Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Openmips 2.0 Harici Disk Picon Kısayolu Oluşturmak

Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    26823

Openmips 2.0 Harici Disk Picon Kısayolu Oluşturmak

Openmips 2.0 da Piconlar /usr/share/enigma2/picon dosyası altında bulunmakta. Yazılımda bu yolu değiştirme ile ilgili herhangi bir seneçek bulamadım.Bu yüzden aşağıda anlatacağım yöntem ile hem piconları gösterirsiniz hem de cihazın hafızasını doldurmamış olursunuz.

1- Öncelikle harici diskimizi mount ediyoruz.

2- Harici diskimizi mount ettikten sonra ( /media/hdd ) ftp programı ile cihaza bağlanıp /media/hdd içinde " picon " adında bir klasör oluşturup chmod değerini 777 yapıyoruz.

3- Daha sonra telnet ile cihaza bağlanıp aşağıdaki komutu veriyoruz.
    Kod:
    ln -s /media/hdd/picon /usr/share/enigma2/

4- Yapmış olduğumuz sembolik link verme işlemi ile /media/hdd/ altındaki picon dosyamızın kısayolunu /usr/share/enigma2/ altında oluşturmuş oluyoruz.

5- Harici diskimizdeki picon klasörüne forumdan güncel piconları ftp programı ile yüklüyoruz.

6- Yüklediğimiz piconlar hem tv de hemde cihazımızın displayinde görünecektir.

7- Piconları bu şekilde kullandığımız için cihazımızın dahili belleğide dolmayacaktır.

8- Piconların görüntülenmesi için kanal referans numaralarının doğru girilmiş olması gerekir.

Forumda Gigablue800hdUE 2.0 yazılımlarda picon konusu bulamadağım için bu yöntemi kullandım.Tamamen kendi çalışmamdır...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

çok güzel ve yaratıcı bir çalışma eline sağlık yeni geliştirmelrinizi bekliyorum ;mesala ben display görüntüsünüz biraz daha büyütebilirmiyiz diye düşünüyorum display xml dosyasıyla biraz oynadım yazıları ve menü göürüntüsünü değiştirebildim ama cihazdaki display görüntüsünü büyütebilirsek çok daha güzel olacak öneri ve denemelerinizi bekliyorum kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

aynen uyguladım çok güzel oldu cihazda picon yüzünden kasmıyor gayet güzel çalışıyor tekrar teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    26823

Bildiklerimizi paylaşıyoruz. Display için skin_display96.xml dosyası ile uğraşmak lazım.Vaktim olduğunda bakacağım.Ben teşekkür ederim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı