Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: Şehit yakınlarının saldırısına uğrayan kadın konuştu

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    526607

Şehit yakınlarının saldırısına uğrayan kadın konuştu

BİNGÖL’ün Karlıova İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırı şehit olan 8 polisten Ümit Yıldırım’ın cenazesinin dün Trabzon Havalimanı’nda karşılanması sırasında, elindeki Türk bayrağını sallayarak, "Siz aldınız, dağdan indirdiniz bunları. Otobüsle getirdiniz, karşıladınız" diye bağırınca şehit yakınlarının saldırısına uğrayarak baygınlık geçiren Nurten Yetimoğlu, açıklamalarda bulundu.

Asker kızı olduğunu söyleyen Yetimoğlu, "Şehidimizi gidip uğurlamak istedim. Annesi ’Yavrum artık beni kim arayacak?’ deyince kendimi kaybettim, koptum. Sonra ne olduğunu anlamadım. Bir kadın vurdu. Çekmeler, tekmeler, çığlıklar" dedi.

Dün Malatya’dan askeri uçakla Trabzon Havalimanı’na getirilen şehit polis memuru Ümit Yıldırım’ın cenazesi, ambulansa konulurken, aniden elinde Türk bayrağı ve yakasında da şehidin fotoğrafı ile ortaya çıkan Nurten Yetimoğlu, "Siz aldınız, dağdan indirdiniz bunları. Otobüsle getirdiniz, karşıladınız. Her gün şehit geliyor. Bunun sonu ne zaman gelecek? Allah belasını versin böyle işin" dedi. Bunun üzerine şehidin kuzeni Metin Yıldırım, öfkeli kadını uzaklaştırmak istedi. Tepki gösteren ve "Sen kimsin? " diyen şehitin yakınları da provokatörlükle suçladıkları Yetimoğlu’na saldırdı. Saldırı sonucu yere düşen Yetimoğlu baygınlık geçirdi, bir kişi de başına ayağıyla bastı. Polis, Nurten Yetimoğlu’nu aprondan dışarı çıkartarak öfkeli kalabalıktan uzaklaştırdı.

"KENDİMİ KAYBETTİM"

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Nurten Yetimoğlu, şehit polis Ümit Yıldırım’ın cenazesinin dün sabah Trabzon’a getirileceğini öğrendikten sonra havalimanına gittiğini söyledi. Yetimoğlu, "Şehidimizi gidip uğurlayayım istedim. Ben de bir asker çocuğuyum. Bayrağı aldım, gittim. Şehit annesi, ’Yavrum beni kim arayacak?’ deyince kendimi kaybettim, koptum" dedi. Yetimoğlu, şöyle devam etti:

"Tepkimi dile getirmek istedim. ’Yazıklar olsun dağdakilere fırsat verenlere. İçerdeki 485 kişiyi dışarıya çıkardınız. Bunlar KDV olarak geri geldi size. Her gün şehit geliyor. Bunun sonu ne zaman gelecek? Allah belasını versin böyle işin’ dedim. Ondan sonra ne olduğunu anlamadım. Birden birisi çıktı ortaya. O vurdu. Bir kadın vurdu. Çekmeler, tekmeler. Çığlıklar. Anlamadım."

TÜRK BAYRAĞINI ÇANTAMDA GEZDİREMEYECEK MİYİM?

Kendini kaybettikten sonra polis tarafından Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Bölümü’nden apron dışına çıkartılan Yetimoğlu, burada da polisin, "Niye geldiniz buraya? Neden buradasınız? Bayrakla neden geldiniz? Buraya bayrakla gelmekteki amacınız neydi?" gibi sorular yönelttiğini iddia ederek, şunları söyledi:

"Bir Türk vatandaşı olarak Türk bayrağını çantamda gezdiremeyecek miyim? Benim bayrağımı sorgulayana kadar, gidin doğudakileri, doğuda asılan PKK bayraklarını sorgulayın. O bayrak için can verilmiş. Ben bir asker kızıyım. Bu bayrağı istediğim gibi taşırım. Bunu kimse sorgulayamaz."

EVLAT ACISINI ÇOK İYİ BİLİRİM

Nurten Yetimoğlu, "Genelde şehit cenazelerine giderim. Evlat acısını çok iyi bilirim. Oğlum kanser hastasıydı. Çok uğraştım. Kendimi kaybettim. Dün havaalanında ne oldu tam anlayamadım. O sırada bakan ya da milletvekilleri orada mıydı değil miydi bilmiyorum. Kimseyi görmedim ki. Sadece o kadının, şehit annesinin yangınını gördüm. Şehit yakınlarının yerde bağırmalarını gördüm" diye konuştu.

Fatih TURAN/TRABZON, (DHA)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Tepki gösteren ve "Sen kimsin? " diyen şehitin yakınları da provokatörlükle suçladıkları Yetimoğlu’na saldırdı. Saldırı sonucu yere düşen Yetimoğlu baygınlık geçirdi, bir kişi de başına ayağıyla bastı. Polis, Nurten Yetimoğlu’nu aprondan dışarı çıkartarak öfkeli kalabalıktan uzaklaştırdı.

Şehitler üzerinden siyaset,rant elde etme zihniyeti ve eylemleri o kadar fazlalaştıki çokta yadırgamıyorum şahsen.İnsanlar zaten acılı,aralarına hariçten karışıp ne yaygara yapıp galeyana getirmeye çalışıyon milleti sende hanım!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    39924

Chantal Zakari Vakasını hatırlayan varmı?Bana birbenzeri gibi geliyor....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nigdeli29 Mesajı Göster
    Tepki gösteren ve "Sen kimsin? " diyen şehitin yakınları da provokatörlükle suçladıkları Yetimoğlu’na saldırdı. Saldırı sonucu yere düşen Yetimoğlu baygınlık geçirdi, bir kişi de başına ayağıyla bastı. Polis, Nurten Yetimoğlu’nu aprondan dışarı çıkartarak öfkeli kalabalıktan uzaklaştırdı.

Şehitler üzerinden siyaset,rant elde etme zihniyeti ve eylemleri o kadar fazlalaştıki çokta yadırgamıyorum şahsen.İnsanlar zaten acılı,aralarına hariçten karışıp ne yaygara yapıp galeyana getirmeye çalışıyon milleti sende hanım!
    Yinede sonuç olarak bunlar yapılmamalıydı.

Millette öyle bir konuma getirildi ki A diyeni alaşağı ediyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Hey Allahım yarabbim ne günlere kaldık....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi icedream Mesajı Göster
    Yinede sonuç olarak bunlar yapılmamalıydı.

Millette öyle bir konuma getirildi ki A diyeni alaşağı ediyorlar.
    Tamamda sevgili kardeşim herşeyin bir usül adabı var,tanımadığın bir cenazeye katılıp kalkıp slogan atmaya kalkarsan,alkış filan yapmaya kalkarsan neyle karşılaşacağını bilemezsin.Üstte bir abimiz bir misal vermiş bu tarzda provokasyon çabalarıda çokça vaki yakın geçmişte olsun uzak geçmişte olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Sakin olmamız lazım.Malum zor günler geçiriyoruz.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2006
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    203111

Bu ülkede hükümeti eleştirmek suç. en ufak eleştiride provakatör damgası yersiniz. padişahım çok yaşaa.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

aman ha başkanıma söz yok carpılırsınız velevki bi üst bakan varya kayserili ona hic laf yok köşe yastıgı misali körler sagırlar birbirlerini agırlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Ben kadının kafasının ayak altına alındığı fotoğrafı görünce PKK'lı zannettim. Meğerse sadece hükümeti eleştirmiş, şehit yakınları da gereğini yapmışlar.
    Aferin onlara, herhalde bize para vermez hükümet diye korkmuşlardır!!!!!:smiles22::smiles22:
    Ölen zavallının sırtından nemalanacaklar ya!!!!:smiles22::smiles22::smiles22:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

O kadına öyle davrananları lanetliyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Afyonlaştırılmış bir millet olduk iyice,saplan samanı iyice birbirinden ayırt edemez olduk,hal böyle olunca bundan istifa edenler emellerine rahat ulaşır vaziyete geliyor,her zaman yazar ve derim,bir 50 senede ancak aklıımız başa gelir,tabiki yavaş yavaş kendimize gelmediğimiz sürece,nasıl bir ülke olduk anlaşılır değil,sanki mübarek hala kurtuluş savaşından yeni çıkmış bir ülke gibiyiz,şu üstümüzdeki karabasanları bir atsak bütün gerçekler ortaya çıkar ve kendimize geliriz,ne yapalım umut fakirin yinede ekmeğidir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nigdeli29 Mesajı Göster
    Tamamda sevgili kardeşim herşeyin bir usül adabı var,tanımadığın bir cenazeye katılıp kalkıp slogan atmaya kalkarsan,alkış filan yapmaya kalkarsan neyle karşılaşacağını bilemezsin.Üstte bir abimiz bir misal vermiş bu tarzda provokasyon çabalarıda çokça vaki yakın geçmişte olsun uzak geçmişte olsun.
    Yav zaten kadın gitsin provakasyon yapsın demedik. Şu resme bak. Kadının başının üzerinde bir ayak. Kadına verdiğimiz değer bu kadar işte. Katillerden alınması gereken hınç bu kadındanmı alınmalıydı?

Kadının suçu hükümete tepki koymak. Hem bu kadınında tek başına gidip provakasyon yapmaya kalkıştığına inanmıyorum. Seninde söylediğin gibi akıl işi değil. Bir anlık üzüntüyle tepki göstermiştir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi icedream Mesajı Göster
    Yav zaten kadın gitsin provakasyon yapsın demedik. Şu resme bak. Kadının başının üzerinde bir ayak. Kadına verdiğimiz değer bu kadar işte. Katillerden alınması gereken hınç bu kadındanmı alınmalıydı?

Kadının suçu hükümete tepki koymak. Hem bu kadınında tek başına gidip provakasyon yapmaya kalkıştığına inanmıyorum. Seninde söylediğin gibi akıl işi değil. Bir anlık üzüntüyle tepki göstermiştir.
    Sevgili ice,ben zaten yapılanı doğru bulmuyorum aksine şiddetinde çok özel durumlar haricinde karşısındayım.Ancak bu ve benzeri galeyan eylemlerini çokça gördüğümüzden geçmişte ister istemez insanın aklına geliyor bunlar sütten ağzı yanan misali.Belkide her iki halükardada sonuca göre planlanmış bir propoganda amaçlıydı bunu kim nasıl bilebilir.

Benim asıl demek istediğim bir cenaze var ortada genç yaşta bir vatani görevde verilmiş bir kayıp,dolayısıyla acılar henüz taze sinirler gergin böyle ortamlara girip bir anda sessizliği bozacak tarzda bir eyleme nasıl refleks verileceğini bilemezsin.

Tepkileri dile getirmek en doğal hakkımız milletçe ama daha önceki mesajda yazdığım gibi bir usül adap gözetmekte lazım böyle tansiyonun kestirilemediği ortamlarda.

Ha olur ya bu yazdığımıda siyasi konjöktür gözeterek yazdım filan anlaşılmasın,ideolojik saplantılı ve sabit fikirli biri olmamaya gayret eden biriyimdir sende bilirsin.:)Sevgiler.
    Düzenleyen nigdeli29 : 21-09-2012 at 19:17

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı