Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Gigablue HD 800 Solo mkv oynatmada ses sorunu

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2012
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    578794

Gigablue HD 800 Solo mkv oynatmada ses sorunu

Merhabalar.Cihazımda 26.11.2011 tarihli yazılım yüklü.O zamandan beridir de cihazla çok ilgilenmedim.Geçenlerde usbden mkv izlemek için cihazı başka bir yere götürdüm ve görüntü vardı ama ses yoktu.Ne yapabilirim?Ayrıca hangi yeni yazılımı yükleyeyim? Artık cihazımla ilgilenmek istiyorum...

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2012
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    578794

Bugün 20.12.2011 tarihli TeamRed yazılımını yükledim.Ardından download addons'dan Essentials_Plugins/E2 Mediaplayer-default yükledim.Böylece menüde ortam oynatıcı yüklenmiş oldu.Oradan giriş yapıp 720 P özellikli filmimi bulup,oynattığımda ses vardı.Fakat bu seferde neler ettiysem altyazısını gösteremedim.Altyazıyla film adı aynı.Subtittle player diye eklentiyi denedim.Orada da altyazı var görüntü yok. :) İlk mesajımda da dediğim gibi artık cihazımla ilgilenmek istiyor ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8906

Size kesin çözüm: En kısa zamanda bir medya player alın. Çünkü GigaBlue'nun medya player'ı sadece teoride. Uygulamada Çin işkencesi olur size. Kim ne derse desin, ne yaparsanız yapın olmaz yani...

Tam olarak ne demek istediğimi benim geçmiş mesajlara bakarsanız daha iyi anlayablirsiniz. Ben bir Egreat 160s aldım ve Giganın medya player balonundan kurtuldum...
    Düzenleyen cici : 16-09-2012 at 15:52 Sebep: İmla Hatası...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

buradakivereceğim işlemi yaparsanız ses problemi kalmaz fakat bunu uygulayınca dsmartın düzgün çalışmadığını söylüyor arkadaşlar bende olmadığı için bilemiyorum:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cici Mesajı Göster
    Size kesin çözüm: En kısa zamanda bir medya player alın. Çünkü GigaBlue'nun medya player'ı sadece teoride. Uygulamada Çin işkencesi olur size. Kim ne derse desin, ne yaparsanız yapın olmaz yani...

Tam olarak ne demek istediğimi benim geçmiş mesajlara bakarsanız daha iyi anlayablirsiniz. Ben bir Egreat 160s aldım ve Giganın medya player balonundan kurtuldum...
    dikkat ederseniz ses problemini ve seyretmeyi çözmüş arkadaş sadece kullanım hatası yüzünden alt yazı da problem yaşadığını yazmış linux cihazda alt yazıyı birçok kimse yapamaz çünkü bu konunun iyi bilinmesi gerekir ben alt yazıyı kullanabiliyorum hem soloda kullandım hemde ue de şu anda kullanıyorum ilk önce alt yazıyı nereden okutacaksınız onu ayarlayıp cihazın içine alt yazı klasörü oluşturup Subtittle playeri oraya yönlerdirmek gerekir ayarlamak gerekir yani
    gigada media player kullanılabilir bütün linux cihazlarada kullanılabilir ama ayarlarını iyi yapmak gerekir birde bilgi eksikliği varsa işte o zaman dediğiniz çin işkencesine döner sadece gigada değil bütün cihazlarda aynıdır bu sadec extrent9000 de flashplayer oynatma özelliği extra vardır şu anda diğer cihazlar genelde hep aynıdır
    Düzenleyen harkan : 16-09-2012 at 16:04

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2012
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    578794

İlgileriniz için sağolun.Olayı çözdüm.Altyazıyı artık görüyor. :) Nasıl yaptığımı sonra tüm detaylarıyla anlatacağım.Çok kurcaladığımdan ezberimde yok çünkü...

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2012
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    578794

Nasıl yaptığımı açıklıyorum:İlk önce gigablue'daki yazılımı downloads addons bölümündeki GIGABLUE_DRIVERS bölümüne girip oradaki 16.01.2012 güncellemesini indirip kurdum.Mkv formatlı filme ait altyazıyı textpad programıyla açıyoruz.Programın linki: Bu linkteki sitede adı geçen programı istediğiniz dilde indirip bilgisayarınıza kurarsınız.Textpad programıyla açtığımız altyazıyı file seçeneğinden save as tıklıyoruz.Açılan pencerede file format UNIX,encoding UTF-8 olmalı.Orjinal altyazınız size lazım olacaksa kayıt yerini başka bir yere yapın.Sonra yeni şekilli altyazımızı notepadle açıyoruz.Türkçe karakterlerde sorun varsa düzen sekmesindeki değiştir seçeneğimizi kullanıyoruz.Örneğin ş yerini tutan harfi ş harfiyle değiştiriyoruz.Tümünü değiştir diyoruz tabiki.İnaın bu şekilde 5-6 harf anca vardır ve fazla vaktinizi de almaz.Sonuçta da filmi türkçe karakterlerle seyredersiniz.Bildiğiniz gibi film adıyla altyazı aynı klasörde ve isimleri aynı olmalı.Cihazda menü/kurulum/sistem/zaman bölgesi İstanbul seçili olmalı.
    Filmimize ortam oynatıcıdan giriyoruz.Kumandadan txt düğmesine basıyoruz.Bazen yeşil ekran hatası veriyor.Böylesi durumda menüden yeniden başlat yapalım.
    Çıkan pencerede altyazı için bilinmiyor diyecektir.Okeyleyip hemen kapayalım.Tekrar txt'e basıyoruz.Çalıştırılıyor yazısını göreceksiniz.Okeyle değil exit tusuna basarak çıkıyoruz.Az bekleyin ve altyazı HD filmle beraber karşınızda... :) Altyazıyı ayarladıktan sonra asla filmi ileri geri sarmayın,altyazı kayboluyor. :) Pause yapabilirsiniz sorun çıkarmıyor.Diyelim ki filme kaldığnız yerden başlamak istiyorsunuz;filmi açın numara tuşlarıyla filmi ileri alın ve yukarda da dediğim şekliyle txt basın,bilinmiyor desin,okeyleyin ve tekrar txt'e basın exit tuşuyla çıkın altyazı yine karşınızda. :) Bu anlattıklarımın çoğu alıntıdır...
    Düzenleyen sanalbiri : 17-09-2012 at 01:25

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8906

Sanalbiri tebrik ederim sorunu çözmüşsünüz. Nasıl yaptığınızı da paylaşmışsınız. Teşekkürler...

Ancak yine de günümüzde bir film seyretmek için 20 satırlık açıklama gerektiren bir işlemi yapısında barındıran uygulamalar, bu amaçla başka pekçok sorun için sırada bekleyen karışık algoritmalara sahip olurlar.

Bu nedenle bence film izlemek için tek yöntem medya player. Giga-dream-vu gibi amacı aslında broadcasting olan Enigma kodlu donanımlar değil...

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2012
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    578794

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cici Mesajı Göster
    Sanalbiri tebrik ederim sorunu çözmüşsünüz. Nasıl yaptığınızı da paylaşmışsınız. Teşekkürler...

Ancak yine de günümüzde bir film seyretmek için 20 satırlık açıklama gerektiren bir işlemi yapısında barındıran uygulamalar, bu amaçla başka pekçok sorun için sırada bekleyen karışık algoritmalara sahip olurlar.

Bu nedenle bence film izlemek için tek yöntem medya player. Giga-dream-vu gibi amacı aslında broadcasting olan Enigma kodlu donanımlar değil...
    İlk mesajımda da söylediğim gibi cihazı evden alıp başka bir yerde Lcd TV'de 720p misler gibi görüntüde bir film seyretmek için yaptım bütün bunları.Yoksa evdeki Led TV'den bu filmleri izliyorum.Hatta sordular da;"Noldu?Olmadı mı film işi?" Tabi bu işlerden anlayan biri olarak da bilindiğimiz için bir anlamda da karizmayı çizdirmemek adına bu işleri yapmaya mecburuz... :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı