Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Ms dos konusunda yardım istiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-09-2005
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    134977

Ms dos konusunda yardım istiyorum

Arkadaşlar merhaba..
    Bir tekstil makinası üzerinde çalışmakta olan bilgisayarda 386 anakart vardı, anakart arızalandı yerine 486 dx kart taktım, bilgisyarla makinenin plc si paralel port üzerinden haberleşiyorlar, ancak bilgisayar bir türlü plc yi görmüyor, bilgisayar üzerindeki makinenin programı dos ta yazılmış, tahminlerime göre 486 işlemci çok hızlı oldugu için sistemi görmüyor, bu konuda yardım rica deiyorum, acaba dos da işlemciyi yavaşlatacak bir şey yapabilirmiyim
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    58524

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi meltem11 Mesajı Göster
    Arkadaşlar merhaba..
    Bir tekstil makinası üzerinde çalışmakta olan bilgisayarda 386 anakart vardı, anakart arızalandı yerine 486 dx kart taktım, bilgisyarla makinenin plc si paralel port üzerinden haberleşiyorlar, ancak bilgisayar bir türlü plc yi görmüyor, bilgisayar üzerindeki makinenin programı dos ta yazılmış, tahminlerime göre 486 işlemci çok hızlı oldugu için sistemi görmüyor, bu konuda yardım rica deiyorum, acaba dos da işlemciyi yavaşlatacak bir şey yapabilirmiyim
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
    Sorunun dos un hızıyla ilgili olduğunu sanmam
    386 işlemci ile 486 arasında öyle aman aman bir fark yok
    sanırım kullandığınız programın setup u ile çözebileceğiniz bir durum söz konusu üretici firmanın vereceği kodlar ile ayarlarınızı yapabileceğinizi düşünüyorum
    Ayrıca anakart bios ayarlarına girerek paralel port ayarlarınızı değiştirerek deneme yapın kullanılan program sabit bir port kullanıyor olabilir
    Düzenleyen oguzoztekin : 18-09-2012 at 18:33

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı