Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Adınıza açılmış hatları internetten öğrenebileceksiniz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22 Adınıza açılmış hatları internetten öğrenebileceksiniz

Adınıza açılmış hatları internetten öğrenebileceksiniz

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, başlatacakları yeni uygulanma ile vatandaşların üzerilerine kayıtlı kaç hat olduğunu, kullandığı hattın kime ait olduğunu internet üzerinden sorgulayabileceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , açık hat olarak tabir edilen, kişilerin kendi bilgileri dışında, kimliklerinin kullanılarak adlarına cep telefonu abonelik sözleşmesi yapılan hatların, kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabildiğine dikkati çekti.
    Açık hat kullanıcılarının yaşadıkları mağduriyetleri gidermek için hayata geçirecekleri yeni uygulamayla abonelerin üzerinden adlarına kayıtlı bulunan hatları sorgulayabileceklerini kaydeden Yıldırım, herkesin kendi adına kaç tane abonelik açıldığını görebileceğini, bu hatlardan istemediği varsa kapattırabileceğini bildirdi. Böylece, telefonun kullanıcısıyla abonesinin mümkün olduğunca aynı kişi olmasının sağlanacağını ifade eden Yıldırım, 'Hem haberi bile olmadan abone yapılmış kişilerin mağduriyeti hem de istediği halde asıl hat sahibini tanımadığı için telefonu kendi üzerine kaydettiremeyen kullanıcıların mağduriyeti giderilmiş olacak' dedi.

Vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan hatların ve suç örgütlerince de kullanılabildiğine işaret eden Yıldırım, bu durumun hem vatandaşların mağduriyeti hem de emniyet açısından ciddi sonuçlar doğurduğunu söyledi.

Bu konuda kendilerine ulaşan çeşitli şikayetler olduğunu anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

'Bu şikayetlerden bazıları, kişilerin bilgisi ve rızası dışında açılan hatların kötü niyetli olarak kullanımından etkilenen, hattın sahibi olarak görünen masum vatandaşlardan geldi. Şikayet sahiplerinin bir kısmı da herhangi bir nedenle açık hat almış olan iyi niyetli kullanıcılardır. Bunlar, hatları kendileri adına kaydettirmek istediklerinde, asıl aboneyi bulamadıkları için bunu gerçekleştiremiyorlardı. Ayrıca bu kullanıcılar, bu hatlar üzerinde numara taşıma, değiştirme, kampanyalara katılma gibi işlemleri yaptıramadıkları için mağdur olduklarından yakınıyorlardı. Başlatacağımız yeni uygulamayla internet üzerinden herkes ismine kayıtlı hatları inceleyecek, istemediklerini iptal ettirecek. Kendisinin kullandığı başkasına kayıtlı hatları da kolaylıkla kendi adına kaydettirebilme imkanı getiriyoruz.

Vatandaşlar, uygulama başladıktan sonra mutlaka sisteme girip adlarına kaç hat bulunduğunu kontrol etsinler. Mağduriyet yaşamamak için, haberleri olmadan açılan hatları mutlaka kapattırsınlar.'

Bakan Yıldırım, cep telefonu operatörlerinin, 12 ay içerisinde, açık hatların oluşturduğu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirler alacağını da bildirdi.

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

geniş zaman ??

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2010
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531654

güzel haber...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    155838

Çok iyi haber.

7 yıldır kullandığım hat tanımadığım bir başkasına ait çıktı, numara taşıma yapamıyorum hatta müşteri hizmetlerinden bile yararlanamıyorum. Hattı kendi üzerime alabilme imkanını bekliyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Benim hat orjinal,çünkü ilk cebin çıktığı zamanlarda aldım,ama benim çocuklarımınki başkası tarafından kullanmış hatlar olarak sonradan belli oldu,üstelik hattın biri çok kişilerlen bağlantısı olana ait çıktı,devamlı çoğu kişilerce arama yapıldı,en sonunda hattı iptal etmeye mecbur kalarak başka hat aldık,ama benim üzerime ait orjinal hatlarıda çocuklarım iptal ettiğinden onlar hala eski hat olarak benim üzerime kayıtldır herhalde ilk kullanıcı ben olduğumdan,devamlı hat değiştirmelerinede karşıyım tabiki düşmanları olanlar hariç,benim çevremde bazı komşu ve tanıdıklarımız var,iki senede bir hat değiştiriyorlar,sorduğumda,numaraları beğenmedim,gülünç bir ülkeyiz daha ne diyeyim,paylaşım için teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    442137

New Icon12 Hattınızın Kime Ait Olduğu Öğrenilebilecek

Binali Yıldırım, yeni uygulanma ile vatandaşların üzerilerine kayıtlı kaç hat olduğunu internet üzerinden sorgulayabileceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, açık hat olarak tabir edilen, kişilerin kendi bilgileri dışında, kimliklerinin kullanılarak adlarına cep telefonu abonelik sözleşmesi yapılan hatların, kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabildiğine dikkati çekti.

Açık hat kullanıcılarının yaşadıkları mağduriyetleri gidermek için hayata geçirecekleri yeni uygulamayla abonelerin internet üzerinden adlarına kayıtlı bulunan hatları sorgulayabileceklerini kaydeden Yıldırım, herkesin kendi adına kaç tane abonelik açıldığını görebileceğini, bu hatlardan istemediği varsa kapattırabileceğini bildirdi. Böylece, telefonun kullanıcısıyla abonesinin mümkün olduğunca aynı kişi olmasının sağlanacağını ifade eden Yıldırım, ''Hem haberi bile olmadan abone yapılmış kişilerin mağduriyeti hem de istediği halde asıl hat sahibini tanımadığı için telefonu kendi üzerine kaydettiremeyen kullanıcıların mağduriyeti giderilmiş olacak'' dedi.

Vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan hatların terör örgütü ve suç örgütlerince de kullanılabildiğine işaret eden Yıldırım, bu durumun hem vatandaşların mağduriyeti hem de emniyet açısından ciddi sonuçlar doğurduğunu söyledi.

Bu konuda kendilerine ulaşan çeşitli şikayetler olduğunu anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

''Bu şikayetlerden bazıları, kişilerin bilgisi ve rızası dışında açılan hatların kötü niyetli olarak kullanımından etkilenen, hattın sahibi olarak görünen masum vatandaşlardan geldi. Şikayet sahiplerinin bir kısmı da herhangi bir nedenle açık hat almış olan iyi niyetli kullanıcılardır. Bunlar, hatları kendileri adına kaydettirmek istediklerinde, asıl aboneyi bulamadıkları için bunu gerçekleştiremiyorlardı. Ayrıca bu kullanıcılar, bu hatlar üzerinde numara taşıma, tarife değiştirme, kampanyalara katılma gibi işlemleri yaptıramadıkları için mağdur olduklarından yakınıyorlardı. Başlatacağımız yeni uygulamayla internet üzerinden herkes ismine kayıtlı hatları inceleyecek, istemediklerini iptal ettirecek. Kendisinin kullandığı başkasına kayıtlı hatları da kolaylıkla kendi adına kaydettirebilme imkanı getiriyoruz.

Vatandaşlar, uygulama başladıktan sonra mutlaka sisteme girip adlarına kaç hat bulunduğunu kontrol etsinler. Mağduriyet yaşamamak için, haberleri olmadan açılan hatları mutlaka kapattırsınlar.''

Bakan Yıldırım, cep telefonu operatörlerinin, 12 ay içerisinde, açık hatların oluşturduğu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirler alacağını da bildirdi.

Habertürk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

İyi haber.

Gönderme Kuralları