Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Haberim olmadan Lig Tv'ye üye yapılmışım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Haberim olmadan Lig Tv'ye üye yapılmışım...

Bugün SporExtra paketi almak için DT Online İşlemlere giriş yapmıştım...
    Sistemde "Sporsever Paketi ve Şampiyonlar Paketi" üyeliklerinin aktif olduğu gözüküyordu ve promosyon sonu olarak da 03.10.2013 tarihi belirtilmişti.

Oysa ben bugüne kadar Lig Tv'ye ve Sporsever Paketine hiç üye olmamış ve yakın-geçmiş bir zamanda da böyle bir talepte bulunmamıştım. Yukarıdaki üyelikler tamamen bilgim dışında olmuş...

Müşteri hizmetlerini aradığımda ise yukarıdaki üyeliklerin 05.09.2012 tarihinde telefonla yapıldığı, sistemin otomatik üye yapmadığı bilgisi verildi. İnatla benim bundan haberim yok dememe karşın, yok eşiniz yapmıştır, yok dostunuz yapmıştır gibi saçma sapan cevaplar verildi. Üsteleyince ise talep formu dolduruldu ve üst birimlere iletildi...

Böyle bir şey nasıl oluyor? Herhangi birisi, herhangi birisinin üyeliğini başlatıp/sonlandırabiliyor mu?
    Üyelik benim adıma ama hiç tanımadığım birisi beni Lig Tv'ye nasıl üye yapıyor?

Yukarıdaki 05.09.2012 tarihinde şehir dışında tatildeydim aklımda ne Lig Tv ne de Digiturk vardı açıkçası... Ve kanalların da açık olduğunu bilmiyordum, bilseydim en azından dün akşamki maçı izlerdim...

Yıl 2012 olmuş, bu yaşadığım olaya bir anlam yükleyebilen var mıdır?

Ayrıca çözüme yönelik tavsiyeleriniz varsa, paylaşmanızı rica ederim.

Sevgiler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Üye No
    104

Digiturk'te herşey mümkündür. Hayallerine bile yetişemezsiniz. Allah kolaylık versin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2011
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    555501

Digiturk'te Üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır. En düşük paket fiyatını öğrenmek için XJDJ56FVK Pakete hemen abone olmak için GJH4343KFFGKF gibi kodlar cıkar.

Bu kodlar üyeye özel kodlardır.

Sizin aileden veya size gelen misafirlerden biri bu kodu 3555'e gönderdiyse dahil bu yayınlar açılır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi VEVO Mesajı Göster
    Digiturk'te Üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır. En düşük paket fiyatını öğrenmek için XJDJ56FVK Pakete hemen abone olmak için GJH4343KFFGKF gibi kodlar cıkar.

Bu kodlar üyeye özel kodlardır.

Sizin aileden veya size gelen misafirlerden biri bu kodu 3555'e gönderdiyse dahil bu yayınlar açılır.
    Evde zaten yoktum 15 gündür... (Hırsız girip yaptıysa o ayrı...) Yalnız DT de, üyelik işleminin telefonda görüşülerek yapıldığını söyledi, mh ile görüşmemde... Yani bu şekilde bir durum olmadı...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    97208

Aklıma sizin yerinize online işlemlere başka biri girip yaptı diye geliyor ama...
    Bu da çok anlamsız :( gözüm korktu bu sana yarın bana..
    Dikkatli olmak lazım.

Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    11514

enterasan.....merak ettim sonucu

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    393872

twiterdan ulaşın digi desteğe işlemler hızlansın
    Düzenleyen inv : 17-09-2012 at 18:35

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi episode Mesajı Göster
    Aklıma sizin yerinize online işlemlere başka biri girip yaptı diye geliyor ama...
    Bu da çok anlamsız :( gözüm korktu bu sana yarın bana..
    Dikkatli olmak lazım.
    Online işlemlerden Lig Tv üyesi olmak uzun süredir imkansız, sistemde öyle bir seçenek yok.

Ki dediğim gibi işlem "telefon görüşmesi" ile yapılmış.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272725

Tek kelime ile rezalet! :smiles22:

from, çağrı merkezleri genelde güvenlik için yapılan görüşmeleri kayda alır. Senin adına bu başvurunun (eğer yapılmışsa) kaydını talep et (yazılı olarak daha iyi olur hatta). Kayıdı verselerde, veremezlerse hakkını Tüketici Hakları Hakem heyetinde arayabilirsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Enteresan işler hep bu iki platformda oluor yahu.İnsanlara güven,kalite vs. sunacakları yerde hep allengirli,kurnazlık dolu işler,az memnuniyet çok şikayet görüyoruz.Allah sabır versin insanlarada yani.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2008
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    414965

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi from_anatolia Mesajı Göster
    Evde zaten yoktum 15 gündür... (Hırsız girip yaptıysa o ayrı...) Yalnız DT de, üyelik işleminin telefonda görüşülerek yapıldığını söyledi, mh ile görüşmemde... Yani bu şekilde bir durum olmadı...
    dostum dt e kayıtlı olan teldn mesaj atman lazım bu kodu başka şekilde olmaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ashil Mesajı Göster
    Tek kelime ile rezalet! :smiles22:

from, çağrı merkezleri genelde güvenlik için yapılan görüşmeleri kayda alır. Senin adına bu başvurunun (eğer yapılmışsa) kaydını talep et (yazılı olarak daha iyi olur hatta). Kayıdı verselerde, veremezlerse hakkını Tüketici Hakları Hakem heyetinde arayabilirsin.
    2 kez aradım bugün, kayıt incelenip tarafıma en geç 48 saat içinde geri dönülecekmiş... Dönmelerini bekliyorum...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Uyduhayker Mesajı Göster
    Öyle bir mesaj benim telefonumdan/hattımdan çıkmadı, bu kesin ve nihai sonuç...
    Zaten 05.09.2012 saat 21 civarları (tam dakikasını da söylediler) telefon görüşmesi neticesiyle üyelik aktif edilmiş, DT böyle diyor.
    Düzenleyen from_anatolia : 17-09-2012 at 20:06

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2011
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    555501

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Uyduhayker Mesajı Göster
    Mesajda belirttiğim gibi o üyeye özel kodu hangi cepten yollarsanız yollayın açılır. Sisteme kayıtlı ceptelefonu gerekmez. Hatta deneme yapalım sizin pakette olmayan kanalınız varsa ve o kanaldaki abone olman için belirtilen kodu bana ver ben kendi cep telefonumdan yollayım yayının anında açılır. Bunu daha önce arkadaşımın DİGİTURK aboneliğinden denemiştik.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    117180

Telefon konuşmaları dinlenir ama size dinletilmez bu nasıl bir olaysa

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mahsus Mesajı Göster
    Telefon konuşmaları dinlenir ama size dinletilmez bu nasıl bir olaysa
    Biz de yasal yollara başvururuz...

Az önce de yan oda üyeliği kampanyası için aradılar (: Şaka gibi...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    479662

Biz de yasal yollara başvururuz...

Az önce de yan oda üyeliği kampanyası için aradılar (: Şaka gibi...
    Forumda bi arkadaş vardı, Digitürk MH'de çalışıyomuş, sanırım "GRUDGE" nicki. Ona özelden ulaşmayı deneyin belki yardımı dokunur...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

"En geç 48 saat içinde tarafınıza bilgilendirme yapılacak." denilmişti ama 48 saat dolmasına rağmen herhangi bir bilgilendirme henüz yapılmadı...
    Online işlemlerden iletişime geçiyorum, "tarafınıza dönülecek" deniyor...

Beklemedeyiz bakalım...
    Düzenleyen from_anatolia : 19-09-2012 at 15:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Sonunda aradılar...

Sorun kısmen çözüldü... Bugün itibariyle paketler iptal edilip, cezai ücret yansıtılmayacak dendi.
    Ama 5-19 Eylül aralığındaki 14 günlük kullanım ücreti ödemem gerektiği bildirildi...
    Ben de tabi doğal olarak buna da itiraz ettim...

Olay ise;
    XXXX adında bir kişi arayıp "yanlış anlamadıysam" kendisini benim damadım olarak tanıtmış, durumu anlatmış maçları izlemek istediğini vs. Sonra telefona sözde ben gelmişim güvenlik sorusunu cevaplamışım (doğum yeri) ve 1 yıllık taahhütlü üye olmuşum :)

Not1: Yaşımın 26 olduğu MH tarafından görülüyor olsa gerek, 26 yaşında birisinin damadı olabilir mi?
    Hadi ben yanlış anlamış olayım da "ben XXX'in damadı olsam", bu sefer de bekar olduğum bilgisi ellerinde mevcut değil mi?

Son kez DT'yi arayıp bu mağduriyetimin giderilmesini, aksi halde üyeliğimi iptal edip savcılığa gideceğimi söyledim...
    Telefondaki bey; 48 saat içinde aranacağımı ve sorunun çözüleceğine inandığını söyledi...

....

İnsanın başına ne ilginç şeyler geliyor... Vallahi billahi bıktım... Sırf GS TV için üye olmuştum DT'ye... Ulan Gasssaray!
    Düzenleyen from_anatolia : 22-09-2012 at 22:36 Sebep: Not2'yi doğrulatamadım. O yüzden yanlışlık yapmayalım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Son paragraf işin özeti ve açıklaması işte sevgili from anatolia.Benide bi ara arıyolardı.Yahu istemiyorum desekte olsun yan odaya almazmısınız...:imslow:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272725

Sonunda aradılar...

Sorun kısmen çözüldü... Bugün itibariyle paketler iptal edilip, cezai ücret yansıtılmayacak dendi.
    Ama 5-19 Eylül aralığındaki 14 günlük kullanım ücreti ödemem gerektiği bildirildi...
    Ben de tabi doğal olarak buna da itiraz ettim...

Olay ise;
    XXXX adında bir kişi arayıp "yanlış anlamadıysam" kendisini benim damadım olarak tanıtmış, durumu anlatmış maçları izlemek istediğini vs. Sonra telefona sözde ben gelmişim güvenlik sorusunu cevaplamışım (doğum yeri) ve 1 yıllık taahhütlü üye olmuşum :)

Not1: Yaşımın 26 olduğu MH tarafından görülüyor olsa gerek, 26 yaşında birisinin damadı olabilir mi?
    Hadi ben yanlış anlamış olayım da "ben XXX'in damadı olsam", bu sefer de bekar olduğum bilgisi ellerinde mevcut.

Son kez DT'yi arayıp bu mağduriyetimin giderilmesini, aksi halde üyeliğimi iptal edip savcılığa gideceğimi söyledim...
    Telefondaki bey; 48 saat içinde aranacağımı ve sorunun çözüleceğine inandığını söyledi...
    Bu kadarı da fazla yani hele hele fark istemeleri resmen rezillik

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık