Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Vu Solo Sinyal Sorunu

New Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2011
    Mekan
    18 Çankırı
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563622

Vu Solo Sinyal Sorunu

Arkadaşlar merhaba,

bulundugum apartmanda merkezi sistem turksat ve hotbird vardı.Ben bir çanak daha taktırdım.İşlemi yapan arkadaş 1 aparat sayesınde benı merkezı sısteme baglamıstı.Eutelsattı MDU4 kanal listesi ile izleyebiliyordum.

Ancak bugün eutelsata sinyal 0 olarak gozukuyor.Ancak AGC seviyesi %99 olarak gözüküyor.Normal olarakta kanalı açmıyor.

Bu durumdan kurtulmak için ne yapmam lazım :(

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

New Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2011
    Mekan
    18 Çankırı
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563622

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi musacca Mesajı Göster
    Arkadaşlar merhaba,

bulundugum apartmanda merkezi sistem turksat ve hotbird vardı.Ben bir çanak daha taktırdım.İşlemi yapan arkadaş 1 aparat sayesınde benı merkezı sısteme baglamıstı.Eutelsattı MDU4 kanal listesi ile izleyebiliyordum.

Ancak bugün eutelsata sinyal 0 olarak gozukuyor.Ancak AGC seviyesi %99 olarak gözüküyor.Normal olarakta kanalı açmıyor.

Bu durumdan kurtulmak için ne yapmam lazım :(

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Arkadaşlar yokmu yardım edecek?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-05-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    13113

dostum bence mdu 4 ayarları ile tek tek manuel olarak kanalları tarat..veya mdu 4 uyumlu hazır kanal listelerinden yükle...

Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    144521

Benimde halen yaşamakta olduğum benzer bir sorunum var.Bende apartmanda aynı ortak iki uydulu sistemde bir yıldır BH 1.7.2 imaj kullanıyordum geçen haftadan beri TRT1 HD ,Star,cnbc-e ve e2'yi seyredemez olunca BH 1.7.7 imaj attım.Maalesef sorun çözülmediği gibi bu seferde tüm hotbird de gitti.3 gündür yaklaşık 6 farklı imaj ve üstüne official imaj ne yaptımsa sorun çözülmedi(yan odamda eski DM 500'üm var onda herhangi bir sorun yok).Tuner ayarlarında basit ,gelişmiş tüm versiyonları tek tek denedim.manuel tp taradım hiçbiri fayda vermiyor,sadece turksattaki kanalları buluyor hotbirdten çıt yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

DM500 un takılı olduğu hatta cihazınızı takıp deneyiniz. orda sorun olacak mı bakın?

sonra yazılım atar gibi . 3 sn surecek sonra guncel bir yazılım yükleyiniz.

New Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2011
    Mekan
    18 Çankırı
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563622

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Olayhakan Mesajı Göster
    dostum bence mdu 4 ayarları ile tek tek manuel olarak kanalları tarat..veya mdu 4 uyumlu hazır kanal listelerinden yükle...

burda bulunan mdu4'lü listeyi indirdim ama malesef sonuç alamadım.

Benim anlamadığım calısan cıhaz bır anda nasıl mdu4'lü kanal listesi bozulur.Sinyal 2 gundur 0 agc:99

Bu konuda nasıl bır cozum onerırısınız 2 gundur tvyı acamıorum :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

burda bulunan mdu4'lü listeyi indirdim ama malesef sonuç alamadım.

Benim anlamadığım calısan cıhaz bır anda nasıl mdu4'lü kanal listesi bozulur.Sinyal 2 gundur 0 agc:99

Bu konuda nasıl bır cozum onerırısınız 2 gundur tvyı acamıorum :(
    cihazın tunerinde bir arıza olmus olsa tamamen gostermez silikon tuner çünki..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1958

Sanırım sizin sorun çatı ekipmanı mdu4 lnb arıza yapmış olabilir veya araya takmış olduğu option swişte bozuk olabilir..

Size tavsiyem çatı arasında kablonuzu biliyorsanız mdu4 gelen kablo ile eve inen kabloyu arametal veya sipliter yardımı ile bağlayıp arızanın neden olduğunu anlayabilirsiniz..

Yukardaki işlemden sonra görüntü alırsanız option swiş bozuktur yok yine sinyal gelmezse çatıda lnb veya uydu yönü kaymışta olabilir..

buradaki listede yüklü olmalı deneme yapmadan evvel..

Sevgiler Kolay gelsin.
    Düzenleyen Galaxy2002 : 20-09-2012 at 13:33

New Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2011
    Mekan
    18 Çankırı
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563622

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi galaxy2002 Mesajı Göster
    Sanırım sizin sorun çatı ekipmanı mdu4 lnb arıza yapmış olabilir veya araya takmış olduğu option swişte bozuk olabilir..

Size tavsiyem çatı arasında kablonuzu biliyorsanız mdu4 gelen kablo ile eve inen kabloyu arametal veya sipliter yardımı ile bağlayıp arızanın neden olduğunu anlayabilirsiniz..

Yukardaki işlemden sonra görüntü alırsanız option swiş bozuktur yok yine sinyal gelmezse çatıda lnb veya uydu yönü kaymışta olabilir..

buradaki listede yüklü olmalı deneme yapmadan evvel..

Sevgiler Kolay gelsin.
    Cevap için teşekkür ederim.

Cihazdan sinyal kontrolü yaptıgımda Eutelsat sınyalı %0-%60 arasında devamlı olarak değişiyor.Yani sinyal stabil değil.Onda bi sıkıntı var sanırım.

Bugun baska bir uydu cıhazıyla sınyal sevıyesını kontrol edıcem olmadı servıs yolu gozuktu sanırım :(

New Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2011
    Mekan
    18 Çankırı
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563622

Cevap için teşekkür ederim.

Cihazdan sinyal kontrolü yaptıgımda Eutelsat sınyalı %0-%60 arasında devamlı olarak değişiyor.Yani sinyal stabil değil.Onda bi sıkıntı var sanırım.

Bugun baska bir uydu cıhazıyla sınyal sevıyesını kontrol edıcem olmadı servıs yolu gozuktu sanırım :(

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Benim sorunum kurdurttugum Eutelsat'ı apartmanda bulunan merkezi sisteme bağlayan diseqc'in bozuk olmasından kaynaklanıyormuş.

Bu aparatın kalitelisini nerde bulabılırım. Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bulacağım internet sitesi varmıdır?

Teşekkür ederim

11. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık