Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: uydu kurulum ve yazilim isine basliyorum yardimlarinizi bekliyorum..

New Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    583863

uydu kurulum ve yazilim isine basliyorum yardimlarinizi bekliyorum..

selam arkadaslar yillar once bu isi yapmistim artik tekrar yapmak istiyorum bana lazim olan arac gerecleri yazabilirmisiniz

uydu bulucu yazilim yuklemek icin ara kablasu vs. vs..

sifreli kanalllarin sifresini cozmek icin aletler.. simdien tesekurler

bu is icin 500 tl ayirdim simden tesekurler.....

sabirsizlikla bekliyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Profesyonel olarak mı, kendi sisteminiz için mi?

New Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    583863

profosyonel... hocam

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mahir_tanir Mesajı Göster
    selam arkadaslar yillar once bu isi yapmistim artik tekrar yapmak istiyorum bana lazim olan arac gerecleri yazabilirmisiniz

sifreli kanalllarin sifresini cozmek icin aletler.. simdien tesekurler

sabirsizlikla bekliyorum..
    Şifreli kanalları çözmek için size Sihirli değnek öneriyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Bu kadar az bir bütçeyle bu iş yapılır mı bilemem, ayrıca şifreli kanalları çözmek için paylaşım vermeniz lazım. Ya da uydudan güncellemeli bazı paketleri açan cihazlar var bildiğim kadarıyla.
    Forumda biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Arkadaşım sakın ukalalık ve çokbilmişlik yaptığımı sanma,ama bence sen bu işe hiç başlama istersen;seneler önce bu işi yaptığını yazmışsın ama şartlar çok değişti...Şimdiye kadarki bütün bildiklerini unut,herşey neredeyse "silbaştan" oldu...

Sen daha neyin ne olduğunu bile bilmiyorsun...Bu işler öyle "şak" diye öğrenilmez,öncelikle forumu iyice araştırmalısın,burada her türlü bilgiye ulaşabilirsin...Araştırdıkça,ne kadar az şey bildiğini göreceksin...

Bu işlerde tecrübe de çok önemlidir,yalan-yanlış birşeyler yaparak potansiyel müşterilerinin başını yakma;sonra senin de çok başın ağrır...

Dediğim gibi;sakın beni yanlış anlama,sadece iyi niyetli bir tavsiye olarak kabul et...

Sağlıcakla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

uydularda emu ile açılan doğru dürüst bir şey kalmadı ama sen çanak kurulumu multifed kurulumu uydu ayar işleri gibi vs işleri yapacaksan olabilir fakat şifre işi yaş servır mervır gerekiyor onlarda sakat işler

New Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    583863

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Arkadaşım sakın ukalalık ve çokbilmişlik yaptığımı sanma,ama bence sen bu işe hiç başlama istersen;seneler önce bu işi yaptığını yazmışsın ama şartlar çok değişti...Şimdiye kadarki bütün bildiklerini unut,herşey neredeyse "silbaştan" oldu...

Sen daha neyin ne olduğunu bile bilmiyorsun...Bu işler öyle "şak" diye öğrenilmez,öncelikle forumu iyice araştırmalısın,burada her türlü bilgiye ulaşabilirsin...Araştırdıkça,ne kadar az şey bildiğini göreceksin...

Bu işlerde tecrübe de çok önemlidir,yalan-yanlış birşeyler yaparak potansiyel müşterilerinin başını yakma;sonra senin de çok başın ağrır...

Dediğim gibi;sakın beni yanlış anlama,sadece iyi niyetli bir tavsiye olarak kabul et...

Sağlıcakla...
    sammimiyetin için tesekurler .. sifre cözme isimden vazgectim ama kurulum icin ne gıbı mahzemelere ihtiyacım var bunlari temin edip en azindan kurulum yapabilirim tesekurler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

sammimiyetin için tesekurler .. sifre cözme isimden vazgectim ama kurulum icin ne gıbı mahzemelere ihtiyacım var bunlari temin edip en azindan kurulum yapabilirim tesekurler...
    1-Kaliteli bir beton delici matkap ve uçları...
    2-Metrik-8 çelik dübel(zemine montaj için)...
    3- "" " " tuğla dübeli(duvara montaj için)...
    4-Trifon vida(tuğla dübeli için)...
    5-Bol miktarda RG-6 kablo...
    6-Yine bol miktarda F-Konnektör ve F-Ara konnektör...
    7-Pense,yan keski,maket bıçağı,çekiç,izolasyon bantı,kablo bağı ve çeşitli ebatlarda yıldız ve düz tornavidalar...
    8-12-13 düz ve yıldız,10-11 düz ve yıldız anahtar...
    9-En önemlisi de kaliteli ve sağlam bir profesyonel uydu bulucu cihaz...
    10-Tüm bunları taşımak için büyükçe bir takım sandığı veya çantası...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,ama profesyonel olarak uydu kurulum işi yapacakların "olmazsa olmaz"larıdır...

Sağlıcakla...
    Düzenleyen ibrahimgüvençer : 21-09-2012 at 23:03 Sebep: İlave

Member
    Giriş Tarihi
    27-06-2008
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    441849

:smile_nonmahir günaydın senin dediğin 10 sene önceydi çözülecek birşey kalmadı git bir tv tamircisinin yanında çalış öğreren arkadaşım çanak kurmak zor

New Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    583863

1-Kaliteli bir beton delici matkap ve uçları...
    2-Metrik-8 çelik dübel(zemine montaj için)...
    3- "" " " tuğla dübeli(duvara montaj için)...
    4-Trifon vida(tuğla dübeli için)...
    5-Bol miktarda RG-6 kablo...
    6-Yine bol miktarda F-Konnektör ve F-Ara konnektör...
    7-Pense,yan keski,maket bıçağı,çekiç,izolasyon bantı,kablo bağı ve çeşitli ebatlarda yıldız ve düz tornavidalar...
    8-12-13 düz ve yıldız,10-11 düz ve yıldız anahtar...
    9-En önemlisi de kaliteli ve sağlam bir profesyonel uydu bulucu cihaz...
    10-Tüm bunları taşımak için büyükçe bir takım sandığı veya çantası...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,ama profesyonel olarak uydu kurulum işi yapacakların "olmazsa olmaz"larıdır...

Sağlıcakla...
    cok saol abicigim tam istedigim buydu cok tesekurler.....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aziz48 Mesajı Göster
    :smile_nonmahir günaydın senin dediğin 10 sene önceydi çözülecek birşey kalmadı git bir tv tamircisinin yanında çalış öğreren arkadaşım çanak kurmak zor
    Merak etmeyin,arkadaş şifre kırmaktan vazgeçti,sadece kurulum ve ayar işleriyle meşgul olacak...

cok saol abicigim tam istedigim buydu cok tesekurler.....
    Rica ederim,kolay gelsin...

Adviser
    Giriş Tarihi
    08-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    423496

@mahir_tanir,

Uydu anteni ayarlamak, çatıya çıkarılacak bir TV ve uydu alıcısı ile veya basit bir uydu bulucu ile de mümkün ise de siz bu işe profesyonel anlamda başlamak istediğinizi belirtmektesiniz. O halde hizmeti sunum şekliniz de en az yapacağınız iş kadar önemlidir. Örneğin, montaja bir iş kıyafeti ile gitmek ciddiyetinizin, kullanacağınız araç/gereç konuya hakimiyetinizin bir göstergesi olarak müşteriye yansıyacak, size olan güveni arttıracaktır.

Ancak konu hakkında fazla bilginiz olmadığı için size öncelikli tavsiyem bulunduğunuz bölgeden alınabilen uyduları tanımanız ve bunlar için gerekli minimum anten ölçülerini tesbit etmenizdir. İkinci husus, bulunduğunuz bölge için bu uyduların “azimuth” ve “elevasyon” açılarını gösteren bir liste yapmanızdır. Zira uyduları bulurken bu listeden faydalanacaksınız. Ve elbette bu alanda profesyonel anlamda çalışmaya başlamadan önce bir süre montaj ve ayar işlerinden anlayan bir kişinin yanında onun tecrübelerinden yararlanmanızı, kendi başınıza farklı uydularla çalışma yaparak tecrübe edinmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlarımızın tavsiyelerine ve araç-gereç konusunda yazdıklarına ek olarak ben de, yine "profesyonellerin olmazsa olmazlarından" olan ve ayar sırasında işinizi çok kolaylaştıracak şu gereçten bir adet edinmenizi tavsiye ederim.

Ayar işlemine bu tür bir gereçle başlarsanız, üzerindeki optik düzenek sayesinde aradığınız uydunun -yön ve yükseklik olarak- konumunu kolaylıkla bulursunuz. Ayrıca anteni kuracağınız noktada anten uydu arasında bina, ağaç, vs gibi bir engelin olup olmadığını da rahatlıkla tesbit edebilirsiniz. Çalışmanız profesyonel bir boyut kazanır.

Başarılar...
    Düzenleyen satel_Z : 22-09-2012 at 14:12

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    557958

@mahir_tanir;

Bu işi profesyonel olarak yapmak istediğinizden bahsetmişsiniz. Yani para karşılığı bu işi yapacaksınız. O zaman bu işten gerçekten anlamanız gerekmektedir. Bu işten belli ki tam anlamıyorsunuz. Çünkü daha tam ne kullanılması gerektiğini bile bilmiyorsunuz. Kurulum öğrenebilirsiniz belki ama yazılım işi çok karmaşıklaştı ve anlayabilmeniz ve olayı çözebilmeniz uzun zaman alabilir. Karşı tarafta size para ödeyeceği için sizden mükemmellik bekler. Tabiki de sizde aldığınız paranın hakkını vermek istersiniz. Benim size tavsiyem kurum işini kendi alacağınız ekipmanlarla önce kendinize kurmaya çalışın. Bütün uyduların hangi yörüngede olduğu, hangi frekansın kuvvetli hangisinin ince ayar yapılması gerektiğini uygulayarak öğrenin gerekirse notlar alın. Kendinizi bir iki ay içinde geliştirin zaten kurulum işi çok zor değildir. Ama ben illaki yazılımla da ilgilencem dersenizde çok derin araştırmalar yaparak dediğim gibi kendi ekipmanlarınızda denemeler yaparak kısa bir sürede olmasada bunuda çözebileceğinizi düşünüyorum.

Size çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satel_Z Mesajı Göster
    @mahir_tanir,

Uydu anteni ayarlamak, çatıya çıkarılacak bir TV ve uydu alıcısı ile veya basit bir uydu bulucu ile de mümkün ise de siz bu işe profesyonel anlamda başlamak istediğinizi belirtmektesiniz. O halde hizmeti sunum şekliniz de en az yapacağınız iş kadar önemlidir. Örneğin, montaja bir iş kıyafeti ile gitmek ciddiyetinizin, kullanacağınız araç/gereç konuya hakimiyetinizin bir göstergesi olarak müşteriye yansıyacak, size olan güveni arttıracaktır.

Ancak konu hakkında fazla bilginiz olmadığı için size öncelikli tavsiyem bulunduğunuz bölgeden alınabilen uyduları tanımanız ve bunlar için gerekli minimum anten ölçülerini tesbit etmenizdir. İkinci husus, bulunduğunuz bölge için bu uyduların “azimuth” ve “elevasyon” açılarını gösteren bir liste yapmanızdır. Zira uyduları bulurken bu listeden faydalanacaksınız. Ve elbette bu alanda profesyonel anlamda çalışmaya başlamadan önce bir süre montaj ve ayar işlerinden anlayan bir kişinin yanında onun tecrübelerinden yararlanmanızı, kendi başınıza farklı uydularla çalışma yaparak tecrübe edinmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlarımızın tavsiyelerine ve araç-gereç konusunda yazdıklarına ek olarak ben de, yine "profesyonellerin olmazsa olmazlarından" olan ve ayar sırasında işinizi çok kolaylaştıracak şu gereçten bir adet edinmenizi tavsiye ederim.

Ayar işlemine bu tür bir gereçle başlarsanız, üzerindeki optik düzenek sayesinde aradığınız uydunun -yön ve yükseklik olarak- konumunu kolaylıkla bulursunuz. Ayrıca anteni kuracağınız noktada anten uydu arasında bina, ağaç, vs gibi bir engelin olup olmadığını da rahatlıkla tesbit edebilirsiniz. Çalışmanız profesyonel bir boyut kazanır.

Başarılar...

@satel_Z arkadaşım bu alet çok kullanışlı bişeye benziyor,kurulum yapacağımız yerin civarında hiç kurulu anten yoksa çok işimize yarar...Fiyatı ve nereden edinebileceğimiz hakkında bilgi verirsen sevinirim...

Adviser
    Giriş Tarihi
    08-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    423496

@satel_Z arkadaşım bu alet çok kullanışlı bişeye benziyor,kurulum yapacağımız yerin civarında hiç kurulu anten yoksa çok işimize yarar...Fiyatı ve nereden edinebileceğimiz hakkında bilgi verirsen sevinirim...

Fiyatı $175 – 200 arasıdır. İnternet üzerinden birçok alışveriş sitesinden temin edilmesi mümkündür.

Şu adresteki video, kullanım şekli hakkında bir fikir verecektir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satel_Z Mesajı Göster
    Fiyatı $175 – 200 arasıdır. İnternet üzerinden birçok alışveriş sitesinden temin edilmesi mümkündür.

Şu adresteki video, kullanım şekli hakkında bir fikir verecektir.

Bilgi için teşekkür ederim...Yani bu alet Türkiye'de bulunmuyor ve yurtdışından getirtmemiz gerekiyor herhalde...

Aletin kullanımı hakkında Youtube'da verilen bilgiler Türkçe olsaymış daha iyi olacakmış...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Burada buldum ama fiyatı oldukça uçuk...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Antenle uydu arasındaki engelleri nasıl tespit edip gösteriyor bu alet?

Adviser
    Giriş Tarihi
    08-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    423496

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Antenle uydu arasındaki engelleri nasıl tespit edip gösteriyor bu alet?

Engel tesbiti yapılmak istendiğinde, resimde sağ tarafta görülen optik parçadan bakılır. Burada düşey bir skala görülür. Bu skalanın sol tarafında 1° aralıklarla derecelendirme, sağ tarafında ise % skalası vardır. Alet düşey olarak tutulup açısı değiştirildiğinde bu skala hareket eder. Optik parçanın ortasında ise yatay, sabit, ince bir çizgi (hairline) vardır. İki göz açık olarak bakıldığında optik yanılma nedeniyle bu çizgi optik parçanın dışına uzanır. Çizgi karşıdaki nesnenin üst hizasına gelecek şekilde alet döndürülür. Sol skalada okunan açı değeri, nesnenin -göz hizasına göre- yükseklik açısıdır. Bu değer uydunun kalkış açısından fazla ise ölçüm yaptığınız nokta "uyduyu görmüyor" demektir. Ya da ince çizgi, uydunun yükseklik açısına karşılık gelen değerde tutulur ve azimuth yönünde çizginin üstüne çıkan bir nesne olup olmadığı kontrol edilir.

Sağ taraftaki % skalası ise uzaktaki nesnenin yüksekliğinin hesaplanmasında kullanılır.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı