Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: iPhone 5'te anten şoku!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22 iPhone 5'te anten şoku!

iPhone 5'te anten şoku!

ABD ve Avrupa'da bugün ön sipariş verilmeye başlanacak olan Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 5'te yine anten sorunu çıktı.

4. nesil iletişim (4G) teknolojisine uyumlu olan 5'in, 4G LTE şebekesinde aynı anda hem ses hem de data/veri iletişimi yapabilmesi için üçüncü bir antene ihtiyacı olduğu belirlendi. 'ın 'deki iPhone tedarikçisi operatörlerine dayandırdığı habere göre ABD'deki operatörlerden Verizon ve Sprint'in 4G şebekesi üzerinden iPhone 5 kullanacaklar, ses iletişimi sırasında internete bağlanamayacak veya internete bağlıyken de cepten 'Alo' diyemeyecek. ABD'li diğer büyük AT&T'nin 4G şebekesinde böyle bir sorunun yaşanmayacağı belirtildi.

ETKİLENMEYECEK ÇÜNKÜ...
    iPhone 5'te 2 anten kullanan 'ın Verizon ve Sprint dışında 'daki 4G'ye geçen ülkelerdeki operatörlerin şebekelerinde gelecek 2 yıl içinde 4G LTE şebekesinin, 3. bir antene gerek kalmadan eş zamanlı ses ve data iletişimine imkan verecek şekilde gelişmesi bekleniyor. Bu konuda Türkiye ise yeni nesil iletişimde geç kalmış olmanın faydasını görecek! henüz 4G şebekesi olmadığı için
    iPhone 5 ile bu iletişim sorunu yaşanmayacak.

Haberturk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    216372

Şimdiden I PHONE 5 ımızı çekemeyenler asılsız haberlerle yayınları devam edecek bu haberle bırlıkte varan 1 basladı...Apple her zaman zirvede...KARIZMATIK halı ıle :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

haklısın usta bende samsung galaxy s3 kullanıyorum her gece ıphone hayalı ıle uyuyorum :) dersem ınanmayın saka tabıkı ben kullandım ama begenmedım begenene de saygı duyarım herkesın kısısel gorusu kendını baglar efenım

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-06-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    17243

Bu sorun üretici ile alakali bir durum degil sebeke operatorlari ile ilgili bir durum ben böyle biliyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi BayD Mesajı Göster
    Bu sorun üretici ile alakali bir durum degil sebeke operatorlari ile ilgili bir durum ben böyle biliyorum...
    Evet dediğiniz gibi.Amerikadaki Verizon ile ATT nin farklı standartları var.Verizon CDMA, ATT GSM şebekesinden çalışıyor.
    Türkiye' de 4G LTE henüz yok gelse bile LTE frekansı 2600 Mhz olacak.Şu an duyurulan İPhone5 modelleri donanımsal olarak 2100MHz destekliyor,bu haliyle zaten çalışmaz.
    Aynı sıkıntı Ipad 4G modellerinde olmuştu, Amerika dışındaki bazı ülkelerde 4G LTE özelliği çalışmamıştı.
    3G kulanımında zaten sorun yok, desteklediği teorik hız 42Mbit e kadar.

Düzenleyen qwerty : 16-09-2012 at 09:57

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

çok üzüldüm çoookk.

Gönderme Kuralları