaz kumandasında açma kapama çalışıyor IR ışığı yeşil kırmızı çalışıyordu. hatta android kuımandasıda çalışıyordu. Ancak bir türlü cihaz doğru çalışmıyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. Android te full kumanda yapıp en alttaki tuşlardan birine bastım. görüntü birden geldi. Ben kumandanın ekran görüntü formatını değiştirdiğini düşündüm. O yüzden çalışmadı muhtemelen . sizinde başınıza gelirse bozuldu diye boşuna uğraşmayın benim gibi.
    Birde minix HD çekimi bendeki diğer Next 2000 HD ye göre zayıf . merkezi sistemde uzun kablo nedeniyle çoğu kanalı çekmiyor. Sorunu çözümü için araya güçlendirici amfi taktım. sorun düzeldi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8981

Ben de bir iki haftadır yazılım atmadım dı... hanım ben okuldayken atmış... Akşam geldim yazılım atmışsın dedim yanlışlıkla evet oldu dedi... (Zaten bu zorla yazılım atmayı da desteklemiyorum ya.. neyse) bir kanal listesi almıştım usb'ye... Usb'den yükledim... herşey normal zannederken Astra uydusunda kanal çokluğu ilgimi çekti... Bi kaç kanal sildim... Çıktığında cihaz resetledi... Ve bir daha da cihaz açılmadı... Her açılışta resetliyor... Devamlı resetliyor... Yazılım atamadım... Rs232 kablosu yaptım... Onda da STB memory error hatası veriyor....

Cihazı aldığım Gold bilgisayara gidip garantiye gönderdim... Garantiden geç gelir diye 2.bir Next Minix HD aldım... Bu sefer Mavi... Yazılım attım vs. vs. Yahu yine sorunlarım var...

1.İtalyan Skyları seyrederken bir kaç kez resetledi...
    2.Kanal taşıma yaparken de bir kaç kez resetledi...
    3.Bugün de kanal taşırken kiltlendi...
    4.Eski cihaz da bu yeni cihaz da (bunda daha çok) uydu geçişleri yaparken Özellikle astrada (turksat Diseq1 - HB-2- Astra-3) önce sinyal yok diyor... Altı yedi kanal atlayınca sinyal geliyor...

Bunlar aklıma gelenler... Sinyal yok hatası için next diseq switch aldım... değişmedi... Kablo ve LnB mi değiştirmem lazım ki....?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    100454

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi garfield67 Mesajı Göster
    Ben de bir iki haftadır yazılım atmadım dı... hanım ben okuldayken atmış... Akşam geldim yazılım atmışsın dedim yanlışlıkla evet oldu dedi... (Zaten bu zorla yazılım atmayı da desteklemiyorum ya.. neyse) bir kanal listesi almıştım usb'ye... Usb'den yükledim... herşey normal zannederken Astra uydusunda kanal çokluğu ilgimi çekti... Bi kaç kanal sildim... Çıktığında cihaz resetledi... Ve bir daha da cihaz açılmadı... Her açılışta resetliyor... Devamlı resetliyor... Yazılım atamadım... Rs232 kablosu yaptım... Onda da STB memory error hatası veriyor....

Cihazı aldığım Gold bilgisayara gidip garantiye gönderdim... Garantiden geç gelir diye 2.bir Next Minix HD aldım... Bu sefer Mavi... Yazılım attım vs. vs. Yahu yine sorunlarım var...

1.İtalyan Skyları seyrederken bir kaç kez resetledi...
    2.Kanal taşıma yaparken de bir kaç kez resetledi...
    3.Bugün de kanal taşırken kiltlendi...
    4.Eski cihaz da bu yeni cihaz da (bunda daha çok) uydu geçişleri yaparken Özellikle astrada (turksat Diseq1 - HB-2- Astra-3) önce sinyal yok diyor... Altı yedi kanal atlayınca sinyal geliyor...

Bunlar aklıma gelenler... Sinyal yok hatası için next diseq switch aldım... değişmedi... Kablo ve LnB mi değiştirmem lazım ki....?
    Ben birşey soracaktım,cihaz resetliyor,açılmıyor dedikten sonra neden riske girip tekrar aynı cihazdan aldınız?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    576291

youtube açmıyor önceki sürümde açıyordu uydudanda network tende güncelledim ama bağlantı harası veriyor youtube da birde bazen cihaz açılmıyor fişten çekip yarım saat sonra taktıktan sonra açılıyor cihaz servislik mi oldu acaba

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-12-2005
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    170024

iyi günler

Kısa süre sonra yeni menülü yazılım verilecek youtube sorunu düzelmiş olacak

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

kutusunda yazan ve hic calışmıyan wifi icin birşey yok sanırım bu cihazın wifi si var diye yanlışlıkla işgüzar birimi yazdı kutuya veya vatandaşı aldatmaca alanın elinde kaldı

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    57741

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi halit beydeş Mesajı Göster
    kutusunda yazan ve hic calışmıyan wifi icin birşey yok sanırım bu cihazın wifi si var diye yanlışlıkla işgüzar birimi yazdı kutuya veya vatandaşı aldatmaca alanın elinde kaldı
    Sayın Halit Beyteş,
    Linkteki ürünü alma şansınız varsa hiç durmayıp hemen alın ve bu wifi sorununuzu sonlandırın. (Ben öyle yaptım) :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı