Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Turgay Demirel yeniden başkan !!!

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  30-09-2009
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  6,362
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  508421

  Turgay Demirel yeniden başkan !!!  Turgay Demirel yeniden başkan!

  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel yeniden başkanlığa seçildi. Demirel, 4 yıl daha başkan olarak göreve devam edecek.  Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Ankara'da yapılan 6. Olağan Genel Kurulu'nda, Turgay Demirel yeniden başkanlığa seçildi.
  Rixos Oteli'nde gerçekleştirilen genel kurulda 179 delegeden 173'ü oy kullandı. 5 sandıkta yapılan seçimlerde kullanılan 173 oyun 105'ini alan alan Turgay Demirel, 6. kez üst üste başkanlığı kazanmış oldu.

  Diğer aday Ali Doğan 67 oy alırken, 1 oy ise geçersiz sayıldı.

  Ntvspor.net

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  10-11-2008
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  41
  Mesajlar
  38,683
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  466830

  Pek istemiyordum şahsen ama ne diyelim hayırlı olsun.

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  08-09-2007
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  46
  Mesajlar
  5,944
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  380033

  Daha iyisimi varki Bence istikrarlı bir başkan hayırlı olsun..

 4. #4
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  28-12-2006
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  41
  Mesajlar
  13,857
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  301882

  Hayırlı olsun.

 5. #5
  Moderator
  Giriş Tarihi
  22-01-2004
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  61
  Mesajlar
  24,114
  Üye No
  149

  Deniz Gökçe baskletbol dünyasının içinden gelen birisidir...Bugün akşam Gazetesinde yazdıklarını okursanız, Turgay Demirel hakkında biraz fikir sahibi olursunuz...


  Basketbol Turgay Demirel'den kurtulmalı!

  Okurlarımdan özür diliyorum. Bugün ülke ekonomisini değil, Basketbol Dünyasının Başkanlığı'nın, nasıl fahri bir iş olması gerekirken, tam yirmi yıl birilerinin ekmek kapısı olduğunu vurgulamak, yani Basketbol Federasyonu'nun ekonomisini sorgulamak zorundayım. Çünkü siz bu yazıyı okurken, yani ayın 18'inde Ankara'da başkanlık seçimi var.
  Turgay Demirel tam yirmi yıldır (evet tam 20 yıl) Basketbol Federasyonu Başkanlığı yapıyor. Bir insanın bazı hayal ve idealleri varsa, onları gerçekleştirmeyi dürüstçe dener, üç yıl, beş yıl, on yıl sonra da kenara çekilir ve başarılı olmuşsa da toplum tarafından el üstünde tutulur. Basketbol Federasyonu Başkanlığı fahri bir görev ama, eğer Basketbol Federasyonu işleri olmazsa Turgay Demirel eve ekmek götüremez. Basketbol bu arkadaşın ve yandaşlarının ekmek teknesi ama, kimse de işlerin nasıl döndüğünü pek bilmez!
  Rahmetli ve muhterem eski Galatasaray Başkanı Dr. Ali Uras'ın kardeşinin çocuğu olan Turgay Demirel geçmişte yaptığı bütün işlerini batırmış, bankalara milyonlarca kredi borcunu ve devlete vergi borcunu bir akrabasının üstüne yükleyerek, kendi içinde oturduğu evini de bir başka akrabasına satarak, emanet evde oturan bir kimse. Annesinin evi de bir evvelki Federasyon seçimi esnasında haczedilmişti.
  Fahri olarak yapılması gereken, bir sosyal sorumluluk projesi olması gereken Basketbol Federasyonu Başkanlığı bir evvelki seçimde siyasilere ve sponsor firmalara dayanılarak kurtarılmıştı. Bu kişi kulüpleri düşünmüyor, salt Milli Takıma öncelik veriliyordu. Ancak bugün hem Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi kulüpler, hem de Anadolu Efes ve Ülker gibi sporun en büyük sponsorları Turgay Demirel'e oy vermeyeceklerini deklare ettiler. Siyasi destek de artık alamıyor, karşısında da güçlü ve saygıdeğer bir aday var, kamu hizmeti ve Bakanlık yapmış Ali Doğan!

  300 KİŞİYİ KÜSTÜRDÜ
  Bu durumda Demirel ayakta kalmak için bayan takımlarını ve Anadolu'da alt liglerdeki takımları içine alacak yeni kurgular ve vaadler ile bir seçimi daha kazanmak peşinde. Ancak Turgay Bey'in temel ilkesi, ya benden yana olursun, ya da seni basketbolun dışına atarım yaklaşımı. Küstürdüğü insan sayısı 300 kişiyi geçti. Oyuncu, teknik adam, hakem, idareci, sponsor, medya mensubu dahil. Basketbolun gerçek sahipleri artık basketbolun dışında ve basketbolun yönetimi ise oy sağlayan yandaş ve menfaat çarkı üyelerine verilmiş.
  Bugünkü Demirel, kurtuluşu yıllarca yüzüne bakmadığı kimselerde aramakta. Turgay Demirel kulüplerle, sadece tahsilat yapılabilirse ilgilenir. O basketbolu sadece Milli Takım sanır. Tek kişi idaresine inanır! Oyuncuların nasıl binbir zahmetle yetiştirildiğini düşünmez. Bugün İkinci Lig kökenli Genel Kurul delegelerini kulüplerine sponsor bulacağı 'havucu' ile kandırmaya çalışıyor. İddia üzerinden takım gelirlerini artıracağı vaadlerini de oy almak için kullanmakta. Büyük kulüpler desteği çektiği için de, son çare, Bayan Basketbol takımlarına ve delegelerine de oy karşılığı yardım etmek vaadini ortalığa dökmüş bulunuyor.
  Öyle ki Demirel'in kendi oğlu gelip 'Baba sen ne iş yaparsın?' dese ne diyecek ki? Fahri Başkanım mı diyecek?

  ORHUN ENE'Yİ BİLE HARCADI
  Bu kişi, geçmişte Basketbol Federasyonu Başkanlığı için üniversite mezuniyeti gerekirken, ikinci yıl sonrası ayrıldığı ODTÜ'den iki yıllık çıkma kağıdı kullanıp başkanlık yapmıştır. Veya kimse de sormuyor, Tanjeviç neden hem Milli takımdan hem de Fenerbahçe'den maaş alıyordu diye, kime gidiyordu bu fonlar acaba...!
  Üstelik mesela bu yıl erkek basketbolunda İtalya'ya iki maçta da yenilip gene Avrupa Şampiyonası'na gidecek 24 takımın arasına son anda ve zorla girdik. Kendi ülkemizde alınmış bir Avrupa ikinciliğimiz var. Bir de Dünya Şampiyonası'na katılmamız! Erkek basketbolu daha Olimpiyata gidemedi! NBA'de oyuncularımız var, çok başarılı kızlarımız var, ama onlar külüplerin ürünü, Federasyonun değil.
  20 yıl boyunca başarısız olmuş ve camiayı 20 yıl bölmüş bir kimseye oy vermeyiniz ki Türk basketbolu yeniden ayağa kalksın! Turgay Demirel, Orhun Ene'yi bile harcamış biridir!

 6. #6
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  10-11-2008
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  41
  Mesajlar
  38,683
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  466830

  Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hedo Mesajı Göster
  Deniz Gökçe baskletbol dünyasının içinden gelen birisidir...Bugün akşam Gazetesinde yazdıklarını okursanız, Turgay Demirel hakkında biraz fikir sahibi olursunuz...


  Basketbol Turgay Demirel'den kurtulmalı!
  Evet abim bende zaten benzer nedenlerde dolayı pek istemiyordum.Bir yenilik bir artı kattığıda yok basketbolumuza.Diğer aday mesela olayı lise temeline indirip lg kuracağım bu mevcut sistemde altyapı çok yetersiz diyordu haksızda değil yani.Alt yapısı biraz hallice olan bir kaç kulübün bir kaç oyuncu yetiştirmesine,A takımlara adapte etmelerine bakar olduk son yıllarda iyice.Bu yüzden daha idealist,daha yenilikçi kişiler gelmeli artık.Diğer adayın basketbol tabanlı biri olmayışı etkiledi bence olayı.Keşke daha başka adaylarda çıkabilseydi cesaret edip.Ayrıca diğer yönden yıllardır dönem dönem dillendirilen allengirli maddi mevzularda işin farklı negatif yönü.
  Düzenleyen nigdeli29 : 18-09-2012 at 21:38

 7. #7
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-05-2008
  Mekan
  43 Kütahya
  Mesajlar
  4,196
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  434617

  Aziz Yıldırım da karşı çıkıyor ve aleyhine konuşma yapıyor..ama bu adam da tam azizleşmiş kardeşim,kulislerle yine işi bitirdi.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı