Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Fan ve xtrend et9000 mecburiyeti var mı acaba?

New Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583497

New Icon4 Fan ve xtrend et9000 mecburiyeti var mı acaba?

Uydu alıcımın çok ısındığını fark ettim. Bildiğim kadarıyla icinde özellikle fan için yer ayırtılmış. Şu an için daha kesinleşirmiş değilim ilave edilsin mı diye. Sizden bilgi rica edeceğim eğer fan kullanmazsak kullanım açısından ne kadar dayanabilir bu cihaz sizce? Yoksa kesinlikle fan'siz olmaz mı diye bir durum söz konusudur. Aranızda var mı acaba bu cihazı bir yılın yada iki yılın üzerinde kullanan haber rica etsem. Çok teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    508314

Cihazın ısındığı bir gerçek ama benim sana önerebileceğim büyük fanlı bir netbook soğutucu alman sadece dikkat et düz platform olsun eğimli olursa üzerindeki cihaz da eğik duruyor.Bu şekilde kullanıyorum nispetten daha az ısınıyor.Bu da yeterli olacağını sanıyorum.

New Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583497

Çok teşekkür ettim. Önerini dikkate alacam. :ok:

New Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583497

Dün yeni aldığım Xigmatek markasında bir fan (model: NCP 2011) uydu alıcısına USB' den bağladım ve sizinle ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Fan biraz beklenenden fazla ses veriyor fakat TV sesi açık olunca pek kolay fark edilmiyor. Sıcaklık açısından uydu alıcının üzeyi epeyce çok serin ve bu beni çok sevindirdi. Ne arkasında, ne de altında yada yanlarında ısınmalar tespit etmedim. Bilgilerinize sunarım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    5948

ya benim anlamadım olay cihaz gercekten cok ısınıyorsa neden bu cihazı üreten firmalar bunu üretirken düşünmüyorlar nedense hep ugraşanlar hep son kullanıcı adam örnek 1000 tl cihaz alıyor ve ısınmaması içinde araştırmaya gidiyor olan hep son kullanıcıya oluyor

New Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583497

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi duke3d Mesajı Göster
    ya benim anlamadım olay cihaz gercekten cok ısınıyorsa neden bu cihazı üreten firmalar bunu üretirken düşünmüyorlar nedense hep ugraşanlar hep son kullanıcı adam örnek 1000 tl cihaz alıyor ve ısınmaması içinde araştırmaya gidiyor olan hep son kullanıcıya oluyor
    Bende sizinle aynı görüşteyim ama maalesef bu tür şeyler bazen aceleye getirilirken pek fazla önemsenmiyorlar. Nasıl olsa cihaz 2010 modeli ve o zaman ki şartlar bu özellikleri gerektiriyormuş. Yıl 2012 ve et9000 modeli epeydir üretilmemektedir ve hatta et9500 modelinin üretimi bile durdurulmuş çünkü daha iyi bir model cihaz sunulacak. Yanılmıyorsam et10000 olacak ve sene sonu yada 2013 başlarında piyasaya sunulacak. Sonradan bir cihaza bir şey ilave etmek pekte kolay değil çünkü maliyetini artırır ve imalatını cidden etkileyebilir. Üreticiler için en mantıklı yol bir sonraki model de herşeyin giderilmiş olamsı ve daha iyi bir ürün sunabilmesi... ama bi de bir gerçek varki her zaman yeni çıkan bir ürün daha iyi olacak anlamına gelmiyor. Sonuçta 20-30 lira daha ilave ederek gerekli yan malzeme sağlanabiliyor.:smilies39:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı