Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Bu Gıdalarda Kanser Riski Var !

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  29-06-2008
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  6,586
  Üye No
  442137

  Bu Gıdalarda Kanser Riski Var !  Fransa’daki Caen Üniversitesi’nde 2 yıl süren araştırmaya göre genetiği ile oynanmış gıdalar (GDO) kobaylarda sağlık sorunlarına yol açtı...

  Fransa’da bulunan Caen Üniversitesi’nin iki yıl boyunca büyük gizlilikle genetiği ile oynanmış (GDO) besinler üzerine yürüttüğü araştırmanın dehşet verici sonuçları açıklandı.
  Üniversiteden bir ekip iki sene boyunca büyük bir gizlilikle kapalı kapılar ardında GDO’lu besinlerin etkileri üzerine bir araştırma yürüttü. 200 fare ile yapılan araştırmalarda, farelerin bir grubu GDO’lu mısır ile diğer bölümü ise genetiği ile oynanmamış gıdalarla beslendi.

  13 ay sonra etkisi görüldü
  Deneye başlandıktan 13 ay sonra GDO’lu gıdalarla beslenen farelerin vücutlarında ciddi sağlık sorunları görülmeye başlandı. Dişi farelerin memelerinde vücut ağırlıklarının yüzde 25’i oranında tümörler oluştuğu gözlemlendi.
  Erkek farelerin ise ağırlıklı olarak karaciğer ve böbreklerinde anormallikler saptandı. Bilim insanları araştırmaya aynı şekilde devam ettirdiklerinde bu semptomların daha da ağırlaştığı görüldü.
  Araştırmanın 24’üncü ayına gelindiğinde, GDO’lu gıdalarla beslenen dişi farelerin yüzde 50 ila yüzde 80’inin tümörden etkilendiği görülürken bu oran GDO’suz gıdalarla beslenenlerde yüzde 30’ta kaldı. Ayrıca GDO’lu gıdalarla beslenen farelerde kanserli hücrelerin daha hızlı yayıldığı saptandı.

  20 kat hızlı ilerliyor
  GDO’lu gıdalara maruz kalan erkek farelerde, GDO’suz gıdaları tüketen hemcinslerine oranla kanserin 20 kat daha hızlı ilerlediği görüldü.
  Dişi farelerde ise GDO’lu gıdalara maruz kalanlarde kanserin, diğerlerine oranla üç kat hızlı yayıldığı saptandı. Kemirgenlerde bir sene insanlarda yaklaşık 40 seneye eşit

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-10-2007
  Mekan
  28 Giresun
  Yaş
  66
  Mesajlar
  2,371
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  393967

  Bize bir şey olmaz,biz şerbetliyiz,nasıl olsa tesadüfi yaşayan bir milletiz,her türlü deneme tahtası yaptılar bizleri,kanserler çoğaldı,çeşitli hastalıklarlan tıp çare bulmaz ümüdi ile kocakarı ilaçlarına ve hacı hocaya baş vuran bir milletde olduk çıktık,ülkenin ekonomik ve siyasi koşulları bile bizi ilgilendirmiyor,çoğu şeye es geçip gül gibi geçiniyoruz,dışarıya gönderdiğimiz besinleri Avrupa bunlar zararlı unsurlar taşıyor diye geri gönderdiğinde bu ürünler pazarlarımızda indirimli olarak satılarak ucuz diye almayanımızda yok,neyse v.s v.s,şimdi bu habere göre kaç kişinin umurunda olacakki,zaten önlemini alan bu ülkede elimizin parmakları ile sayılı,üstelik nası önlem alacaksınki,katkı maddesi ve zararlı unsur olmayan ülkede gıda maddesi yok gibi,organik denilenlerde bile bu mevcut,dağ başına çıksan orada bile asit yağmurlarına , kurşuna , zararlılar yağmurlan çevreye bulaştığı gibi vücudumuza bulaşmıyormu,peki çözüm ney,çözüm... petrol ürünlerini ve zararlı unsur içeren maddeleri yasaklamak,buda ekonomik ve maddi yönden olmayacağına göre,mecbur alışacağız,önlem alan biraz geç ölür,almayanda bizler gibi erkenden mefta olur,hayat devam eder,işin ilginci bu zararlı unsurları hem önce kendileri kullanıp sermaye için dışarı ihraç edip peşindende ay bunlar zararlıymış diye incelemelerde bulunarak açıklama yapıyorlar bulaşmayın diye,bu kadar eleşriri yeter,yinede paylaşım için teşekkürler.

 3. #3
  New Member
  Giriş Tarihi
  03-09-2004
  Mekan
  Türkiye Dışı / Other Country
  Mesajlar
  14
  Üye No
  25923

  valla biraz pahalı olmakla birlikte maalesef güvenilir üreticilerden organik ürün almak gerek.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı