Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Fiber kabin pantizot yapımı

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Fiber kabin pantizot yapımı

Öncelikle selamlar.
    Uzun zamandır araştırdığım bir konu var. Arabam için ufak çaplı bir ses sistemi kurmak istiyorum. Ama arka bagaj pandizotunu kestirmek istemiyorum. Bu yüzden onun yerine fiberden pandizot yapmak istiyorum.
    Konuyu baya bi araştırdım, ama malzemeleri bir türlü temin edemedim. Bir sitede büyük çaplı bir kabin için malzeme listesi verilmiş. Bu malzemeleri nerden temin edebilirim acaba? Küçük bir yerde yaşıyorum, boyacılarda falan bulamadım. Burda sadece mdf ve zımpara var :)

- 1 tabaka ham mdf
    - 6-7 kg polyester
    - 2x1 m cam yünü elyaf
    - Lastikli esnek kumaş
    - 2 - 3 Kutu macun
    - Zımpara
    - 1 kg polyester astarı
    - 1 kutu ince macun

Yakınlarında bu malzemeleri temin edebileceğim arkadaşlar varsa, yardımcı olursa sevinirim. Link falan verseniz de kafi :)

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Beyler yok mu yardımcı olabilecek kimse ?

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    558904

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi RebeLDe Mesajı Göster
    Öncelikle selamlar.
    Uzun zamandır araştırdığım bir konu var. Arabam için ufak çaplı bir ses sistemi kurmak istiyorum. Ama arka bagaj pandizotunu kestirmek istemiyorum. Bu yüzden onun yerine fiberden pandizot yapmak istiyorum.
    Konuyu baya bi araştırdım, ama malzemeleri bir türlü temin edemedim. Bir sitede büyük çaplı bir kabin için malzeme listesi verilmiş. Bu malzemeleri nerden temin edebilirim acaba? Küçük bir yerde yaşıyorum, boyacılarda falan bulamadım. Burda sadece mdf ve zımpara var :)

- 1 tabaka ham mdf
    - 6-7 kg polyester
    - 2x1 m cam yünü elyaf
    - Lastikli esnek kumaş
    - 2 - 3 Kutu macun
    - Zımpara
    - 1 kg polyester astarı
    - 1 kutu ince macun

Yakınlarında bu malzemeleri temin edebileceğim arkadaşlar varsa, yardımcı olursa sevinirim. Link falan verseniz de kafi :)
    Liste kalabalık olmuş benim tavsiyem hiç bu işe başlamadan çıkmacıdan pandozit al daha uyguna gelir.
    Ham mdf maranngozlardan temin edebilirsin tabakası yanlış hatırlamıyorsam 2,5 * 2,5 m olması gerek fiyatıda 30 lira civarıdır (tamin)
    Sanayide oto boyacılarından olyester bulabilirsin kiloluk olarak elyafıyla birlikte satılıyor kg fiyatı 8-10 lira macunuda buradan alabilirsin 3 kg 13-15 lira arasında. gene ince macunla polyester astarını buradan temin edebilirsin.
    zmpara herhangi bir nalburdan.

Bütün bu malzemeler sana yaklaşık 200 liraya gelir!!!

Unutmadan esnek kumaşıda koltuk döşeme malzemeleri satan bir yerden dilediğin kadar alabilirsin.
    Düzenleyen Fsmekanik : 19-09-2012 at 05:08

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Fsmekanik; ilgin için çok teşekkür ederim. Orjinali bozmak istemiyorum, hem burdaki malzemeler bagaj içi çift 38cm bas kabini için gerekli malzemeler. Benim işime yarayacak miktar çok daha az olduğu için 60-70 lirayı geçmiyor maliyet. Kafama göre yapmak da cabası :) Yarın gidip oto boyacılara bakacağım ilk iş.

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    558904

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi RebeLDe Mesajı Göster
    Fsmekanik; ilgin için çok teşekkür ederim. Orjinali bozmak istemiyorum, hem burdaki malzemeler bagaj içi çift 38cm bas kabini için gerekli malzemeler. Benim işime yarayacak miktar çok daha az olduğu için 60-70 lirayı geçmiyor maliyet. Kafama göre yapmak da cabası :) Yarın gidip oto boyacılara bakacağım ilk iş.
    İşlem sırasında ve sonrasındaki ss leri bekliyoruz.
    Merak ettim nasıl birşey tasarladığını...

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Bugün gittim, baya bi boyacı gezdim, bulabildiklerim şunlar:

mdf, zımpara, macun, ince macun, akrilik oto boyası, astar boya ve esnek kumaş. Sıvı polyester, sertleştirici ve cam yünü bulamadım bir türlü..

Bi bulursam ufak tefek birşeyler yapacağım, ss leri de koyacağım ama, bulamıyorum henüz.

Ayrıca arabanın kapı içi döşemeleri baya gevşemiş, karbon fiber folyo sipariş ettim, 2-3 güne elimde olur. kapı içi pandizotlarının kumaşlarını söküp karbon fiber kaplamaya çalışacağım. nasıl olacak ben de çok merak ediyorum :)

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    558904

Biraz daha bak bulamazsan istanbuldan göndeririz sana.
    Karbonu nereden siariş verdiin istanbul fatihte uygun fiyata birçok satıcı var istediğin kalitede kargoyla gönderimde yapılıyor.
    Bu arada birkaç soruda ben sorayım
    İnce macun dediğin olay nedir? Normal macundan farkı neymiş bilgin varmı?
    Birde cam yününü ne yapacaksın anlayamadım.
    Cam yününden kastın polyester elyafmıdır?

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

macun dediğim kaportadaki ufak eziklere kullandıkları macun. İnce macun ise kaporta yüzeyine boya astarından önce çekilen macun. şekillendirilmesi daha kolay, daha prüzsüz oluyor.
    Cam yünü dediğim de polyester elyafı, aynen. Cam elyafı yazacaktım, yanlış yazmışım, mazur görün :)
    Karbonu sakaryadan sipariş verdim. deneme amaçlı az miktarda sipariş ettim. 3M görünümlü desenli kabartılı.
    Reklam işine gireceğim için karbon ve polyesterin devamlılığı lazım. Fatihte bildiğiniz yer varsa orasıyla da görüşmek isterim, bu işin devamı olacak çünkü.
    Düzenleyen RebeLDe : 20-09-2012 at 02:35

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    558904

Daha önce aracımın kaputunu kaplamak için araştırmıştım fiber olarıyı.
    En uygun ve idealini fatihte bulmuştum hatta sahibinden sitesinde binlerce ilanı var bir incelerseniz göreceksiniz.
    Ben sonradan döşemelerim komple deri olduğu için kaputuda deri kaplamaya karar verdim fiber elimde kaldı şuan deri kaplı.
    Elimdeki fiberlede iç mekan çıtalarını ve aynalara uygulayıp bir bakacağım.

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Sahibinden.com daki ilanlara baktım, siparişimi de ordan verdim. 14.90 dan başlıyor 127x100cm ebatlarındakiler. 10TL ye buldum kapıda ödemeli olarak aldım, get ilanı değil. gelince bakacağım kalitesine. Adam çok kaliteli değil, ama adi de değil dedi. 3m folyolar metresi 147TL civarıymış. bunlar onun çakmaları. 3 yıl önce uyguladığım bi arabanınki hala patlamadı dedi, iyi işçilik yaparsan, çok fazla gerdirmezsen, iç kısımlara da katlarsan uzun zaman kullanırsın dedi. gelsin bi görelim malzemeyi. Bu arada adam oto dergilerinden birine çıkan bir aracın tamponunu kaplamış, gördüm malzemeyi orda, fena değil gibi duruyor.

Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    361673

fiber malzemesin için istanbul karaköyde balık pazarının arkasındaki nalburların hemen hepsinde var zaten çoğunlukla tekne yapı malzemeleri satıyorlar ben teknemdeki bir kırığın onarılması için ordan tedarik etmiştim yolum düşerse kart falan alıp burdan paylaşabilirim yada yakında varsa bir forumdaş yardım edebilirler

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2008
    Mekan
    79 Kilis
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430132

Cidden çok sevinirim. Bayramdan önce halletme derdindeydim, o da yalan oldu. yok arkadaş, bu memlekette hiçbirşey bulunmuyormuş, onu gördüm. Yolunuz düşerse falan bi telefon numarası dahi olsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler ilginiz için.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı